سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ جمعه ۱۵ مرداد
شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر
اجرای برنامه حمایت تغذیه ای مادران دچار سو تغذیه شهرستان مهر برای پنجمین سال پیاپی
اجرای این برنامه حمایتی نقش به سزایی در ارتقای سلامت مادران و کودکان به ویژه در بحران بیماری کووید19 دارد

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر از فراهم شدن زیر ساخت اجرای برنامه حمایت تغذیه ای در همه گیری کرونا از مادران باردار و شیرده دچار سوء تغذیه و نیازمند با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر، «سید حسن خلیلی» با اعلام این خبر، گفت: هماهنگی های درون و برون بخشی برای اجرای این برنامه حمایتی که نقش به سزایی در ارتقای سلامت مادران و کودکان به ویژه در بحران بیماری کووید 19 دارد انجام شد.

 

او افزود: این برنامه ملی از سال هزار و سیصد و 94 با نام «طرح بنیاد علوی» از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز شد و در پنجمین سال، با مشارکت و حمایت مالی کمیته امداد خمینی (ره)، با هدف حمایت از این گروه آسیب پذیر و با در نظر گرفتن شاخص های نیازمندی شهرستان مهر اجرا می شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان مهر اضافه کرد: در این برنامه، بر اساس تفاهم نامه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز و کمیته امداد امام خمینی (ره) در مناطق روستایی و حاشیه شهرها، از مادران باردار از ابتدای ماه چهارم بارداری تا 6 ماه پس از زایمان حمایت تغذیه ای انجام می شود.

 

خلیلی، واحدهای ستاد گسترش، امور عمومی، سلامت خانواده و جمعیت، بهبود تغذیه و بهداشت محیط را واحدهای مداخله کننده در این برنامه برشمرد و اعلام کرد: تهیه مشخصات مادران، ارائه مشاوره های تغذیه ای، تنظیم و نظارت بر سبد غذایی بومی سازی شده و ارزیابی شرایط نگهداری و توزیع مواد غذایی از وظایف مسوولان این واحدها است.

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/08/20
تعداد بازدید:
203
نویسنده:
سارا جعفری سارویی
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal