سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۹ مهر
شبکه بهداشت و درمان سروستان
اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان 3 تا 6 سال در سروستان
1400/05/06

طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان 3 تا 6 سال در شهرستان سروستان با هدف پیشگیری از عارضه تنبلی چشم در کودکی در حال انجام است.

 
 
 
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سروستان کارشناس مسئول واحد سلامت جوانان و نوجوانان شبکه با اعلام این خبر گفت: در این راستا خانواده های دارای فرزندان سه تا شش ساله می توانند با مراجعه به پایگاه سنجش بینایی شهرستان از سلامت چشم فرزندان خود اطمینان کسب کنند همچنین در اجرای این طرح در سال جاری به منظور حفظ سلامت مردم هیچ تماسی بین غربالگر و کودک ایجاد نمی شود و معاینه تنها از طریق دستگاه ویژه غربالگری انجام خواهد گرفت.
 
 
 

"رقیه محسنی" افزود: طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان 3 تا 6 سال در شهرستان سروستان در حال انجام است و به دلیل اینکه این بیماری به‌گونه‌ای است که ظاهر چشم هیچ مشکلی ندارد و اگر قبل از 6 سال متوجه بیماری شویم می‌توان به درمان آن کمک کرد که بهترین سن درمان تنبلی چشم کودکان، سنین زیر 6 سال است اما با عبور از مرز 6 سالگی کودک با کم بینایی شدید و یا حتی نابینایی مواجه خواهد شد.

 
 
 

او همچنین با اشاره به مراحل طرح غربالگری بینایی ادامه داد: بعد از معاینه کودک در پایگاه سطح شهر، افرادی که مشکوک به بیماری هستند به مراحل بالاتر ارجاع داده می‌شوند، لذا توصیه می‌شود والدین در سه سال پیاپی از سه‌سالگی تا 6 سالگی نسبت به مراجعه به پایگاه‌های مذکور و معاینه چشمان فرزندان خود توجه داشته باشند.

محسنی خاطرنشان کرد: والدین و کودکان با استفاده از ماسک و دستکش و همراه داشتن شناسنامه به این پایگاه‌ها جهت معاینه فرزندان خود مراجعه کنند.

نمایش فیلم
تاریخ:
1400/05/06
تعداد بازدید:
60
نویسنده:
میرزائیان
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal