سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۶ مهر
روابط عمومی شبکه بهداشت درمان ممسنی
نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از کرونا ویروس در مدارس ممسنی
نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از کرونا ویروس در مدارس ممسنی

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان ممسنی از نظارت و پایش مستمر کارشناسان بهداشتی و بهورزان این شهرستان بر رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از کرونا ویروس در راستای ارج نهادن به سلامت دانش آموزان در مدارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ممسنی، دکتر علی چوبینه با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر مدارس با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باز شده و طی چک لیست های ارسالی از وزرات بهداشت و درمان روزانه وضعیت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مدارس توسط کادر بهداشت رصد می شود.

وی در تشریح مصوبه جدید ستاد ملی کرونا در خصوص بازگشایی مدارس گفت: آموزش برای پایه های اول و دوم ابتدایی و نیز دروس کارگاهی فنی در شاخه های کارودانش و فنی حرفه ای در مناطق زرد و آبی از ابتدای بهمن ماه به صورت حضوری شروع شده و بازگشایی در مدارس زیر 50 نفر در مناطق آبی برای تمام پایه ها خواهد بود.

وی گفت: انتظار می‌رود درکلاس‌های درس علاوه بر آموزش کتب درسی نحوه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک نیز به دانش آموزان، آموزش داده شود تا دانش آموزان به عنوان سفیران سلامت در بین خانواده و جامعه تأثیر گذار باشند.

دکتر چوبینه افزود: در هیچ شرایطی نباید دانش آموزان بیش از ده نفر در کلاس حضور یابند و شیوه نامه نحوه گروه بندی، ورود و خروج و میزان حضور دانش آموزان به دلیل تفاوت در شرایط مدارس توسط شورای مدرسه تدوین می گردد.

وی با بیان این نکته که وضعیت کرونا ویروس در شهرستان پایدار نخواهد بود و ممکن است طی روزهای آتی تغییر کند، گفت: مدارس می بایست طبق شیوه نامه های ارسال شده با رعایت نکات بهداشتی و در نظر گرفتن تهویه مناسب در کلاس ها عمل نمایند و زمان حضور دانش آموزان در مدرسه در حد ضرورت و معطوف به آموزش باشد./ص انصاری

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/11/11
تعداد بازدید:
175
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal