سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد
خبر امروز / 17 بهمن
.

گرامیداشت پیروزی انقلاب در فیروزآباد

زنگ انقلاب با حضور پرشور دانش آموزان در مدرسه فرهنگیان شهرستان فیروزاباد نواخته شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «بهادر قهرمانی» رییس مرکز بهداشت شهرستان فیروزآباد در جمع دانش آموزان و مربیان، با ارایه مطالبی در زمینه دستاوردهای نظام در چهلمین سال پیروزی انقلاب و مقایسه ای از امکانات بهداشتی از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون و پیشرفت های ایجاد شده، زنگ انقلاب را در این مدرسه به صدا درآورد./102

 

برپایی میز خدمت در مسجد جامع اردکان

با آغاز دهه مبارک فجر برنامه میز خدمت با حضور فرماندار، امام جمعه، رییس مرکز بهداشت و معاون شبکه بهداشت و درمان سپیدان، در محل مسجد جامع شهر اردکان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رییس شبکه بهداشت و درمان سپیدان گفت: مدیران ادارات و دستگاه‌های اجرایی در کنار فرماندار و امام جمعه سپیدان برای رسیدگی به مشکلات مردم در قالب میز خدمت، روز جمعه در مسجد جامع شهر اردکان حضور پیدا کردند و در ملاقات عمومی با مراجعان، مشکلات مردم را بررسی کرده و به پرسش های آنان، پاسخ دادند.

«سیاوش کریمی» افزود: در حاشیه این برنامه، غرفه سلامت با حضور پزشک، ماما و کارشناسان بهداشت برپا شد و 132 نمازگزار، خدمات بهداشتی درمانی شامل معاینه، اندازه گیری فشارخون، قد، وزن و شاخص توده بدنی(BMI) دریافت کردند./102

 

گشایش نمایشگاه دستاورد‌های 40 ساله انقلاب در سپیدان

همزمان با دهه پرفروغ فجر، نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی با حضور فرماندار، امام جمعه، رییس شبکه بهداشت و درمان و مسوولان شهرستان سپیدان در پایانه مسافربری امام خامنه ای شهر اردکان سپیدان، برپا شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، فرماندار سپیدان در حاشیه برگزاری این نمایشگاه گفت: نمایشگاه دستاورد‌های انقلاب، نتیجه تلاش مدیران سازمان ها و دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای به نمایش گذاشتن بخشی از دستاورد‌های چهل سال گذشته است.

«جمال جوادی جهرمی» با اعلام اینکه دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در این چهل سال، در قالب یک نمایشگاه نمی‌گنجد، اضافه کرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی در این مدت در تمام عرصه ‌ها قابل تقدیر است، زیرا مسوولان نظام مقدس جمهوری اسلامی با تمام محدودیت‌ ها و تحریم ها، از هیچ تلاشی چشم پوشی نکردند.

رییس شبکه بهداشت و درمان سپیدان نیز با تاکید بر گستردگی حوزه بهداشت و درمان در شهرستان سپیدان گفت: رسیدن به اهداف حوزه سلامت نیاز به تلاش شبانه روزی، مسوولیت پذیری و فعالیت های متعهدانه کارکنان نظام سلامت دارد که دستاوردهای این حوزه در شهرستان سپیدان، گویای ارتقای شاخص های کشوری سلامت است.

مهندس «سیاوش کریمی» با اشاره به 14 میلیارد تومان هزینه تنها در حوزه عمرانی بهداشت و درمان در چند سال گذشته، اضافه کرد: راه اندازی 33 خانه بهداشت، 11 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، پنج پایگاه اورژانس 115، کلینیک تخصصی، CCU، بخش زنان و زایمان، مرکز آموزش بهورزی و بازآموزی کارکنان و خریداری دستگاه های مختلف درمانی، گوشه ای از خدمات شبکه بهداشت و درمان سپیدان به شمار می رود.

نمایشگاه دستاورد‌های چهل ساله انقلاب در سپیدان، با 45 غرفه برپا شده و تا بیست و دوم بهمن، ادامه دارد./102

 

  خدمتی دیگر از حوزه سلامت در شهرستان مهر با راه اندازی خانه پزشک مرکز بهداشتی درمانی علی بن موسی الرضا(ع)

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر از بهره برداری خانه پزشک مرکز بهداشتی درمانی علی بن موسی الرضا(ع) این شهرستان با حضور معاون سیاسی فرماندار، بخشدار مرکزی، مدیران و مسوولان ادارات و نهادها و مدیران و کارکنان مجموعه بهداشت و درمان شهرستان مهر، خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «سید حسن خلیلی» با اشاره به اینکه از مهمترین برنامه های استراتژیک تدوین شده دفتر سرپرستی مجموعه بهداشت و درمان شهرستان مهر در سال 97، تمرکز بر تکمیل ساخت و ساز طرح های عمرانی حوزه سلامت است، عنوان کرد: خانه پزشک مرکز بهداشتی درمانی علی بن موسی الرضا(ع) شهر مهر، از 6 پروژه تعیین شده برای بهره برداری در دهه فجر امسال در عرصه خدمات بهداشت و درمان شهرستان مهر است که با تخصیص اعتبار یک میلیارد و سیصد میلیون ریال در مدت پنج ماه، اجرایی شد و به بهره برداری رسید./102

 

برگزاری جشن دهه فجر انقلاب اسلامی در سروستان

فرارسیدن طلوع مبارک فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در بیمارستان شهدای سروستان گرامی داشته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس شبکه بهداشت و درمان سروستان گفت: این مراسم با حضور روسای شبکه و بیمارستان شهدا، فرماندار، شهردار، دادستان، امام جمعه، معاونان و کارکنان شبکه بهداشت و بیمارستان شهدای سروستان در سالن اجتماعات این بیمارستان، برگزار شد.

 

دکتر«محمد مهدی مرزوقی» به نقش پررنگ شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی در پاسداشت این سرمایه گران بهای معنوی انقلاب اشاره کرد و هدایتگری و رهبری حضرت امام خمینی (ره) را رمز پیروزی انقلاب دانست.

فرماندار شهرستان سروستان نیز عنوان کرد: دهه فجر، سرآغاز طلوع اسلام و تجلی شکوهمند حماسه ملتی است که با انقلاب اسلامی خویش، برگی را در یاد همه انسان ها گشودند و صدای استقلال، آزادی را به گوش جهانیان رساندند.

دکتر«سیدعلاالدین کراماتی» در ادامه با استفاده از احادیث اخلاقی حضرت امیرالمومنین علی(ع) در نهج البلاغه بر تاثیر بی بدیل اخلاقیات در شکل گیری انقلاب اسلامی و پیشبرد اهداف والای آن تاکید کرد.

در این مراسم به مناسبت دهه فجر و جشن انقلاب اسلامی، از مسوولان شبکه و بیمارستان و همچنین کارکنان خانواده شهدای حاضر در این مراسم، تقدیر شد./103

 

همزمان با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انجام شد: تقدیر از 30 فعال عرصه های فرهنگی بیمارستان آنکولوژی امیر

همزمان با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از فعالان عرصه های فرهنگی بیمارستان آنکولوژی امیر با حضور جمعی از مسوولان نهاد رهبری دانشگاه، مدیران و کارکنان بیمارستان تقدیر شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر بیمارستان آنکولوژی امیر در زمینه حجاب، عفاف و پوشش اداری تقدیر شد.

مهندس «امیرحسین گنج کریمی» با اشاره به اهمیت گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اظهار کرد: امسال و در بهار آزادی همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، باید نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را با شکوهتر از هر سال و در پاسخی به یاوه گویی ها و شیطنت و توطئه های دشمنان به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی برگزار کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین «سید ایمان شریف» نماینده نهاد رهبری در بیمارستان نیز با بیان دستاوردها و ارزش های پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به اهمیت نقش امام خمینی (ره) در هدایت مردم اشاره کرد و حاضران را به تامل و تفکر در آرمان های امام خمینی (ره) دعوت کرد.

این مراسم که با حضور جمعی از مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مسوولان و کارکنان بیمارستان آنکولوژی امیر نگاهی گذرا بر خاطرات پیروزی انقلاب اسلامی همراه بود، از 30 فعال عرصه فرهنگی با اهدای لوح سپاس و تندیس یادبود تجلیل شد./105


تغذیه صحیح؛ راهکاری برای پیشگیری از بیماری های مزمن

با توجه به اینکه بیماری های مزمن روز به روز در حال افزایش و پیشگیری از آنها حائز اهمیت است، بنابراین داشتن تغذیه صحیح به پیشگیری از بیماری ها کمک می کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، کارشناس تغذیه مرکز جامع خدمات سلامت صدرا گفت: اصلاح الگوی مصرف قند و نمک و چربی باعث داشتن یک رژیم مناسب و سالم می شود.

 

«محمدی» با تاکید بر این اینکه، مصرف بالای نمک منجر به فشار خون بالا شده و احتمال سکته های قلبی و مغزی را افزایش می دهد گفت: مصرف زیاد نمک با بیماری سرطان مزمن معده و پوکی استخوان نیز در ارتباط است.

او ادامه داد: یک فرد سالم روزانه تنها به پنج گرم نمک (معادل یک قاشق مرباخوری) نیاز دارد؛ برای کاهش مصرف نمک باید نمکدان را از سفره حذف کرد و از مصرف غذا های شور مانند غذاهای آماده سس و رب، سوسیس و کالباس، فست فود و پنیرهای شور خودداری کرد و به جای اضافه کردن نمک زیاد به غذا، از ادویه ها، سبزی های معطر و چاشنی ها برای طعم دهی به غذا استفاده شود.

محمدی اضافه کرد: مصرف زیاد قندها باعث افزایش احتمال ابتلا به دیابت، افزایش تریگلیسرید خون و اضافه وزن و چاقی می شود، به ویژه مصرف نوشابه های گاز دار به شدت دریافت قند را در رژیم غذایی بالا می برد و می دانیم که نوشابه ها باعث پوسیدگی دندان، مشکلات معده، کبد چرب و پوکی استخوان نیز می شود و بهترین راه کاهش مصرف قندها، در دسترس نبودن و پرهیز از خرید مواد غذایی شیرین است.

این کارشناس تغذیه گفت: بهتر است از روغن های مایع معمولی و مخصوص سرخ کردنی به جای روغن جامد استفاده کرد و به جای سرخ کردن از غذاهای بخارپز و آب پز و یا کبابی استفاده کرد، همچنین باید لبنیات به صورت کم چرب مصرف شود و چربی های قابل رویت گوشت ها هنگام پخت و پز از گوشت جدا شود.

کلاس آموزشی رژیم غذایی و ارتباط آن با سلامتی با حضور کارکنان بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع) برگزار شد./105


رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر در دیدار با خانواده شهید«عبدالرحیم رمزی» : عزت و امنیت همه ما از شهداست

در پنجمین روز از دهه پر فروغ فجر، رئیس و جمعی از مسوولان ستادی مرکز بهداشت شهدای والفجر، در دیداری با خانواده شهید«عبدالرحیم رمزی» از«جهان میری» همسر شهید و فرزندان آن شهید تقدیر کردند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر در این دیدار گفت: امنیت و آرامشی که امروز میهنمان از آن برخوردار است، مدیون ایثارگری های شهدای گرانقدر و خانواده های این عزیزان است.

دکتر«احمد رضازاده» افزود: باید تلاش کنیم یاد و خاطره شهدا را همواره زنده نگه داریم و نباید شهدا و خانواده آنان را فراموش کنیم.

او با بیان اینکه یاد و خاطره شهدا نباید تنها در روزهای ویژه و مناسبت ها باشد، تاکید کرد: باید با برنامه ریزی در طول سال، با خانواده شهدا دیدار داشته و تا آنجا که از عهده مسوولان این مرکز بر می آید با زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، در رفع نیازمندی های خانواده آنان و مشکلاتی که با آن مواجهند، تلاش کنیم.

شهید«عبدالرحیم رمزی» در دوم مهر سال 1359 در ماموریت آموزش و پرورش و در شهر آبادان به شهادت رسید./103

 

بهره برداری از خانه بهداشت شهرک مهدیه مرودشت همزمان با دهه مبارک فجر

همزمان با سومین دهه فجر انقلاب اسلامی، خانه بهداشت شهرک مهدیه مرودشت، با حضور فرماندار، رییس شبکه بهداشت و درمان و روسای ادارات این شهرستان، بهره برداری شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، فرماندار شهرستان مرودشت در آیین بهره برداری از این خانه بهداشت گفت: با تلاش و پیگیری از سوی مجموعه مدیران شهرستان و به دنبال آن شورای عالی استان، به دنبال گسترش این شهرک هستیم، اما هنوز به نتیجه کامل و مطلوب نرسیده ایم.

 

«رهام پیکری» ابراز امیدواری کرد با جلسات و پیگیری های لازم در استانداری، بتوانیم آنچه که در شأن و منزلت مردم این منطقه است را انجام دهیم.

دکتر «نیما فداکار» رییس شبکه بهداشت و درمان مرودشت با تقدیر از تلاش های کارکنان مرکز بهداشت شهرستان مرودشت برای ساخت، تجهیز و بهره برداری این پروژه، گفت: امید است با راه اندازی این پروژه بتوانیم خدمات بهداشتی به طور شایسته و به موقع، به مردم ارایه شود.

رییس مرکز بهداشت شهرستان مرودشت نیز در این آیین گفت: این پروژه در سال 87 کلنگ زنی شده و زمین آن از سوی مرحومه بانو «امتیاز» به شبکه بهداشت و درمان مرودشت اهدا شده که امروز این پروژه کامل شده و به بهره برداری رسیده است.

دکتر «روح الله کریمی» افزود: زیربنای این پروژه 100 مترمربع است که با اعتباری بالغ بر 860 میلیون ریال ساخته شده و جمعیت سه هزار و شصت نفری این منطقه را زیر پوشش قرار می دهد./102

 

گرامیداشت دهه مبارک فجر در کلینیک های ویژه تخصصی و فوق تخصصی امام رضا(ع) و شهید مطهری

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، تاکنون هزاران پزشک متخصص و‌ فوق تخصص در کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی شهید مطهری(ره) و امام رضا (ع) به درمان بیماران با کمترین هزینه اقدام کرده اند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی شهید مطهری، پذیرش بیش از یک میلیون معاینه بیماران از سوی استادان این درمانگاه طی 10 ماه گذشته را تنها گوشه ای از دستاوردهای چهل ساله نظام درمان در جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

 

دکتر«علی جنگجو» با بیان اینکه به طور متوسط روزانه پنج هزار بیمار، با حضور پزشکان و استادان این کلینیک های ویژه و با به کارگیری بهترین دستگاه های روز دنیا پذیرش می شوند این خدمات را تنها بخشی از دستاوردهای چهل ساله این درمانگاه برشمرد و افزود: با پذیرش خدمات پاراکلینیکی، تعداد مراجعان کلینیک های ویژه تخصصی و فوق تخصصی امام رضا(ع) و شهید مطهری، بیش از شش هزار نفر در روز است.

دکتر جنگجو همچنین از گرامیداشت دهه مبارک فجر با اجرای برنامه هایی به مناسبت دهه مبارک فجر از صبح روز چهارشنبه دهم بهمن در کلینیک های ویژه تخصصی و فوق تخصصی امام رضا(ع) و شهید مطهری خبر داد.

مدیر روابط عمومی کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی امام رضا(ع) نیز با اشاره به پخش نماهنگ دستاوردهای دفاعی و ‌پزشکی کشور در چهل سال گذشته، از مانیتورهای این کلینیک ویژه گفت: این نماهنگ ها به همت واحد فناوری اطلاعات و بسیج جامعه پزشکی درمانگاه تهیه شده بود که از عصر روز چهاردهم بهمن تا آخر دهه فجر از مانیتور طبقات این درمانگاه، پخش می شود./103

 

برگزاری جشنواره غذای سالم در کامفیروز

به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، جشنواره غذای سالم و برنامه پویش ملی مبارزه با بیماری سرطان با همکاری اداره آموزش و پرورش کامفیروز در حسینیه روستای پالنگری، برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رییس منطقه بهداشت و درمان کامفیروز با اشاره به اجرای برنامه پویش ملی مبارزه با بیماری سرطان، اهداف اصلی این پویش را افزایش آگاهی و جلب مشارکت مردم در زمینه قابل پیشگیری بودن سرطان و شیوه های آن با تاکید بر مشکلات منطقه ای، اصلاح باورهای نادرست مردم در زمینه سرطان از جمله درمان ناپذیر بودن آن، جلب مشارکت سیاستگزاران و مجریان سلامت در کنترل عوامل خطر سرطان با تاکید بر مشکلات منطقه ای عنوان کرد.

دکتر «سعید احمدی» گفت: همه برای پیشگیری و مبارزه با سرطان مسوول هستیم و حضور مسوولان ادارات و سازمان ها و همدلی مردم، در این عرصه نقش بسزایی دارد بنابراین، از هر ظرفیت و توانمندی برای این امر، باید استفاده شود.

او با بیان اینکه باید عوامل و دلایل ابتلای سرطان به جامعه منتقل شود، افزود: دوری از این عوامل نیاز به توجه و دقت افراد دارد و می توانیم با به کار بردن شیوه های صحیح سبک زندگی سالم در جریان زندگی، از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنیم.

رییس منطقه بهداشت و درمان کامفیروز، لزوم آگاهی بخشی به اقشار مختلف جامعه را یکی از عوامل موثر در پیشگیری از سرطان عنوان کرد و گفت: استفاده از توان و ظرفیت رسانه های مختلف مانند صدا و سیما، می تواند در این اطلاع رسانی و آگاهی بخشی نقش سازنده ای داشته باشد.

دکتر احمدی تولید مواد غذایی سالم و بهداشتی در راستای پیشگیری از بروز سرطان را مهم ارزیابی کرد و افزود: نظارت بر تولید، عرضه و مصرف مواد غذایی در سطح جامعه نیاز به تلاش و پشتکار دست اندرکاران این امر دارد و امیدواریم که همه ما در این راستا، رسالت خود را انجام دهیم./102

 

غربالگری سلامت 120 نمازگزار در مصلای نماز جمعه خرامه

همزمان با آغاز دهه فجر انقلاب شکوهمند اسلامی، سفیران سلامت با حضور در محل مصلی نماز جمعه خدمات بهداشتی و غربالگری فشار خون ارائه دادند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرامه گفت: در نماز جمعه این شهرستان 120 نمازگزار غربالگری شدند که از این تعداد، 14 بیمار با فشار خون بالا شناسایی شده و برای مراقبت و درمان به مراکز و پایگاه های بهداشتی ارجاع داده شدند.

«مصطفی دانش» با اشاره به اینکه در این برنامه نمازگزاران با حضور اعضای تیم بهداشتی، از نظر فشار خون و کنترل وزن، غربالگری شدند، افزود: برپایی ایستگاه سنجش سلامت نمازگزاران، از سری برنامه های شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرامه است که برای سلامت مردم با همکاری ستاد نماز جمعه، در مراسم های مختلف انجام می شود./103

 

برگزاری اردوی جهادی در مناطق عشایری زرین دشت

به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، شبکه بهداشت و درمان شهرستان زرین دشت با همکاری هلال احمر و بسیج جامعه پزشکی این شهرستان، اردوی جهادی خدمات درمانی رایگان در مناطق محروم و عشایر منطقه چاه انجیر، برگزار کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان زرین دشت گفت: عشایر منطقه چاه انجیر به دلیل فاصله با درمانگاه زیر پوشش، نیازمند ارایه خدمات درمانی رایگان هستند که در این اردوی جهادی، خدماتی شامل ویزیت و داروی رایگان، اندازه گیری قندخون و فشارخون، به مراجعان ارایه شد.

 

«مهندس علی فداکار» از مشارکت سازمان هلال احمر، بسیج جامعه پزشکی و کارکنان شبکه بهداشت و درمان که در برگزاری این اردوی جهادی تقدیر کرد./102

پایان خبر

 تاریخ:
1397/11/17
تعداد بازدید:
594
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal