پست الکترونیک
شرایط اختصاص آدرس ایمیل به متقاضیان: 
 آدرس ایمیل به گروه دانشجویان، مدیران، اعضای هیأت علمی و کارشناسان فناوری اطلاعات تخصیص داده می شود.
برای گروه دانشجویان، در مقطع لیسانس، ایمیل با آدرس studID صادر می شود که منظور از ID، کد ملی دانشجو می باشد.
برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر، آدرس ایمیل به نام دانشجو تخصیص داده می شود. 
برای ادارات، آدرس ایمیل به نام واحد صادر می گردد.
برای موارد خاص، تخصیص ایمیل با نامه نگاری انجام می گردد. 
 
جهت ورود به ایمیل خود کلیک نمایید:
webmail.sums.ac.ir
 
تغییر رمز عبور ایمیل:
ابتدا از مرورگر chrome وارد ایمیل خود شوید. چنانچه ایمیل خود را با زبان انگلیسی باز کرده باشید از منوی بالا سمت راست صفحه روی شکل آدمک کلیک کنید و چنانچه با زبان فارسی ایمیل خود را باز کرده باشید شکل آدمک را سمت چپ بالای صفحه مشاهده می کنید. سپس گزینه options (گزینه ها) را انتخاب می نماییم. از پنجره باز شده سربرگ accounts (حساب های کاربری) را انتخاب نموده و گزینه change password (تغییر رمز عبور) را می زنیم.
در قسمت alternative email یا ایمیل ثانویه، حتما ایمیل دیگر خود را (یعنی ایمیلی غیر از ایمیلsums.ac.ir@) وارد نمایید، تا در زمان فراموشی رمز عبور، لینک بازیابی رمز عبور شما به این ایمیل ارسال گردد.
سپس از پنجره باز شده پسورد قدیمی و پسورد جدید را وارد نموده و دکمه ok را می زنیم .بدین ترتیب رمز ایمیل را تغییر می دهیم.
 
بازیابی رمز ایمیل:
ابتدا با مرورگر chrome آدرس https://mail.sums.ac.ir را در قسمت آدرس بار تایپ نمایید؛ پنجره سفید رنگی وسط صفحه با عنوان sign in to webclient نمایش داده می شود. بالای قسمت password عبارت forgot? را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. مجددا پنجره سفید رنگی در وسط صفحه با عنوان forgot password نمایش داده می شود که در آن security code را مشاهده می کنید. عبارت امنیتی نمایش داده شده را تایپ کرده و گزینه send me instructions را کلیک کنید. پنجره سفید رنگ با عبارت success بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود. گزینه ok, I understand را کلیک کنید. سپس با مراجعه به ایمیل ثانویه خود (ایمیلی غیر از sums.ac.ir@) که قبلا در مشخصات خود ثبت کرده بودید می توانید لینک بازیابی رمز جدید خود را دریافت کنید.
 
تاریخ به روز رسانی:
1397/08/07
تعداد بازدید:
2763
کلیه حقوق این وب سایت برای مرکز اینترنت دانشگاه محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal