سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ جمعه ۱۵ مرداد
شبکه بهداشت و درمان سپیدان
استمرار اجرای طرح باغچه های خانگی و بهبود تغذیه زنان خانه دار روستایی و عشایر در سپیدان
مسئول واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت سپیدان از اجرای طرح گسترش باغچه های خانگی و بهبود تغذیه زنان خانه دار روستایی و عشایر برای چهارمین سال متوالی خبر داد.
مسئول واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت سپیدان از اجرای طرح گسترش باغچه های خانگی و بهبود تغذیه زنان خانه دار روستایی و عشایر برای چهارمین سال متوالی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان سپیدان، "مریم جلوداری" گفت: این طرح با مشارکت دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دفتر توسعه فعالیت های زنان روستایی و عشایری، با هدف اصلاح الگوی غذایی خانوار روستایی، کمک به اقتصاد خانوار و ایجاد باغچه های خانگی با تاکید بر تولید محصول سالم، اجرا می شود.
 
جلوداری افزود: ترویج کشت باغچه های خانگی با هدف تولید سبزیجات و صیفی جات سالم و به دور از سموم شیمیایی از برنامه های مشترک وزارت بهداشت و سازمان جهاد کشاورزی است که بر تولید محصولات سلامت محور و تغذیه صحیح با دسترسی آسان به ریز مغذی های مورد نیاز در سبد غذایی خانوار مناطق روستایی و عشایر تاکید دارد.
وی با تاکید بر اینکه مصرف سبزیجات در پیشگیری از ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی، دیابت، سرطان و چاقی موثر بوده گفت: این گروه از مواد غذایی نقش به سزایی در تقویت سیستم ایمنی داشته و برای حفظ مقاومت بدن در برابر عفونت های ویروسی ضروری هستند.
 
مسئول واحد بهبود تغذیه اجرای برنامه های آموزشی در قالب وبینار، انتشار مطالب در گروه های مجازی، آموزش چهره به چهره جهت فرهنگ سازی در زمینه فواید کشت سبزیجات و محصولات غذایی سالم جهت بهورزان، تسهیلگران و زنان خانه دار روستایی و عشایر را از جمله اقدامات پیش رو در راستای اجرای طرح برشمرد.
گفتنی است کمیته هماهنگی اجرای طرح با حضور رییس اداره جهادکشاورزی، رئیس مرکز بهداشت و سایر اعضاء امروز برگزار و برنامه ریزی های لازم جهت اجرای طرح در شهرستان انجام شد.
نمایش فیلم
تاریخ:
1400/02/08
تعداد بازدید:
87
نویسنده:
ز.ملک نسب
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal