سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۷ آذر
طرح بهبود تغذیه زنان روستایی شهرستان سروستان
1399/05/28

کارشناس مسوول واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان سروستان از برگزاری جشنواره محصولات باغچه های خانگی ویژه زنان روستایی در پاییز و زمستان امسال خبر داد.

 
                              

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سروستان، "الهه احمدی منش" گفت: چندین سال است که با توجه به افزایش شیوع چاقی و افزایش وزن در روستا ها و کاهش محصولات خانگی و ارگانیک در جمعیت روستایی، مسئولان را بر آن داشته است که بیش از گذشته به ترویج الگوی تغذیه سالم در این قشر نگاه ویژه ای داشته باشند.

وی افزود: از این رو طرح بهبود تغذیه زنان روستایی با محوریت دو موضوع ترویج الگوی تغذیه سالم و ایجاد باغچه های خانگی و تولیدات سبزیجات و میوه جات در هر خانه در تمامی روستا ها اجرا می گردد.

او خاطر نشان کرد: از امسال نیز این طرح از تیرماه در شهرستان سروستان کلید خورده است طبق هماهنگی های صورت گرفته با اداره جهاد کشاورزی این طرح با بازدید نظارت و آموزش کارشناسان تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان و کارشناس ترویج اداره جهاد کشاورزی در روستا ها پیگیری و پایش می گردد.

این کارشناس مسوول ادامه داد: زنان روستایی و بهورزان نقش کلیدی در این طرح ایفا می کنند و در جشنواره پاییز و زمستان می توانند محصولات خود را به نمایش بگذارند همچنین کارشناسان تغذیه شهرستان بر اجرای جدی این طرح در سال 99 جهت دستیابی به اهداف پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر، چاقی و نیز در دسترسی آسان و کافی به ریزمغذی های مورد نیاز تاکید دارند.

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/05/28
تعداد بازدید:
332
نویسنده:
منبع:
Powered by DorsaPortal