سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۳ آبان
شبکه بهداشت و درمان سروستان
راه اندازی طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" برای بیش از ده هزار خانوار در شهرستان سروستان
1399/06/31

مسوول واحد آموزش و ارتقاء سلامت شبکه بهداشت و درمان سروستان از راه اندازی طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" در شهرستان خبر داد.

 
        

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سروستان، "لیلا دانایی" گفت: طرح ملی هر خانه یک پایگاه سلامت در واقع اقدامی برای ارتقای سواد سلامت خانواده ها برای تغییر شیوه و اصلاح زندگی و درنتیجه انتخاب های سالم برای زندگی سالم است.

وی افزود: از هر خانواده یک نفر به عنوان سفیر سلامت انتخاب و با اصول پیشگیری از بیماری های واگیر و غیر واگیر، تغذیه سالم، بازتوانی افراد سالمند و بهبود کیفیت زندگی، کنترل سوختگی یا مثلا سقوط از ارتفاع و درمان های اولیه آشنا می شوند و تا زمانی که نیروهای حرفه ای و آموزش دیده به بالین افراد نیازمند به خدمات پزشکی برسند می توانند اقدامات اولیه را انجام دهند.

همچنین او عنوان کرد: درواقع می توان گفت جهت گام برداشتن برای ارتقای سلامت جامعه، آموزش و یادگیری لازم است که طرح هرخانه یک پایگاه سلامت یکی از اقدام های ارزشمند انجام شده در این حوزه شناخته شود.

مسوول واحد آموزش و ارتقا سلامت این شبکه تصریح کرد: فرد مقبول در خانواده دارای حداقل هشت کلاس سواد و بالای 18 سال سم در طرح ملی هر خانه یک پایگاه سلامت به عنوان سفیر سلامت انتخاب می شود. هر چند سفیر سلامت به یک رابط سلامت مرتبط می شود و تعدادی از پزشکان با رابطان آموزشی مرتبط می شوند و در سه حوزه پیشگیری، درمان و توانبخشی به سفیران سلامت آموزش ها را برای ارتقای سلامت به خانواده هایشان منتقل می کنند.

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/06/31
تعداد بازدید:
233
نویسنده:
افسانه میرزائیان
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal