سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۷ آذر
شبکه بهداشت و درمان سروستان
برگزاری کلاس های آموزشی مهارت های زندگی به مناسبت هفته سلامت روان در سروستان
1399/07/28

کلاس های آموزشی مهارت های زندگی با موضوع "تاب آوری" با رعایت کامل دستوالعمل های بهداشتی در سروستان به مناسبت هفته سلامت روان برگزار شد.

 
                                          

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سروستان، کارشناس سلامت روان مرکز جامع خدمات سلامت سروستان گفت: برای مشکلات و سختی‌هایی که در زندگی همه ماست، قدرت پیشگیری‌کننده‌ای وجود ندارد، بلکه این خودمان هستیم که این قدرت را برای آنان قائل می‌شویم؛ در واقع این قدرت، از درون خودمان سرچشمه می‌گیرد و با یکی از ویژگی‌های مهم روانی به نام تاب آوری ارتباط پیدا می‌کند.

 
                               

" صدیقه عدالتی" مفهوم تاب آوری را توانایی انسان در مواجهه با بلایا یا فشار‌های طاقت فرسا عنوان کرد و افزود: تاب آوری در مورد کسانی به کار می‌رود که در معرض خطر قرار می‌گیرند، ولی دچار اختلال نمی‌شوند. مهارت تاب آوری و تحمل سختی به صورت ساده یعنی چقدر ظرفیت بازگشتن از وضعیت‌های دشوار را داریم و چقدر می‌توانیم خود را پس از بروز موقعیت‌های سخت، ترمیم کرده و رشد کنیم. درست مثل یک گل نیلوفر که در مرداب رشد می‌کند.

همچنین وی عنوان کرد: یکی از شاخصه‌های مهم برای افزایش تاب آوری، ارتباط با خانواده و دوستان است. افراد باید بتوانند ارتباط صمیمی، عاطفی و حمایت گرانه‌ای در چهارچوب خانواده و یا دوستان برای خود بسازند.

او تصریح کرد: هرچند که نمی‌توانیم حقیقت مشکل را تغییر بدهیم، اما می توانیم تفسیر خودمان را از این موقعیت‌ها عوض کنیم، این بهترین راه حل برای تبدیل کردن بحران‌ها به یک فرصت است.

یکی از شاخص‌های مهم در تاب‌آوری داشتن هدف در زندگی و توانمندی برای هدف گذاری است؛ افرادی که هدف گذاری را به زندگی خودشان اضافه می‌کنند، جهت‌گیری آینده خود را افزایش می‌دهند و همچنین برای تحقق بخشیدن به اهدافشان تلاش می‌کنند.

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/07/28
تعداد بازدید:
216
نویسنده:
افسانه میرزائیان
منبع:
Powered by DorsaPortal