سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۷ آذر
روایط عمومی شبکه بهداشت و درمان ممسنی
بازدید و نظارت کارشناس مسئول بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت شهید خواجه از بیمارستان ولیعصر"عج" ممسنی
بازدید و نظارت کارشناس مسئول بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت شهید خواجه از بیمارستان ولیعصر"عج" ممسنی

بازدید و نظارت از بخش های مختلف بیمارستان ولیصر(عج) ممسنی توسط کارشناس مسول بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت شهید خواجه با هدف شناسایی عوامل زیان آور شغلی، سلامت شاغلین و بهسازی محیط کار انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ممسنی، ریس مرکز بهداشت شهید خواجه گفت: حق سلامت در جامعه یکی مهترین اهدافی است که مورد توجه سیاست گذاران می باشد، در راستای تامین همه جانبه سلامت، بهداشت حرفه ای به عنوان مهمترین حلقه رنجیره سلامت نقش مهمی در تامین سلامت کارکنان و کارگران دارد و بر همین اساس بهداشت حرفه ای تامین و ارتقاء عالی ترین سطح سلامت جسمی، روانی و اجتماعی برای کارکنان و کارگران همه مشاغل را با اسنتاد به قوانین و استانداردهای ملی و بین المللی بر عهده دارد.

دکتر سهام چوبینه افزود: بیمارستانها نیز مانند سایر بخشهای دولتی و خصوصی تحت پوشش خدمات بهداشت حرفه ای بوده و به این منظور جهت حذف و کاهش مواجهه شاغلین با عوامل زیان آور شغلی و پیشگیری از خطرات تهدید کننده سلامت، بخش های مختلف بیمارستان مورد بازرسی و ارزیابی قرار گرفته  و با سالم سازی و بهسازی محیط کار در نهایت باعث کنترل بیماریها و کاهش آسیب های شغلی می شود.

وی با اشاره به اینکه پرسنل بخشهای مختلف بیمارستان در معرض عوامل زیان آور بیولوژیکی،شیمیائی، ارگونومیکی، روانی  و فیزیکی می باشند گفت: واحد بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت در چهارچوب وظایف نظارتی و کارشناسی خود،به صورت مستمر از شیفتهای مختلف بیمارستان بازدید و فعالیت های انجام شده توسط کارشناس بهداشت حرفه ای بیمارستان را مورد پایش و ارزیابی قرار می دهد که با توجه به شیوع همه گیری کرونا، این بازرسی ها نیز تشدید شده است.

در ادامه کارشناس مسول بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت حرف ای مرکز بهداشت شهرستان ممسنی گفت:  اندازه گیری تهویه بیمارستان، روشنایی، پرتوهای یونیزان، پارامترهای ارگونومیکی و بار میکروبی در بیمارستان انجام شده است که پس از برطرف شدن نواقص موجود در برخی از بخشها، اندازه گیری مجدد در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مهندس محمد بناوی افزود: با توجه به شروع موج پنجم بیماری کووید19و خستگی کادر درمان و پرستاران، افزایش فشار کاری بر این پرسنل باعث ایجاد خستگی، افسردگی، خصوصا در شیفتهای شب  شده که این موضوع میتواند ضمن ایجاد بیماریهای جسمی و روحی، خطاهای پزشکی و درمانی را بالا ببرد.

این کارشناس مسول وضعیت ایمنی در انبار کپسولهای اکسیژن، و تهویه بیمارستان را نامطلوب دانست و تاکید کرد: که نیاز فوری به تعویض هواسازهای بیمارستان و نصب فیلترهای هپا در بخشهای اتاق عمل، رادیولوژی، جراحی عمومی، زنان و زایمان و اطفال با توجه به طول عمر بالای 15 سال بیمارستان می باشد که به خاطر مشکلات مالی راکد مانده است.

مهندس بناوی اظهار داشت: در این بازرسی به شکایت پرسنل اتاق عمل در خصوص افزایش سرگیجه رسیدگی گردید و پس از بازدید شکستگی و ترک لوله های اگزوز دستگاه بیهوشی شناسائی و به تاسیسات بیمارستان جهت رفع نقص اعلام شد.

در پایان مانور اطفاء حریق با حضور کارشناس مسئول بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت، کارشناس شرکت مشاور حریق و جمعی از پرسنل بیمارستان برگزار گردید و خاموش کردن آتش بوسیله کپسولهای آتش نشانی تمرین شد./صدیقه انصاری

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1400/04/28
تعداد بازدید:
134
نویسنده:
منبع:
Powered by DorsaPortal