سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ يکشنبه ۳ مرداد
شبکه بهداشت و درمان سپیدان
شناسایی 74 درصد مبتلایان به فشارخون بالا در سپیدان
مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت سپیدان، از شناسایی چهار هزار و 836 بیمار مبتلا به فشارخون بالا، در سپیدان خبر داد.

مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت سپیدان، از شناسایی چهار هزار و 836 بیمار مبتلا به فشارخون بالا، در سپیدان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سپیدان، "زینب نیک کردار" فشار خون را بیماری خاموش و خطرناک خواند و گفت: هنوز تعداد کثیری از افراد، از بیماری فشار خون خود بی اطلاع هستند و اگر اطلاع هم داشته باشند، اقدامات درمانی موثری را برای کنترل بیماری انجام نمی‌دهند.

 

نیک کردار با تاکید بر اینکه تا کنون چهار هزار و 836 بیمار مبتلا به فشارخون بالا در شهرستان شناسایی و تحت مراقبت بهداشتی و درمانی قرار گرفته اند افزود: طبق آمار نزدیک به دو هزار نفر مبتلا به فشارخون در شهرستان سپیدان، از بیماری خود اطلاع ندارند و بیماران مبتلا به فشار خون بالا به خصوص با فشار خون کنترل نشده، هم به علت ابتلای شدیدتر و هم به علت بروز عوارض بیشتر و حادتر، همواره در معرض خطر جانی قرار دارند.

مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر ادامه داد: توصیه می‌شود همه افراد فشار خون خود را به طور منظم اندازه‌گیری کنند و اطلاعات خود را در باره فشار خون بالا افزایش داده و برای حفظ سلامتی و افزایش طول عمر خود، اقدامات لازم برای درمان و کنترل فشار خون انجام دهند.

وی همچنین گفت: روز جهانی فشار خون در سال جاری میلادی با عنوان "با اندازه‌گیری دقیق فشار خون و کنترل آن، عمر طولانی تری داشته باشید " نامگذاری شده و این موضوع بر اندازه‌گیری درست فشار خون و افزایش آگاهی عمومی درباره عوارض فشار خون بالا در تمام جمعیت در سراسر دنیا تکیه دارد.

نمایش فیلم
تاریخ:
1400/02/28
تعداد بازدید:
58
نویسنده:
ز.ملک نسب
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal