سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ جمعه ۱۵ مرداد
شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر
برگزاری نخستین کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان مهر در سال 1400، با محوریت مقابله با کرونا
هرگونه فعالیتی که سلامت عمومی مردم را به خطر بیاندازد، ممنوع است.

فرماندار شهرستان مهر در نخستین کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی این شهرستان در سال 1400، به پایبندی بر مصوبات ملی، استانی و شهرستانی ستاد مدیریت کرونا به ویژه در خیز جدید بیماری کووید19 تاکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرستان مهر، دکتر «سیدمحمد موسوی» گفت: با توجه به نارنجی شدن وضعیت این شهرستان از نظر شیوع ویروس کرونا، هرگونه فعالیتی که سلامت عمومی مردم را به خطر بیاندازد از جمله برگزاری مراسم و تجمع ها، ممنوع است.

 

رییس کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی و ستاد مدیریت کرونای شهرستان مهر، افزود: در مناطق با وضعیت نارنجی، فعالیت مشاغل گروه های 3 و 4 که شامل باشگاه های ورزشی، تالارهای پذیرایی، قهوه خانه ها، آموزشگاه ها، مهدکودک ها، مدارس، مراکز تفریحی و گیم نت ها می شود، مجاز نیست.

 

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر نیز در این کارگروه که به میزبانی این شبکه و در روز جهانی بهداشت برگزار شد، به مهم ترین چالش های حوزه سلامت به ویژه در زمینه مقابله با کرونا اشاره کرد و خواستار همکاری مسوولان و مردم برای عبور از بحران بیماری کووید19 شد.

«سیدحسن خلیلی» با اشاره به ضرورت پایبندی به پروتکل های بهداشتی، افزود: آغاز واکسیناسیون کرونا به معنی پایان یافتن بیماری کووید19 نیست و اگر اجرای مقررات بهداشتی و محدودیت های کرونایی به ویژه در مراسم پیش رو مانند آیین های ماه مبارک رمضان شکسته شود، وضعیت شهرستان مهر نیز قرمز و بحرانی می شود.

در این نشست هم اندیشی که با حضور رؤسا و نمایندگان نهادها و دستگاه های اجرایی شهرستان مهر برگزار شد، مسوولان واحدهای سلامت محیط و کار، سلامت روان، مبارزه با بیماریهای واگیر و غیرواگیر شبکه بهداشت و درمان به لزوم رفع نیازمندی های حوزه های بهداشتی تاکید کردند.

ضرورت یکسان سازی اجرای محدودیت های کرونایی، تشدید نظارت تیم های مشترک نظارتی و مراقبتی طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی»، فعال شدن اورژانس اجتماعی و سند سلامت روان و جذب و فعالیت نیروهای بهداشت حرفه ای در شرکت های پیمانکاری، از نیازهای بخش بهداشت بود که از سوی مسوولان واحدهای مربوطه عنوان شد.

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1400/01/18
تعداد بازدید:
101
نویسنده:
سارا جعفری سارویی
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal