سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين
برگزاری دومین نشست کمیته مدیریت بحران کرونا ویروس در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه
.

دومین نشست کمیته مدیریت بحران کرونا ویروس جدید با حضور مدیران معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علم پزشکی شیراز، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دومین نشست کمیته مدیریت بحران کرونا ویروس جدید، در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با هدف بررسی مصوبات نشست پیشین و همچنین رصد شرایط فعلی با حضور مدیران این معاونت برگزار شد.

 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اعلام این خبر گفت: در دومین نشست کمیته مدیریت بحران کرونا ویروس جدید معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، علاوه بر پیگیری مصوبات نشست نخست و پیگیری فعالیت های انجام شده، شرایط فعلی نیز رصد شد.

دکتر «کوروش عزیزی» توضیح داد: بر اساس برنامه ریزی اعضا در نخستین نشست این کمیته، مدیریت امور دانشجویی این معاونت موفق شده تا با سفارش و تهیه مواد استاندارد ضد عفونی کننده، اقدام به گندزدایی و سترون سازی محیط های پر رفت و آمد و مورد استفاده دانشجویان در خوابگاه ها و اماکن دانشجویی کند.

او اظهار کرد: علاوه بر این، ضد عفونی و پاکسازی سرویس های ایاب و ذهاب به صورت روزانه در دستور کار این مدیریت قرار داشته و این وسائط نقلیه با توجه به اهمیت ویژه ای که دارند، روزانه دو نوبت به طور کامل ضد عفونی و نظافت می شوند.

دکتر عزیزی، تهیه ظروف یک بار مصرف را از دیگر اقدامات مدیریت امور دانشجویی معاونت برشمرد و ادامه داد: برای حفظ بهداشت و نیز پیشگیری از انتقال بیماری ها، غذاهای دانشجویی در ظروف یک بار مصرف سرو شده و این روند تا زمان رسیدن به وضعیت عادی ادامه دارد.

عضو هیات رئیسه دانشگاه با اشاره به تعطیلی کلاس ها و واحدهای آموزشی تا پایان هفته جاری گفت: حضور نیافتن دانشجویان در این ایام و خلوت بودن خوابگاه ها و سایر اماکن دانشجویی، فرصت مطلوبی را برای برقراری سیستم بهداشتی کارآمدتر ایجاد کرده است و تلاش می کنیم تا از این فرصت به دست آمده برای ارتقای سطح بهداشتی این اماکن که بر سلامت دانشجویان تاثیری مستقیم دارد، نهایت بهره را ببریم.

او در ارتباط با فعالیت های مرکز طبی و سلامت دانشجویان دانشگاه، گفت: این مرکز نیز با توجه به وظیفه ذاتی که بر عهده دارد، برنامه های آموزشی مناسبی را برای گروه های مختلف از جمله نیروهای شاغل در آشپزخانه و سلف مرکزی دانشگاه که وظیفه تهیه و توزیع غذای روزانه دانشجویان را بر عهده دارند برگزار کرده و علاوه بر این، عناوین و پیام های مناسب بهداشتی متعددی را برای آموزش پیشگیری از بیماری کرونا ویروس جدید و نیز نحوه مواجهه با این بیماری توزیع و منتشر کرده است.

دکتر عزیزی، تصمیم گیری برای ادامه تعطیلی کلاس ها و برنامه های آموزشی دانشگاه را در حیطه اختیارات معاونت آموزشی دانشگاه برشمرد و ادامه داد: معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز آماده است تا با همکاری سایر معاونت ها و واحدهای این مرکز آموزش عالی پزشکی، در مدیریت بحران کرونا ویروس جدید نهایت همکاری را داشته باشد.

او از برگزاری مستمر نشست های کمیته مدیریت بحران کرونا ویروس جدید در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تا ایجاد شرایط عادی در کشور خبر داد./101

پایان خبر

تاریخ:
1398/12/06
تعداد بازدید:
639
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal