سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۶ مهر
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ممسنی
در ممسنی برگزار شد؛ جلسه توجیهی اجرای طرح شهید سلیمانی با مسولین پایگاه‌های مقاومت بسیج و مسولین مراکز خدمات جامع سلامت
در ممسنی برگزار شد؛ جلسه توجیهی اجرای طرح شهید سلیمانی با مسولین پایگاه‌های مقاومت بسیج و مسولین مراکز خدمات جامع سلامت

 

جلسه توجیهی اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور سرهنگ امید حیاتی فرماندهی سپاه ناحیه ممسنی، مسولین مراکز جامع سلامت، فرماندهان نواحی مقاومت بسیج شهرستان در نمازخانه سپاه ناحیه ممسنی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ممسنی، دکتر سهام چوبینه رییس مرکز بهداشت شهید خواجه ممسنی در این خصوص گفت: شناسایی، مراقبت و حمایت از بیماران مبتلا به کروناویروس سه وظیفه اصلی در خدمت رسانی به مردم در این طرح می باشد.

معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان ممسنی افزود: قرارگاه شهرستان شامل فرماندار به عنوان فرمانده، رئیس شبکه به عنوان معاون، فرمانده سپاه به عنوان فرمانده عملیاتی و شهردار و مسئول هلال به عنوان عضو می‌باشند.

 دکتر چوبینه بیان داشت: در شهر و روستا قرارگاههای منطقه زیر نظر قرارگاه اصلی شهرستان تشکیل شده که شامل نیروهای بسیجی آموزش دیده، کارشناسان بهداشتی، پزشک و ماما، مسول مرکز خدمات جامع سلامت با مسولیت فرمانده قرارگاه منطقه می باشند.

 وی افزود: انجام خدمات میدانی به بیماران و خانواده مبتلایان به کروناویروس توسط تیم های قرارگاه منطقه و زیر نظر قرارگاه شهرستان انجام خواهد شد.

او اظهار کرد: در این طرح اسامی افراد مبتلا به کرونا ویروس با توجه به محل سکونت به صورت روزانه در اختیار فرمانده قرار هر منطقه قرار می گیرد، در هر قرارگاه سه تیم با عناوین تیم مراقبت عمومی، تیم بهداشتی تخصصی و تیم حمایتی متشکل از نیروهای بسیجی و بهداشتی وجود دارد.

دکتر چوبینه تشریح کرد: ابتدا تیم مراقبت عمومی به درب منازل مراجعه نموده و ارزیابی اولیه از وضعیت سلامتی فرد، وضعیت معیشتی و آموزش های بهداشتی را انجام داده و در صورتیکه فرد نیاز به مراقبت تخصصی داشته باشد و یا فرد دارای علامت در منزل بیمار وجود باشد اقدامات لازم ازجمله معرفی برای نمونه گیری و دارو درمانی انجام می گیرد.

 او در ادامه گفت: در صورتی که خانواده فرد مبتلا به کووید19، بی بضاعت باشد تیم حمایتی خدمات لازم معیشتی را انجام خواهند داد.

دکتر چوبینه افزود: اگر فرد در منزل مکان مناسبی برای قرنطینه نداشته باشد، در صورت تمایل بیمار به قرارگاه منطقه که زیر نظر بسیج و سپاه می باشد برای گذراندن دوره قرنطینه منتقل می‌شود.

 وی در پایان بیان کرد: افراد بیمار باید در منزل و یا نقاهتگاه مشخص شده تا پایان دوره قرنطینه حضور داشته باشند و اجازه خروج از منزل را ندارند./پایان خبر

نویسنده: صدیقه انصاری

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/09/16
تعداد بازدید:
193
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal