سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۶ مهر
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ممسنی
تجلیل از دانش آموزان همیار پزشک در مقابله با کووید19، در ممسنی
تجلیل از دانش آموزان همیار پزشک در مقابله با کووید19، در ممسنی

 

به همت واحد سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس شبکه بهذاشت و درمان ممسنی از دانش آموزان همیار پزشک در مقابله با کووید19 تجلیل شد.

 به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ممسنی، کارشناس مسول سلامت جوانان،نوجوانان و مدارس مرکز بهداشت شهید خواجه گفت: آموزش همیار پزشک زیر شاخه برنامه سفیران سلامت  یک برنامه منسجم به منظور ایجاد یک شبکه آموزشی مجازی موثر برای تشویق سفیران سلامت دانش آموزان در جهت ارتقاء سلامت خود و خانواده آنها در زمان تعطیلی مدارس است و این فرصت را برای دانش آموزان مهیا می کند که آگاهی های لازم در خصوص موضوعات سلامت را با استفاده از ارزش های تعاملی و مشارکتی را  بصورت مجازی با توجه به شریط موجود کسب و آن را به سایر افراد خانواده و همسالان در زمان فراگیری دروس آموزش غیرحضوری منتقل کنند.

 صدیقه انصاری افزود: برنامه طرح سفیر سلامت - همیار پزشک در گام نخست بصورت پایلوت جهت  30 درصد سفیران سلامت داوطلب و علاقمند  مقاطع تحصیلی (ابتدایی و متوسطه اول)،با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و اداره کل آموزش پرورش استان فارس در حال اجرا می باشد.

این کارشناس مسول اظهار داشت: هدف اصلی از اجرای برنامه مقابله جمعی  با کرونا ویروس، انتشار و توسعه آموزش و اطلاع رسانی به خانواده ها و نوجوانان با محوریت تقویت رفتارهای مثبت و حذف رفتارهای غلط بهداشتی با هدف تغییر رفتار در کوتاه مدت در این دوران می باشد.

انصاری بیان داشت: اجرای این طرح با همیاری و همدلی دانش آموزان و والدین آنان و اولیا مدارس در این ایام ، می‌تواند در پیشگیری و کنترل زنجیره انتقال بیماری کووید 19 بسیار موثر باشد.

وی با اشاره به اهمیت آموزش در دوران نوجوانی، گفت: با توجه به شیوع بیماری کووید19 در ابتدای امر اجرای طرح اختصاص به این بیماری دارد که در صورت موفق بودن جهت توسعه سایر مداخلات سلامتی جامعه محور نیز قابل اجرا می باشد.

او در پایان گفت: تجلیل از همیاران پزشک منتخب در سه روز متوالی با توسط واحد سلامت جوانان،نوجوانان و مدارس مرکز بهداشت شهید خواجه و همکاری ادارت آموزش و پرورش ممسنی، ماهور و میلاتی و دشمن زیاری برگزار و به 33 نفر از این دانش آموزان هدایایی تقدیم شد./ص انصاری

پایان خبر

 

نمایش فیلم
تاریخ:
1400/02/13
تعداد بازدید:
163
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal