سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۷ آذر
شبکه بهداشت و درمان سروستان
برگزاری جلسه توجیهی-آموزشی طرح شهید" حاج قاسم سلیمانی" با مسئولان شهرستان سروستان
1399/09/15

سرپرست شبکه بهداشت و درمان سروستان ابعاد مختلف اجرای طرح محله و خانواده محور شهید" حاج قاسم سلیمانی" را جهت هماهنگی های لازم، برای مسئولان شهرستان سروستان توضیح داد.

 
                            

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سروستان، دکتر "فاطمه عزیزی" گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و پیرو تفاهم نامه سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت، این طرح به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا به شیوه محله و خانواده محور با استفاده از ظرفیت برنامه "هرخانه یک پایگاه سلامت" اجرا می شود.

وی ضمن بیان اینکه بلوک بندی جمعیتی، حمایت و مراقبت از این گروه هدف ضرورت دارد، افزود: با توجه به اینکه یکی از علت های افزایش بیماران مبتلا به کرونا نبود توان رعایت قرنطینه در خانواده ها است، این طرح در شهرستان سروستان با مشارکت شبکه بهداشت، بسیج، فرمانداری و شهرداری اجرا می شود.

او ادامه داد: این طرح با ارائه مراقبت ها و خدمات ضروری بهداشتی، شناسایی زودهنگام کرونا در افراد در معرض تماس نزدیک در خانوار و محل کار مبتلایان، قرنطینه خانگی و مراقبت از گروه های در معرض خطر، توسعه درمان سرپایی و ارتقاء کیفیت مراقبت های بستری سیاست گذاری شده است.

عزیزی بیان داشت: این طرح دارای سه مرحله مراقبت، حمایت و نظارت می باشد که شبکه بهداشت با همکاری ناحیه مقاومت سپاه موظف به برپایی پایگاه های سلامت در شهرستان است که در مرحله اول یک تیم شامل پزشک و پرستار و مراقب سلامت بعد از بیماریابی به درب منزل بیمار جهت ارائه خدمت مراجه میکنند.

این جلسه با حضور فرماندار، معاون سیاسی فرماندار، شهردار، جانشین فرمانده سپاه و سرپرست شبکه بهداشت و درمان سروستان در سالن کنفرانس شهرستان برگزار شد.
نمایش فیلم
تاریخ:
1399/09/15
تعداد بازدید:
160
نویسنده:
افسانه میرزائیان
منبع:
Powered by DorsaPortal