سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۶ مهر
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ممسنی
در ممسنی برگزار شد؛ آموزش کارشناسان بهداشت و بهورزان برای انجام تست تشخیص سریع
در ممسنی برگزار شد؛ آموزش کارشناسان بهداشت و بهورزان برای انجام تست تشخیص سریع

کارگاههای آموزش عملی انجام تست تشخیص سریع در مرکز بهداشت شهید خواجه ممسنی و مراکز جامع سلامت برای کارشناسان بهداشتی و مامایی و بهورزان برگزارشد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ممسنی، رئیس شبکه بهداشت و درمان این شهرستان با تاکید بر انجام رپید تست برای افراد خانواده بیماران مبتلا به کووید19 گفت: با اجرای این طرح در گام چهارم بسیج ملی مبارزه با کرونا، بیماران بیشتری را شناسایی و مراقبت نموده و به کنترل و مدیریت بیماری در شهرستان کمک خواهد شد.

دکتر علی چوبینه افزود: آزمایش به روش مولکولی، همچنان بعنوان بهترین روش برای تشخیص بیماری کووید 19 می باشد اما نیازمند رعایت استاندردهای خاص، تجهیزات پیچیده ، نیروی فنی ماهر و گران قیمت می باشد ولی در روش تست تشخیص سریع به تجهیزات و امکانات ساده و ارزانتری نیاز می باشد و برای انجام آن رعایت همان استانداردهای مرکز نمونه برداری کافی است.

وی گفت: در روش مولکولی یا PCR نیاز به ارسال نمونه به آزمایشگاههای تخصصی بوده که تعداد این آزمایشگاهها محدود و حداقل به 48 تا 72 ساعت زمان برای جواب تست نیاز می باشد اما در مراکزی که امکان انجام آزمایش آنتی‌ژن ویروس به روش تشخیص سریع وجود دارد، نیازی به ارسال نمونه به محل دیگر وجود نداشته و نتیجه هر آزمایش معمولا پس از 15 تا 30 دقیقه قابل گزارش خواهد بود.

دکتر چوبینه اظهار داشت: از نقاط ضعف روش تشخیص آنتی‌ژن با استفاده از وسایل تشخیص سریع، حساسیت نسبی کمتر آن در مقایسه با روش تشخیص مولکولی است که آن را با محدود کردن استفاده از این روش به افراد علامت‌دار تا حد زیادی جبران می‌کنند. بنابراین از وسایل تشخیص سریع اساسا باید در افراد علامت دار برای تشخیص بیماری استفاده کرد و موارد استفاده از آن در افراد بی‌علامت بسیار محدود است چون این انتظار وجود دارد که به دلیل تعداد ویروس کمتر در افراد بدون علامت، موارد منفی کاذب بیشتری مشاهده شود./ صدیقه انصاری

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/10/23
تعداد بازدید:
167
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal