سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ جمعه ۱۵ مرداد
شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر
ارزیابی کارگاه ها و کارخانجات مواد غذایی شهرستان مهر در همه گیری کووید19
نظارت بر عملکرد صنایع در روزهای تعطیل، خارج از وقت اداری و شبانه نیز تداوم دارد

کارشناس کنترل مواد غذایی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر گفت: از آغاز شیوع کرونا ویروس تاکنون نظارت بر کارگاه ها و کارخانجات صنعتی و نیمه صنعتی تولید، بسته بندی و نگهداری مواد غذایی این شهرستان با دقت بیشتری انجام می شود.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر، مهندس «سارا جعفری سارویی» افزود: در شهرستان مهر، 8 کارگاه و کارخانه مجاز و دارای پروانه های بهداشتی وجود دارد که بر اساس شیوه نامه های مقابله با کرونای مدیریت نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارزیابی می شوند.

 

او با تاکید بر اهمیت رعایت مقررات بهداشتی برای پیشگیری از انتقال آلودگی به محصولات غذایی، اضافه کرد: علاوه بر بازدیدهای دوره ای و سرزده در وقت های اداری که گاهی با همراهی رییس، دکتر داروساز و کارشناس بهداشت حرفه ای شبکه انجام می شود، نظارت بر عملکرد این صنایع در روزهای تعطیل، خارج از وقت اداری و شبانه نیز تداوم دارد.

 

کارشناس کنترل مواد غذایی شبکه گفت: با هدف تضمین سلامت محصولات تولیدی، نمونه برداری دوره ای از انبارهای مواد اولیه و محصولات نهایی کارگاه ها و کارخانجات و از سطح عرضه انجام و در آزمایشگاه مرجع کنترل مواد غذایی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از نظر شاخص های میکروبی، شیمیایی و سم شناسی آزمون می شود.

مهندس «جعفری سارویی» افزود: در صورت وقوع تخلف فنی و بهداشتی با شدت خطر بالا، حاضر نبودن مسوول فنی قانونی در زمان تولید و بسته بندی محصول، استفاده از مواد اولیه غیر مجاز و عدم انطباق بحرانی در محصولات تولیدی، بر اساس قوانین مواد خوراکی و آشامیدنی و شیوه نامه های حوزه غذا، تخلف مربوطه به مراجع قضایی اعلام و از ادامه فعالیت این صنایع جلوگیری می شود.

 

این کارشناس ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی با اشاره بر شرایط مناسب بهداشتی حاکم بر صنایع غذایی شهرستان مهر، اضافه کرد: عملکرد صنایعی که هنوز موفق به دریافت پروانه های بهداشتی از مدیریت نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نشده اند نیز در همه مواقع به ویژه در همه گیری کرونا ارزیابی می شود.

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/07/16
تعداد بازدید:
295
نویسنده:
سارا جعفری سارویی
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal