حمایت از کالای ایرانی
A+
A-
۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين
برگزاری بیش از 970 اردوی جهادی کشوری سلامت به همت دانشجویان، کارکنان و استادان وزارت بهداشت/ ارایه خدمات تخصصی و فوق تخصصی به دانش آموزان نابینا و کم بینای شیرازی
.

اعضای کانون اردوهای جهادی کیش اندیش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با حضور در مدرسه شوریده شیرازی، به دانش آموزان نابینا و کم بینای شاغل به تحصیل، خدمات سلامت ارائه کردند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دبیر ستاد فعالیت های جهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور که برای شرکت در این برنامه به شیراز سفر کرده بود، در حاشیه برگزاری این اردوی جهادی، دانشگاه علوم پزشکی شیراز را یکی از دانشگاه های پیشرو در فعالیت های هدفمند جهادی سلامت معرفی کرد.

 

دکتر «محمد تاج فرد» هدف از این سفر کاری را دو محور اساسی تبیین آخرین سیاست های ستاد مرکزی فعالیت های جهادی وزارت بهداشت و نیز تمرکز بر این فعالیت های جهادی در ایام دهه مبارک فجر با رویکرد گسترش سلامت در مناطق محروم استان فارس عنوان کرد.

او این اقدام را مشارکت در یک اقدام نیکوکارانه عنوان کرد و گفت: از سال های دهه 1380 به بعد، بسیج دانشجویی و بسیج جامعه پزشکی اقدامات جهادی در خدمت به مردم نیازمند داشته اند.

 

دکتر تاج فرد با اعلام خبر تشکیل «ستاد فعالیت های دانشگاهیان» از ابتدای سال 1396 تا کنون در وزارت بهداشت ادامه داد: در یک سال و نیم تشکیل این ستاد، بیش از 970 اردوی جهادی کشوری در عرصه سلامت برگزار شده که به زودی این آمار به بیش از دو برابر تا پایان سال جاری افزایش می یابد.

دبیر ستاد فعالیت های جهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از برگزاری اردوهای جهادی سلامت به مناسبت جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی برای تحقق این هدف، خبر داد که با مشارکت گسترده در زمینه های مختلف سلامت، به همت دانشجویان، پزشکان، کارکنان و استادان تخصصی و فوق تخصصی انجام می شود.

او افزود: بسته به نیاز و شرایط منطقه های محروم و دور از دسترس کشور، نیروهای متخصص در قالب اردوهای جهادی، با ارائه خدمات رایگان سلامت، به این مناطق اعزام می شوند، به عنوان مثال، در سال گذشته، 80 کلینیک دندانپزشکی رایگان به مناطق محروم اعزام شد.

 

این مقام مسوول در وزارت بهداشت، با ارزیابی وضعیت استان فارس در این حیطه، به ظرفیت مناسب استان در این زمینه اشاره کرد و یادآور شد: تحول بسیار خوبی در ارایه خدمات جهادی سلامت، به ویژه در زمینه های تخصصی انجام شده و در سال جاری شاهد آمار خوبی هستیم.

اجرای بیش از 20 برنامه اردوی جهادی در سطح استان فارس

دبیر ستاد فعالیت های جهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور هدف از سفر به استان فارس را همفکری و هم اندیشی درباره چگونگی ارایه بهتر این فعالیت ها، شرکت در نشست ستاد فعالیت های جهادی، بازدید حضوری از اردوهای جهادی و قدردانی از برگزارکنندگان این برنامه ها عنوان کرد.

 

رئیس ستاد اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه در راستای انجام ماموریت ها و وظایف دانشگاه در سال های گذشته و جاری، برنامه ها و اردوهای جهادی زیادی پیگیری، برنامه‌ریزی و اجرا شده است، گفت: اردوهای جهادی در مناطق مختلف محروم استان فارس و اکنون در مدرسه نابینایان و کم بینایان شوریده شیرازی، به همت دانشجویان، کارکنان و استادان دانشگاه در زمینه های مختلف پزشکی، دندانپزشکی، تغذیه، توانبخشی، کاردرمانی، گفتار درمانی، تخصص های داخلی و اطفال ارایه خدمات انجام شد.

 

دکتر «کورش عزیزی» با این توضیح که دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور، همواره پیشرو و برتر است، اعلام کرد: بیش از 20 برنامه اردوی جهادی در سطح استان فارس در سال 1397 اجرا شده و این برنامه تا پایان سال نیز ادامه دارد.

 

او با بیان اینکه برنامه های سطح یک و دو پزشکی و دندانپزشکی و در صورت نیاز به برنامه های دیگر، در سطح تخصصی و فوق تخصصی خدماتی در سطح شهرستان ها اجرا می شود، گزارش داد: هم اکنون، حدود13 اردوی جهادی در سطح استان فارس و به همت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در حال برگزاریست.

دکتر عزیزی ابراز امیدواری کرد تا این برنامه به صورت یک امر نیکوکارانه و بسیار موثر، موجب ارتقای سطح سلامت جامعه از سوی دانشگاه شود./103

پایان خبر

تاریخ:
1397/10/18
تعداد بازدید:
376
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:8
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal