سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ يکشنبه ۳ مرداد
شبکه بهداشت و درمان سپیدان
آشنایی مدیران و مربیان مهدکودک های سپیدان با روش های کنترل اضافه وزن و چاقی در کودکان زیر 5 سال
وبینار آموزشی تغذیه کودکان زیر 5 سال و روش های پیشگیری و کنترل اضافه وزن و چاقی ویژه مدیران و مربیان مهدکودک های شهری و روستایی شهرستان سپیدان برگزار شد.

وبینار آموزشی تغذیه کودکان زیر 5 سال و روش های پیشگیری و کنترل اضافه وزن و چاقی ویژه مدیران و مربیان مهدکودک های شهری و روستایی شهرستان سپیدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان سپیدان ، "مریم جلوداری " کارشناس تغذیه مرکز بهداشت سپیدان با بیان این خبر گفت : متاسفانه طی سال های اخیر با توجه به تغییر شیوه زندگی و به خصوص شیوع بیماری کرونا و ایجاد قرنطینه خانگی میزان شیوع اضافه وزن و چاقی در کودکان و نوجوانان افزایش یافته است که این خود می تواند زیمینه ساز بروز بسیاری از بیماری ها در دوران بزرگسالی باشد لذا در همین راستا و به منظور کنترل این روند وزارت بهداشت برنامه ای را تحت عنوان ایران اکو دنبال می کند که این برنامه در شهرستان سپیدان نیز همزمان با سراسر کشور در حال اجرا است.

 

جلوداری برنامه غذایی مناسب کودکان سنین زیر 5 سال را استفاده روزانه از تمام گروه های غذایی اصلی شامل نان و غلات، میوه ها و سبزیجات، شیر، لبنیات، گوشت و جانشین های آن دانست و افزود: مصرف متعادل و متنوع این گروه های غذایی از ایجاد اضافه وزن و چاقی در کودکان تا حد زیادی جلوگیری خواهد کرد .

 

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت سپیدان، هدف از برگزاری این وبینار آموزشی را آشنایی با تغذیه دوران کودکی، لزوم توجه به وضعیت رشد کودک و آشنایی مدیران و مربیان با نمودارهای رشد عنوان کرد و افزود: هدف از بررسی نمودار رشد کودک، پیگیری روند رشد کودک می باشد تا در صورت بروز اضافه وزن و چاقی در کودک بتوان اقدام موثر و به موقع را جهت این گروه سنی انجام داد و از بروز مشکلات بعدی ناشی از اضافه وزن و چاقی پیشگیری کرد.

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/12/17
تعداد بازدید:
101
نویسنده:
ز. ملک نسب
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal