سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ جمعه ۱۵ مرداد
شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر
آسم شغلی را بیشتر بشناسیم
کاگران سالانه دو بار تست تنفس و ریه دهند

افرادی که با مواد شیمیایی سر و کار دارند، از ماسک فیلتردار استفاده کنند و سالانه دو بار تست تنفس دهند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر، کارشناس بهداشت حرفه ای و طب کار شبکه گفت: بیماری آسم شغلی، ناشی از ابتلا یا تشدید آسم بر اثر استنشاق گازهای شیمیایی، گرد و غبار و یا مواد دیگر در محل کار است.

مهندس «فاطمه فرهادی» افزود: مواجهان با گرد و غبار و گرده ها مانند کارگران صنایع غذایی به ویژه بسته بندی حبوبات، آسیابانان، نانواها، کارگران صنایع چوب، گلفروشان، باغبانان، کشاورزان، پنبه کاران، آرایشگران، مرغداران و کارگران کارخانجات تولید چسب و دستکش لاتکس و مواد پلاستیکی، بیشتر در معرض ابتلا به آسم شغلی هستند.

او افزایش آگاهی کارگران در زمینه شرایط پرخطر کاری، استفاده از مواد کمتر مضر و وسایل حفاظت فردی مانند ماسک فیلتردار و تهویه مناسب محیط کار را ضروری دانست و اضافه کرد: بهترین راه برای پیشگیری از آسم شغلی این است که در محل کار، میزان و دفعات قرار گرفتن کارگران در معرض مواد شیمیایی و سایر مواد محرک کنترل شود و کاهش یابد.

کارشناس بهداشت حرفه ای و طب کار شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر گفت: کارگرانی که در مواجهه با مواد محرک هستند هر شش ماه یکبار تست تنفس و ریه انجام داده و در صورت مشاهده علایم ریوی و نشانه های اولیه ابتلا به بیماری آسم، در صورت امکان، شغل خود را تغییر دهند.

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1400/02/29
تعداد بازدید:
67
نویسنده:
سارا جعفری سارویی
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal