سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۶ مهر
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ممسنی
هماهنگی بین بخشی کمیته آموزش و اطلاع رسانی اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در ممسنی
هماهنگی بین بخشی کمیته آموزش و اطلاع رسانی اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در ممسنی

نشست هماهنگی بین بخشی کمیته آموزش و اطلاع رسانی اجرای طرح "شهید حاج قاسم سلیمانی" با حضور اعضای این کمیته در دفتر رئیس مرکز بهداشت شهید خواجه ممسنی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ممسنی، رئیس شبکه بهداشت و درمان این شهرستان گفت: آموزش و اطلاع رسانی گامی مهم در راستای اجرای مطلوب طرح شهید سلیمانی در این شهرستان خواهد داشت و اعضای این کمیته باید نقشی مهمی در آگاه سازی مردم برای اجرای موفق طرح ایفا کنند.

دکتر علی چوبینه تاکید کرد: اجرای هر اقدامی در این طرح بدون آگاهی و توجیه مردم در ادامه مسیر با مشکل مواجه خواهد شد که کمیته آموزش و اطلاع رسانی در این زمینه وظیفه مهمی برعهده دارد.

وی بیان داشت: هدف اصلی از اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، مدیریت و کنترل اپیدمی کووید 19 از هماهنگی بین بخشی، از طریق مشارکت مردمی، کاهش مرگ و بستری و بهره‌گیری از کمک نیروهای بسیجی و داوطلب مردمی است.

دکتر چوبینه افزود: این طرح به‌منظور مدیریت و کنترل اپیدمی بیماری کرونا ویروس به شیوه محله و خانواده محور با استفاده از ظرفیت برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت در سطح شهرستان اجرا می‌شود.

وی اظهار کرد: در این طرح مراقبت‌ها و خدمات ضروری بهداشتی، شناسایی زودهنگام کووید19 در افراد در معرض تماس نزدیک در خانوار و محل کار مبتلایان، قرنطینه خانگی و غیرخانگی و مراقبت از گروه‌های در معرض خطر، توسعه درمان سرپایی پیش بینی شده است.

در ادامه صدیقه انصاری مسول کمیته آموزش و اطلاع رسانی طرح شهید "حاج قاسم سلیمانی" در شهرستان ممسنی گفت: هدف از تشکیل این جلسه فعال شدن کمیته آموزش و اطلاع رسانی در سطح شهرستان با ارایه راهکارها و ایده‌های اعضای آن است.

صدیقه انصاری افزود: تشدید نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اعمال قانون، تست گسترده، هدفمند و هوشمند، بیماریابی فعال، قرنطینه و رهگیری هوشمند بیماران ، آموزش و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی، حفاظت از گروه‌های آسیب پذیر شامل سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای، تعیین و اعلام هوشمند و هدفمند محدودیت‌ها و تقویت فرایند درمان سرپایی و کاهش حداکثری موارد بستری از راهبردهای هفت گانه این طرح است.

وی گفت: برنامه‌ریزی برای معرفی برنامه در جامعه و توجیه مردم و مسئولان، اجرا و نظارت بر حسن اجرای مسایل آموزشی پیش بینی شده، بهره گیری از ظرفیت خبرگزاری‌ها و فضای مجازی، بسیج، شهرداری و هلال احمر ،امور مساجد، صدا و سیما و طراحی تهیه و توزیع رسانه‌های آموزشی از عمده وظایف تعیین شده کمیته آموزش و اطلاع رسانی طرح شهید سلیمانی است./ پایان خبر

نویسنده: صدیقه انصاری

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/09/23
تعداد بازدید:
195
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal