سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ يکشنبه ۳ مرداد
شبکه بهداشت و درمان سپیدان
سرطان قابل پیشگیری و درمان؛ با خود مراقبتی و امید
مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت سپیدان گفت: هفته اول بهمن به عنوان هفته ملی مبارزه با سرطان نام گذاری شده و از هفت سال پیش، پویش ملی مبارزه با سرطان با هدف اطلاع رسانی و جلب حمایت برای کنترل سرطان و با شعار «سرطان قابل پیشگیری و درمان، با خودمراقبتی و امید»، برگزار می شود.

مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت سپیدان گفت: هفته اول بهمن به عنوان هفته ملی مبارزه با سرطان نام گذاری شده و از هفت سال پیش، پویش ملی مبارزه با سرطان با هدف اطلاع رسانی و جلب حمایت برای کنترل سرطان و با شعار «سرطان قابل پیشگیری و درمان است، با خودمراقبتی و امید»، برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سپیدان، "زینب نیک کردار" با بیان اینکه در حال حاضر یکصد و 33 فرد مبتلا به سرطان در شهرستان شناسایی شده اند گفت: سرطان های دستگاه گوارش، سینه و خون به ترتیب شایع ترین سرطان ها در شهرستان سپیدان است.

 

نیک کردار افزود: امروزه سرطان ها بعد از بیماری های قلبی و عروقی دومین علت مرگ در کشور هستند و سالانه هزاران مورد ابتلا به سرطان در ایران و میلیون ها مورد در جهان رخ می دهد که در صورت تشخیص به موقع و زودهنگام، امکان کنترل و بهبود کامل آن بسیار زیاد است.

مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر، داشتن شیوه زندگی ناسالم،نداشتن فعالیت بدنی کافی، تغذیه نامناسب، مصرف ناکافی میوه و سبزیجات، مصرف غذاهای فرآوری شده و دخانیات را از مهمترین علل بروز سرطان دانست و گفت: تمام این موارد با آموزش و اطلاع‌رسانی قابل اصلاح است.

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/11/07
تعداد بازدید:
118
نویسنده:
ز. ملک نسب
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal