سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
پیشگیری از کروناویروس در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز/ 6 اسفند
.

 

برگزاری کارگاه آموزشی مقابله با کرونا ویروس ویژه پزشکان و پرستاران مرکز آموزشی درمانی حضرت علی اصغر(ع)

کارگاه آموزشی مقابله با ویروس کرونا ویژه پزشکان و پرستاران مرکز آموزشی درمانی حضرت علی اصغر(ع)، با هدف ضرورت آمادگی کادر درمانی این مرکز برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)، «مهران حقگو» سوپروایزر آموزشی این مرکز، لزوم برگزاری این کارگاه آموزشی را فراگیری نحوه شناسایی و اصول برخورد با بیماران مبتلا به کرونا ویروس جدید عنوان کرد و افزود: ساده ترین راهکار برای مقابله و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا رعایت بهداشت فردی است.

 

در این برنامه آموزشی دکتر «امیر رودگری» متخصص بیماری های عفونی مرکز آموزشی درمانی حضرت علی اصغر(ع)، به عنوان مدرس کارگاه حضور داشت./101

 
هم اندیشی مسوولان و سرپرستاران بیمارستان ابن سینا برای مقابله با ویروس کرونا

مسوولان بخش های اداری و بستری بیمارستان ابن سینا در خصوص راهکارهای پیشگیری، مقابله و نحوه برخورد با موارد مشکوک بیماری کرونا ویروس تشکیل جلسه دادند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان ابن سینا، در این نشست مدیر مرکز آموزشی درمانی ابن سینا گفت: با آموزش به موقع، اطلاع رسانی دقیق و همگانی و شفاف سازی وضعیت موجود برای مردم می توانیم خطرات ناشی از احتمال ابتلا به بیماری کرونا را به کمترین حد برسانیم.

 

«فرزاد همایون فر» افزود: در حال حاضر اخبار کذب موجود در فضای مجازی باعث سردرگمی و ایجاد استرس بین مردم شده که در این زمینه باید از قدرت فضای مجازی برای برطرف کردن این اخبار کذب به نحو مطلوب بهره گیری شود؛ باید از مردم خواسته شود به شایعه های فضای مجازی که از منابع غیر رسمی انتشار داده می شود، توجه نکنند و اخبار و اطلاعات را از منابع درست و معتبر دریافت کنند.

او در خصوص اقدامات انجام شده برای آمادگی این بیمارستان گفت: تمامی کارکنان این مرکز به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات بهداشتی درمانی به هموطنان هستند و چنانچه به موارد مشکوکی برخورد شود، با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی بیمار به بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)که به عنوان مرکز پایلوت انتخاب شده، اعزام می شود.

همایون فر ادامه داد: تهیه و پخش تراکت آموزشی در بین تمامی کارکنان و مراجعان این بیمارستان در خصوص نحوه پیشگیری و مراقبت های فردی می تواند در پیشگیری از این بیماری موثر باشد.

 

«فرزانه کسرایی» سوپروایزر کنترل عفونت این مرکز هم ضمن پخش فیلم آموزشی پیشگیری از ورود ویروس کرونا به بدن انسان افزود: ویروس کرونا، یک ویروس با پوشش لیپیدی است که در صورت شستن مداوم دست با آب گرم و صابون، پوشش لیپیدی به راحتی با صابون از بین می رود و باعث از بین رفتن ویروس می شود.

در این نشست مقرر شد به نحوی به خانواده های بیماران اطلاع رسانی شود که از ملاقات در موارد غیر ضروری پرهیز کنند./101


 
در نشست داوطلبان متخصص سلامت ادارات کازرون تاکید شد؛ رعایت بهداشت فردی، راهکاری موثر در پیشگیری از ابتلا به کروناویروس

با برنامه ریزی واحد جلب مشارکت مردمی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون، داوطلبان متخصص سلامت ادارات با اهمیت سلامت مردان و راه های پیشگیری از ابتلا به کروناویروس، آشنا شدند.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون، معاون بهداشتی این شبکه ضمن گرامیداشت هفته سلامت مردان ایرانی از یکم تا هفتم اسفند با شعار «محیط کار سالم، کارکنان سالم»، این هفته را فرصت مناسبی برای آگاهی بخشی و حمایت از جامعه مردان در راستای بهره مندی آنها از نعمت سلامت، عنوان کرد.

«زهرا طهماسبی» شناسایی تعدادی بیمار مبتلا به کروناویروس در کشور در روزهای گذشته را مهمترین نگرانی مردم در حوزه سلامت برشمرد و گفت: داوطلبان متخصص سلامت ادارات ضروری است همگام با شبکه بهداشت و درمان در راستای اطلاع رسانی و آموزش به عموم مردم در زمینه راه های پیشگیری از ابتلا به این بیماری تلاش کنند.

مربی مبارزه با بیماری های واگیر مرکز آموزش بهورزی کازرون نیز از جمله علایم ابتلا به کروناویروس به تب، سرفه، گلودرد و علایم تنفسی خفیف شبه آنفلوانزا اشاره کرد و افزود: این بیماری ویروسی در گروهی از افراد، به بیماری شدید تنفسی تب دار تبدیل و باعث بستری شدن فرد می شود.

«مسعود شیبانی» توصیه کرد: با رعایت بهداشت فردی از جمله شست و شوی مرتب دست ها با آب و صابون، پرهیز از حضور در مکان های شلوغ، پوشاندن دهان و بینی با دستمال هنگام سرفه و عطسه، حفظ فاصله یک تا دو متری با فرد دارای علایم بیماری و پرهیز از دست دادن و روبوسی، می توان از ابتلا به این بیماری ویروسی پیشگیری کرد.

کارشناس سلامت میانسالان مرکز بهداشت شهید «پیرویان» کازرون نیز با اشاره به روزشمار هفته سلامت مردان با عنوان «سلامت روانی محیط کار» گفت: با توجه به اینکه مردان به طور معمول یک سوم طول شبانه روز را در محیط کار به سر می برند، نوع شغل و محیط کار می تواند یکی از مهمترین عوامل موثر در سلامت روان آنها باشد.

«فریده روستا» افزود: بهداشت روان در محیط کار بر تمام جنبه های زندگی فرد حاکم است و اثرات مثبت یا منفی کسب شده طی ساعات کاری، بر تمام جنبه های فردی و اجتماعی از جمله حالت های روحی، اعتماد به نفس، امید به زندگی، روابط اجتماعی و روابط خانوادگی تاثیرگذار است./102

 

با موضوع پیشگیری از ویروس کرونا؛ نشست کارگروه سلامت شهرستان زرقان برگزار شد

نشست کارگروه سلامت شهرستان زرقان با محوریت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام حسن عسکری(ع) زرقان، «احمدی منش» فرماندار زرقان در این نشست از تمام ادارات خواست تا مصوبات نشست را در اولویت دستور کار خود قرار دهند و با جدیت تمام در زمینه پیشگیری و بالا بردن ضریب ایمنی مردم شهرستان زرقان با شبکه بهداشت و درمان زرقان همکاری کنند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان زرقان نیز در این نشست گفت: کرونا اگرچه ویروسی بسیار مسری است، اما در بین ویروس های هم خانواده خود از نظر خطر مرگ و میر کمترین است؛ در حال حاضر خودمراقبتی در پیشگیری از ابتلا به این ویروس بهترین راه مقابله با آن است که در این خصوص همکاری و مشارکت همه جانبه ادارات شهرستان ضرورت دارد.

دکتر «رزیتا بخشی زاده» از شهرداری زرقان و لپویی خواست تا در زمینه ضدعفونی کردن سامانه مسافربری بین شهری و درون شهری و اماکن عمومی مانند پارک ها، مساجد، امامزاده ها و قرار دادن صابون و مایع دستشویی در سرویس های بهداشتی عمومی همکاری لازم را انجام دهند، همچنین از سوی اتاق اصناف شهرستان، ضوابط بهداشتی آرایشگاه ها به طور ویژه کنترل شود.

او ضمن ارایه عملکرد چند روزه شبکه بهداشت و درمان زرقان در زمینه‌ اطلاع رسانی بیماری کرونا گفت: آموزش کارکنان، مراقبان سلامت و بهورزان شاغل در شبکه بهداشت و درمان زرقان، آموزش و اطلاع رسانی کارکنان کارخانه های شهرک صنعتی زرقان، آموزش دانش آموزان و مستخدمان مدارس و رابطان بهداشتی ادارات و بانک ها و تشکیل پایگاه های سیار برای اطلاع رسانی و تب سنجی، از جمله اقدامات شبکه بهداشت و درمان زرقان در چند روز گذشته است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان زرقان اضافه کرد: لازم است با مشارکت نیروی انتظامی شهرستان زرقان بر مراکز عرضه قلیان به طور ضربتی نظارت شود و نسبت به جمع آوری قلیان ها در سریع ترین زمان اقدام شود؛ افزایش کنترل و نظارت بر تهیه و توزیع مواد غذایی در رستوران ها و فست فودها نیز در برنامه های این شبکه قرار دارد که در حال اجرا است.

دکتر بخشی زاده از روسای ادارات حاضر در این نشست خواست به شایعه های دنیای مجازی توجهی نکنند و اخبار را تنها از شبکه بهداشت و درمان زرقان دنبال کنند./102

 

برگزاری نشست کمیته بحران شبکه بهداشت و درمان اقلید با محوریت توسعه آموزش به مردم

نشست کمیته بحران شبکه بهداشت و درمان اقلید با محوریت توسعه آموزش در زمینه بیماری کروناویروس به مردم این شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اقلید، رئیس شبکه بهداشت اقلید گفت: نگرانی و اضطرابی که در بین افراد جامعه در رابطه با بیماری کرونا وجود دارد باعث سردرگمی و اثرات منفی روانی بین مردم شده و این ترس و اضطراب باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن در برابر عوامل بیماری زا می شود؛ هجوم بی مورد مردم به مراکز درمانی و بیمارستان ها باعث افزایش حجم مراجعان و کاهش کیفیت خدمات دهی به بیماران واقعی می شود، بنابراین با توجه به بحران روانی موجود در جامعه آموزش کامل و جامع، همراه با دادن آرامش به مردم می تواند در کم کردن این مشکل تاثیرگذار باشد.

دکتر «جعفر وکیلی» افزود: مهمترین موارد آموزشی به مردم آموزش صحیح شستن دست، نیاز نداشتن به استفاده از ماسک در افراد سالم، تاثیر نگرفتن از شایعه های موجود در فضای مجازی، روش تهیه محلول ضدعفونی در خانه برای ضدعفونی سطوح و آموزش نکات تغذیه ای در زمان بیماری است.

رئیس مرکز بهداشت اقلید نیز در زمینه استفاده از ماسک گفت: به مردم اطلاع رسانی شود که افراد سالم نیازی به استفاده از ماسک ندارند و هیچ شواهدی مبنی بر مفید بودن استفاده از ماسک در برابر انتقال ویروس وجود ندارد، استفاده از ماسک محیط مرطوبی به وجود می آورد که مکان رشد انواع باکتری ها و ویروس ها است.

مهندس «کاوه قدرتی» افزود: کارشناسان ستادی شبکه بهداشت باید آموزش به مردم را جدی بگیرند و به صورت هدفمند و در قالب یک تیم عملیاتی منسجم عمل کنند تا اقدامات موازی در این خصوص انجام نشود، واحد بهداشت روان شبکه بهداشت می تواند در این آموزش ها از نظر روانشناسی طرح روحیه دهی به کارکنان بخش های درمانی که به صورت مستقیم با این بیماری در تماس هستند را اجرا کند.

مهندس «محمدعلی نعمت الهی» کارشناس مسوول تغذیه شبکه بهداشت و درمان اقلید نیز در این نشست مطالبی در زمینه تغذیه صحیح برای ایمنی بدن در برابر بیماری ها ارایه داد./102

 

آموزش مقابله با ویروس کرونا در مدارس کوار

با هدف آموزش پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، نشست های توجیهی و آموزشی ویژه مدیران، معلمان، دانش آموزان و پدر و مادرها در مدارس کوار برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان کوار، کارشناس واحد واگیر شبکه گفت: بر اساس دستورالعمل‌ ها برای پیشگیری از بیماری کرونا جدید، کارشناسان بهداشت، بهورزها و مراقبان سلامت شبکه بهداشت و درمان کوار با حضور در مدارس این شهرستان در نشست های توجیهی و آموزشی درباره نشانه های شایع، راه‌ های انتقال و راهکارهای پیشگیری ویروس کرونا و دستورالعمل‌های بهداشتی در خصوص راهکارهای رعایت نکات بهداشتی را به مدیران، معلمان، دانش آموزان و پدر و مادرها ارایه دادند.

«مهدی محمودی» افزود: در این برنامه علاوه بر ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان و کارکنان با رعایت بهداشت فردی و جمعی، کنترل و نظارت بر بهداشت محیط و تامین صابون مایع سرویس های بهداشتی و کنترل بر مواد غذایی در پایگاه های غذاهای سالم در مدارس پایش و بررسی شد.

او اضافه کرد: در این راستا دستورالعمل و رسانه های آموزشی مرتبط به صورت پوستر، پمفلت، بروشور و کلیپ های آموزشی آماده و به مربیان بهداشتی مدارس، معلمان، پدر و مادرها و دانش‌آموزان ارایه شد.

این کارشناس با اشاره به اینکه ابزار اصلی پیشگیری آموزش است، گفت: با افزایش سطح اطلاعات عمومی و انجام یک سری اقدامات بهداشتی، می توان از شیوع بیماری ها در مدارس پیشگیری کرد.

محمودی افزود: شبکه بهداشت آمادگی کامل دارد تا هر مدرسه ‌ای که نیاز داشت، آموزش ‌های کارشناسی به آنها ارایه شود.

او اضافه کرد: اگر دانش‌آموزان به توصیه ‌های کارشناسان بهداشت در زمینه پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا توجه کنند، همه به سلامت این دوران را سپری می کنند.

این برنامه با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با مشارکت آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان کوار برگزار شد./102

 

آشنایی کارکنان سلامت سروستان با پیشگیری و مقابله با ویروس کوویید 19

کارگاه آموزشی پیشگیری از کروناویروس جدید، با هدف بالا رفتن اطلاعات عمومی و بهداشت فردی کارکنان، در شبکه بهداشت و بیمارستان شهدای سروستان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سروستان، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گفت: برای جلوگیری از سلب آرامش روانی شهروندان، اخبار و اطلاعات مربوط به بیماری کرونا، تنها از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سروستان پیگیری شود.

مهندس «عبدالله بهادری» افزود: ضمن اینکه همه ارگان ها و سازمان ها باید در این زمینه حساس باشند و با شبکه بهداشت و درمان همکاری کنند، نباید تشویش اذهان عمومی انجام شود.

متخصص داخلی بیمارستان شهدا سروستان نیز با تاکید بر اصل خودمراقبتی گفت: کرونا یک بیماری ویروسی است که علایمی شبیه سرماخوردگی مانند آبریزش بینی، سرفه، عطسه، سردرد و تب دارد و باعث ایجاد عفونت و مشکلات در دستگاه تنفسی فوقانی می شود.

دکتر «مهران منصوری» افزود: با توجه به اینکه هنوز واکسن و درمان مناسب برای این بیماری وجود ندارد، لازم است در خصوص راه های پیشگیری و انتقال بیماری اطلاعات و آگاهی مناسب داشته باشیم تا بتوانیم به سلامت از این مسیر گذر کنیم.

او از پوشاندن دهان هنگام عطسه و سرفه با دستمال یا قسمت بالای آستین (بلافاصله دستمال را دور انداخته و دست ها را بشوییم)، خودداری از تماس نزدیک با فرد بیمار، مراجعه به پزشک در صورت ابتلا به بیماری تنفسی و بیان سابقه مسافرت تازه خود به عنوان راه های پیشگیری از بیماری کرونا نام برد./102

 

برگزاری نشست ستاد بحران شهرستان آباده با محوریت مقابله با بیماری کرونا

با هدف آمادگی و مقابله با بیماری کرونا، نشست ستاد بحران شهرستان آباده با حضور فرماندار، روسای ادارات و سازمان ها، اعضای کارگروه سلامت و امنیت غذایی و تیم بهداشتی درمانی این شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان آباده، رئیس شبکه بهداشتی درمانی و آموزشی شهرستان آباده با ارایه گزارشی از وضعیت کنونی و آماده باش تیم بهداشت و درمان شهرستان و وضعیت مبتلایان به بیماری کرونا در کشور گفت: تمامی ادارات و سازمان ها باید با بیشترین توان برای اطلاع رسانی و جلوگیری از ابتلای کارکنان و مراجعه کنندگان خود به این بیماری، تلاش کنند.

دکتر «کامران مهدوی» افزود: ابتلا به بیماری کرونا با رعایت اصول ساده بهداشت فردی قابل پیشگیری و کنترل است و مهمترین راهکارهای پیشگیری از ابتلا به این بیماری شامل دست ندادن، پرهیز از روبوسی، حفظ فاصله یک تا دو متری با سایر افراد، حضور کمتر در اجتماعات انسانی، استفاده نکردن از وسایل شخصی دیگران و شست و شوی مرتب دست ها با آب و صابون است.

او افزود: یکی از خصوصیات مهم ویروس کرونا ماندگاری آن روی سطوح تا بیش از حدود 10 روز است که این مورد باعث می شود چنانچه سطحی خاصی مانند صندلی، میز، لوازم شخصی و هر سطح قابل لمس عمومی از سوی فرد مبتلا به این ویروس آلوده شده باشد، ممکن است این ویروس به راحتی به سایر افراد منتقل شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان آباده مهمترین محل های ورود این ویروس به بدن انسان را مجاری موجود در صورت مانند دهان، بینی، چشم و گوش عنوان کرد و گفت: اگر عادت کنیم با دیگران دست ندهیم، به سر و صورت خود دست نزنیم و مدام دست ها را شست و شو دهیم، امکان ابتلا به این ویروس به کمترین حد می رسد.

دکتر مهدوی ساده ترین کار برای ضدعفونی کردن سطوح را استفاده از محلول دو درصد آب و وایتکس(محلول آب و وایتکس با نسبت حدود 100 سی سی آب و دو سی سی وایتکس) بیان کرد و گفت: این محلول باید با دقت بر روی سطوحی که افراد مختلف با آن برخورد دارند، اسپری شود.

صندلی وسایل نقلیه عمومی، میز و پیشخوان بانک ها و ادارات دولتی، مغازه ها و محل های پر رفت و آمد ممکن است محل اجتماع این ویروس باشد که باید از سوی مسوولان این اماکن به صورت مداوم ضدعفونی شود و افراد جامعه نیز پس از حضور در این مکان ها، نسبت به شست و شوی دقیق دست ها با آب و صابون اقدام کنند./102

 

نشست کارگروه بهداشت، سلامت و امنیت غذایی در شهرستان داراب برگزار شد

رئیس شبکه بهداشتی، درمانی و آموزشی شهرستان داراب از برگزاری نشست کارگروه بهداشت، سلامت و امنیت غذایی در شهرستان داراب به صورت ویژه و با موضوع پیشگیری از ویروس کرونا خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی، درمانی و آموزشی شهرستان داراب، «قاسم زاهدانی» با اشاره به اجتماعی بودن موضوع سلامت گفت: در چنین مواقعی اهمیت موضوع سلامت و بین بخشی بودن آن و اجتماعی شدن سلامت به خوبی مشخص می شود.

او افزود: کرونا یک واقعیت است و باید بر اساس این واقعیت با آن برخورد شود و همه دستگاه ها موظف به هم افزایی و همراهی در این زمینه هستند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان داراب اضافه کرد: امروز کارکنان درمانی مدافعان حریم سلامت هستند و اجر مجاهدت در راه سلامت و امنیت روانی جامعه را دارا هستند و تلاش همه همکارانم در حوزه سلامت شایسته تقدیر است.

زاهدانی از مسوولان و متولیان امر خواست تا با دیدگاه تخصصی به موضوعات سلامت نگاه شود و از انتشار اطلاعات ناقص، غلط و مشکوک در فضای مجازی جلوگیری شود.

سرپرست بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) داراب نیز در این نشست با اشاره به موضوع توسعه جغرافیایی شهرستان گفت: تاکنون هیچ موردی از ویروس کرونا در شهرستان داراب مشاهده نشده و در زمینه چند مورد مشکوک نیز پس از بررسی مشخص شد که به این بیماری مبتلا نیستند.

دکتر «رضا پورمحمدی» با بیان مطالبی در خصوص امنیت و آرامش روانی جامعه از شهروندان خواست در موارد غیرضروری از مراجعه به بیمارستان خودداری کنند.

پزشک متخصص عفونی شهرستان داراب نیز یکی از معیارهای اساسی توسعه یافتگی در تمام جوامع را پرداختن به مقوله سلامت عنوان کرد و گفت: با محوریت شبکه بهداشت و درمان، همه سازمان ها و ارگان ها باید در به ثمر نشستن نتایج مثبت اقدامات پیشگیرانه و درمان های به موقع در انواع بیماری های عفونی و غیرعفونی مشارکت فعال داشته باشند.

دکتر «عوض زاده» افزود: کروناویروس یکی از انواع ویروس هایی است که می تواند باعث ایجاد سرماخوردگی شود به طوری که 15 درصد سرماخوردگی ها بر اثر کروناویروس ایجاد می شود.

این نشست در سالن دانشکده پیراپزشکی شهرستان داراب، با حضور فرماندار ویژه داراب، رئیس شبکه بهداشت و درمان، رئیس بیمارستان، رئیس مرکز بهداشت، اعضای شورای تامین و مسوولان ادارات این شهرستان برگزار شد./102

 

برگزاری نشست پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس در پاسارگاد

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاسارگاد از برگزاری نشست پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس در بیمارستان امام جعفر صادق(ع) این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان پاسارگاد، «کورش قنبری» گفت: در این نشست آموزش های لازم در خصوص بیماری کرونا، چگونگی ارتباط موثر با بیماران و همراهان آنان به کارکنان درمانی ارایه شد.

این نشست با حضور سرپرست شبکه بهداشت و درمان، رئیس بیمارستان امام جعفر صادق(ع)، کارشناس بیماری های واگیر و تمام پرستاران بیمارستان امام جعفر صادق(ع) پاسارگاد برگزار شد./102

 

برگزاری سومین نشست کارگروه مقابله با کرونا ویروس در بیمارستان مستقل شهید دکتر فقیهی

سومین نشست مقابله با کرونا ویروس با حضور مدیر عامل بیمارستان مستقل شهید دکتر فقیهی، معاون اجرائی، مدیر خدمات پرستاری، سوپروایزر اورژانس، معاون درمان و حراست برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان مستقل شهید دکتر فقیهی، در این نشست برای آمادگی، ساماندهی و پایش عملکرد در حیطه کرونا ویروس، تمهیدات لازم در نظر گرفته شد.

 

دکتر «سید محمد کاظم تدین» افزود: آموزش و اطلاع رسانی به کارکنان، پزشکان، بیماران و همراهان آنان الزامی است.

او همچنین بر توزیع تجهیزات فردی به کارکنان، بیماران و همراهان بیمار، ضمن اجرای دقیق پروتکل ابلاغی در مدیریت درمان بیماران مشکوک به کرونا ویروس تاکید کرد./101

برگزاری کلاس آموزشی پیشگیری از بیماری کرونا ویروس در بیمارستان مستقل شهید دکتر فقیهی

با هدف آموزش پیشگیری و کنترل عفونت در رابطه با بیماری کرونا ویروس، کارکنان بیمارستان مستقل شهید دکتر فقیهی در یک دوره آموزشی شرکت کردند.

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان مستقل شهید دکتر فقیهی، مسوول کنترل عفونت بیمارستان با اعلام این خبر گفت: این دوره با هدف آموزش پیشگیری از بیماری کرونا ویروس و نکته های اساسی بهداشتی شامل بهداشت دست و بهداشت تنفسی، مراقبت از بیمار کرونا ویروس، تشخیص آزمایشگاهی و همچنین جلوگیری از ایجاد اپیدمی کرونا ویروس برگزار شد.

«طاهره بخشنده» با اشاره به حضور سرپرستاران، سوپروایزران و مسول واحدها و کارکنان در این دوره آموزشی، از آموزش راهکارهای پیشگیری از بیماری کرونا ویروس، بهداشت دست، استفاده صحیح از وسایل حفاظت فردی، نمونه گیری صحیح موارد مشکوک به کرونا ویروس، روش حمل و انتقال نمونه های گرفته شده، مراقبت از بیمار کرونا ویروس، تشخیص آزمایشگاهی، روش آموزش خودمراقبتی در منزل، توصیه های کلی بهداشتی و فرآیند تعیین تکلیف بیماران مشکوک در این دوره آموزشی خبر داد./101

پایان خبر

تاریخ:
1398/12/06
تعداد بازدید:
8284
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:30
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal