سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ جمعه ۱۵ مرداد
شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر
حمایت تغذیه ای از کودکان دچار سو تغذیه در همه گیری کرونا با مشارکت نیکوکاران شهرستان مهر
فقر، دسترسی نداشتن به غذای کافی و سالم، نا آگاهی تغذیه ای و بیماریها از علت های اصلی بروز سوء تغذیه در کودکان

مسوول واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر از اجرای طرح حمایت تغذیه ای کودکان زیر 5 سال دچار سوء تغذیه و نیازمند در بحران همه گیری کرونا خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر، «سکینه ابراهیمی» با اعلام این خبر، گفت: اختلال در رشد و تکامل مغزی و جسمی، افت تحصیلی، تضعیف ایمنی بدن و احتمال ابتلا به انواع بیماری ها مانند کووید19، افزایش هزینه های درمانی و مراقبت های پزشکی و افزایش مرگ و میر از پیامدهای سوء تغذیه کودکان است.

 

او با اشاره به بهبود تغذیه و رشد کودکان زیر 5 سال دچار سوء تغذیه و نیازمند با توزیع مستمر سبدهای غذایی استاندارد و بومی سازی شده به عنوان هدف اصلی اجرای این طرح، افزود: فقر، دسترسی نداشتن به غذای کافی و سالم، نا آگاهی تغذیه ای و بیماریها از علت های اصلی بروز سوء تغذیه در کودکان است.

مسوول واحد بهبود تغذیه اضافه کرد: طرح حمایت تغذیه ای کودکان با مشارکت نیکوکاران، در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی، با اعلام آمادگی رییس شورای خیرین تامین سلامت و حمایت فرمانداری، بخشداری اسیر، کمیته امداد امام خمینی (ره) و مردم نیکوکار شهرستان مهر کلید خورد و تداوم آن به حمایت مسوولان و نیک اندیشان نیاز دارد.

 

ابراهیمی با تاکید بر لزوم ارتقای آگاهی خانوار در راهکارهای بهبود تغذیه و رشد کودکان به ویژه در بحران کرونا، افزود: بهورزان و مراقبان سلامت ضمن ارائه مشاوره ها و آموزش های تغذیه ای لازم به مادران، کودکان زیر 5 سال مبتلا به سوء تغذیه را شناسایی و به واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان معرفی می کنند.

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/08/14
تعداد بازدید:
197
نویسنده:
سارا جعفری سارویی
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal