سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۳ آبان
روابط عمومی شبکه بهداشتو درمان ممسنی
نشست هماهنگی سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در ممسنی
نشست هماهنگی سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در ممسنی

نشست هماهنگی شبکه بهداشت و درمان ممسنی با ادارت آموزش و پروروش این شهرستان در خصوص سنجش دانش نوآموزان بدو ورود به دبستان در دفتر رئیس مرکز بهداشت شهید خواجه ممسنی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ممسنی، دکتر علی چوبینه رئیس شبکه و درمان شهرستان گفت: طرح سنجش دانش آموزان بدو ورود به دبستان یکی از برنامه‌های موفق است که از سال 70 برای تشخیص و شناسایی مشکلات جسمی‌ حرکتی، ناتوانایی‌های رشدی، اتیسم و کم‌ توانایی‌های ذهنی، مشکلات کم بینایی، کم شنوایی، نا‌بینایی و ناشنوایی انجام می‌شود تا با بهره گیری از فرصت طلایی شناسایی به موقع برای درمان به هنگام دانش آموزان استفاده شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان ممسنی با بیان اینکه طرح سنجش نوآموزان و غربالگری دانش آموزان برای ورود به کلاس اول و پیش دبستانی است، اظهار داشت: این طرح در سه پایگاه ثابت و سیار به عنوان پایگاه غربالگری اولیه انجام و در صورت داشتن مشکل نوآموز به پایگاههای تخصصی در سطح استان و شهرستان ارجاع داده می شوند.

وی بر اهمیت غربالگری در طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان دبستانی و پیش دبستانی تاکید کرد و گفت: در پایگاههای سنجش، غربالگری و سلامت جسمی نوآموزان شامل اندام‌های حرکتی، بهداشت دهان و دندان، بهداشت موی سر، سنجش بینایی و شنوایی مورد ارزیابی اولیه قرار گرفته و همزمان توانایی‌های ذهنی، آمادگی تحصیلی و اوتیسم نیز مورد سنجش قرار می‌گیرند.

دکتر چوبینه با بیان اینکه آموزش و پرورش و شبکه بهداشت دو نهادی هستند که این خدمت را انجام می دهند، گفت: اهمیت اجرای این طرح در شناسایی به موقع و درمان به هنگام دانش آموزان است که پس از انجام معاینات در پایگاه سنجش نوآموز به پایگاههای پزشک خانوده و مراکز جامع سلامت جهت معاینات پزشکی، مشاوره ای، فیشورسیلانت و واکسیناسیون ارجاع داده می شود.

دکتر چوبینه با توجه به شرایط کرونایی در شهرستان افزود: به منظور حفظ سلامت نوآموزان، والدین آنان و عوامل اجرایی پایگاههای سنجش، نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در پایگاههای سنجش شهرستان توسط کارشناسان بهداشت روزانه انجام می شود./صدیقه انصاری

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1400/04/02
تعداد بازدید:
71
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal