سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ يکشنبه ۳ مرداد
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سپیدان
25 نوامبر، روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان
خشونت خانگی بدرفتاری هایی است که افراد در یک خانواده نسبت به هم انجام می دهند .در مجموع مردها هستند که بیشتر دست به خشونت علیه زنان یا کودکان در خانواده می زنند .

خشونت خانگی بدرفتاری هایی است که افراد در یک خانواده نسبت به هم انجام می دهند .در مجموع مردها هستند که بیشتر دست به خشونت علیه زنان یا کودکان در خانواده می زنند .

خشونت علیه زنان تنها به آزار و اذیت جسمی و جنسی و فیزیکی ختم نمی شود بلکه توهین کردن،ترساندن، منزوی کردن، تلاش برای کنترل کردن، محروم کردن زن از دیدن دوستان و اعضای خانواده خود، تلاش برای محروم کردن زن از ادامه کار یا تحصیل، جلوگیری از مراجعه زن به پزشک، تهدید کردن و تصمیم گرفتن به جای زن از مصداق های خشونت علیه زنان به شمار می رود که می تواند موجب بروز اختلال روانی، از بین رفتن اعتماد به نفس و عزت نفس شود .

 

خشونت علیه زنان موجب تنش در خانواده می شود که بر تربیت فرزندان موثر است.فردی که مورد خشونت قرار می گیرد خشونت را در زندگی خود تکرار می کند و این چرخه اشتباه تکرار و خانواده ها را دچار چالش می کند .

قدرت حل مساله، مدیریت استرس، مدیریت خشم، ارتباط موثر و خودآگاهی از جمله مهارت هایی است که فرد با یادگیری این مهارت ها می تواند از بروز خشونت علیه خود جلوگیری کند .

در صورت نیاز خانواده ها می توانند با روان شناس مرکز جامع سلامت، اورژانس اجتماعی 123و یا شماره 4030 تماس و آموزش های لازم را دریافت کنند .

راضیه شریفی مسئول واحد سلامت روان مرکز بهداشت سپیدان

پایان خبر 
نمایش فیلم
تاریخ:
1399/09/04
تعداد بازدید:
125
نویسنده:
ز. ملک نسب
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal