سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ جمعه ۱۵ مرداد
شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر
در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان مهر تاکید شد: سلامت آب روستاها، بهداشت مدارس و سلامت تخم مرغ ها از زمان حمل و نقل تا عرضه تضمین شود
نیروهای خدماتی ادارات و جهادگران در گندزدایی مدارس و برقراری شرایط بهداشتی، به یاری مدارس بشتابند

فرماندار شهرستان مهر در نشست هم اندیشی اعضای کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی این شهرستان بر لزوم اجرای مصوبات بویژه راهکارهای مقابله با شیوع کرونا ویروس تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر، دکتر«سید محمد موسوی» گفت: برای رفع مشکل کمبود نیروهای خدماتی مدارس شهری و روستایی در همه گیری بیماری کرونا، تشکیل شورای اداری ضروری است و در صورت امکان، نیروهای خدماتی ادارات و جهادگران این شهرستان در گندزدایی مدارس و برقراری شرایط بهداشتی، به یاری مدارس بشتابند.

 

او بر اهمیت اجرای طرح ارتقای بهداشت و ایمنی و تضمین سلامت تخم مرغ نیز اشاره کرد و افزود: بازدیدهای مشترکی از سوی کارشناسان فرمانداری، شبکه بهداشت و درمان، دادگستری، دامپزشکی، اتاق اصناف و اداره صمت این شهرستان از انبار های نگهداری مواد غذایی و صنوف انجام شود.

 

رییس کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان مهر تاکید کرد: کارشناسان باید حمل و نقل، نگهداری و عرضه تخم مرغ در دمای سرد و ایمن را ارزیابی کنند و مطالب آموزشی با هدف افزایش آگاهی عمومی از اهمیت بهداشت این ماده غذایی سلامت محور از سوی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر تنظیم و منتشر شود.

بررسی علت تخریب دستگاه های کلرزن آب روستای چاه شرف، تعویض شبکه های فرسوده توزیع آب، کلرسنجی روزانه آب روستاها از سوی ادارات مربوطه و همکاری شهرداری ها در پیشگیری از تبلیغ کالاها و خدمات آسیب رسان به سلامت از مصوباتی بود که فرماندار شهرستان مهر بر آن تاکید کرد.

 
 رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر و دبیر این کارگروه نیز بر راهگشا بودن حمایت های نیک اندیشان در تامین بسته های غذایی در همه گیری کرونا برای مادران و کودکان بی بضاعت دچار سوء تغذیه تاکید کرد و گفت: اداره بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، شهرداری، بخشداری و دهیاری ها در تامین این بسته های حمایتی با شبکه بهداشت و درمان همکاری کنند.
 
 

«سید حسن خلیلی» افزود: چگونگی شرایط شهرستان از نظر وضعیت قرمز، هشدار، زرد و یا سفید در همه گیری کووید19 از سوی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر به اداره آموزش و پرورش اعلام می شود تا برنامه ریزی های لازم برای نحوه برگزاری کلاس های آموزشی دانش آموزان به صورت حضوری، نیمه حضوری و یا مجازی انجام شود.

در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان مهر که در زمینه موانع بهداشتی تبادل نظر شد، مسوولان واحدهای بهداشت محیط و مدارس، تغذیه، مبارزه با بیماریهای واگیر و غیر واگیر با همراهی معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان بر لزوم اجرای مصوبات تاکید کردند.

 

در این کارگروه، شهرداران مهر، گله دار و وراوی، روسای ادارات آموزش و پرورش و کمیته های امداد امام خمینی مهر و گله دار، کار، تعاون و رفاه اجتماعی، دامپزشکی، صمت، اتاق اصناف، آبفا، بهزیستی، فرهنگ و ارشاد، تبلیغات اسلامی و رییس شورای خیرین تامین سلامت حضور داشتند.

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/07/08
تعداد بازدید:
254
نویسنده:
سارا جعفری سارویی
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal