سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ جمعه ۱۵ مرداد
شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر
تاکید بازرسان بهداشت محیط شهرستان مهر بر رعایت دمای مناسب نگهداری تخم مرغ
سامانه تلفنی 190 جهت رسیدگی به شکایات شهروندان در زمینه هر گونه تخلف بهداشتی

کارشناس مسوول واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر از تشدید نظارت بازرسان بهداشت محیط بر دمای نگهداری تخم مرغ در سطح عرضه این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر «سید عبدالوهاب موسوی» گفت: بازرسان بهداشت محیط در بازدیدهای سرزده و گشت مشترک با نمایندگان فرمانداری، شبکه دامپزشکی و اتاق اصناف، بر تضمین سلامت تخم مرغ در فروشگاه ها تاکید و در صورت بروز تخلف، براساس قانون برخورد می کنند.

 

او با معرفی سامانه تلفنی رایگان 190 جهت رسیدگی به شکایات شهروندان در زمینه هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن، افزود: تخم مرغ که ماده غذایی فسادپذیر است در فروشگاه ها نیز همانند منازل باید در دمای سرد یخچالی نگهداری شود و مردم باید حفظ سلامت مواد غذایی در سطح عرضه را مطالبه کنند.

 

موسوی با تاکید بر ضرورت تامین دمای مناسب نگهداری مواد غذایی به ویژه تخم مرغ به عنوان یک محصول سلامت محور، اضافه کرد: دمای محیط که بین 5 تا 60 درجه سانتیگراد است برای نگهداری مواد غذایی فساد پذیر مانند تخم مرغ دمای بحرانی محسوب و ارزش غذایی مواد غذایی حساس به فساد با ماندن در این دما، به شدت کاسته می شود.

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/08/06
تعداد بازدید:
205
نویسنده:
سارا جعفری سارویی
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal