تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ شنبه ۲۹ خرداد
بدانیم و اقدام کنیم؛
30-60 چیست؟
.

60 درصد حوادث ترافیکی در 30 کیلومتری جاده های برون شهری و نزدیک به شهرها اتفاق می افتند.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهدای والفجر، مسوول واحد مبارزه با بیماری های غیر واگیر این مرکز بهداشت گفت: حادثه عبارت است از واقعه یا رویداد برنامه ریزی نشده که می تواند منجر به ایجاد آسیب شده یا پیشرفت روند طبیعی یک فعالیت را مختل سازد و همواره در نتیجه عمل یا اقدام غیرایمن و یا در اثر شرایط غیر ایمن و یا ترکیبی از این دو به وقوع می پیوندد.

دکتر «نگار میرزاد» با اعلام اینکه حوادث در ایران، دومین علت مرگ در میان تمام سنین و نخستین علت مرگ در بین افراد زیر 40 سال است، افزود: در تصادف های ناشی از موتورسیکلت، ضربه به سر، نخستین علت مرگ ها و آسیب هاست.

او با بیان اینکه ترغیب استفاده از کلاه ایمنی در موتورسیکلت سواران، موجب کاهش خطر مرگ به میزان 42 درصد و کاهش ضربه به سر به میزان 69 درصد می شود، تاکید کرد: استفاده از کلاه ایمنی باید برای همه سرنشینان موتورسیکلت به ویژه کودکان الزامی شود

دکتر میرزاد اضافه کرد: طراحی مناسب کلاه ایمنی موتورسیکلت سواران و استفاده صحیح از کلاه های ایمنی استاندارد نیز، در پیشگیری از حوادث ترافیکی موتورسیکلت سواران اهمیت به سزایی دارد.

مسوول واحد مبارزه با بیماری های غیر واگیر این مرکز بهداشت هشدار داد: افرادی که در طول شبانه روز، سه ساعت یا کمتر خوابیده باشند، به دلیل اختلال شدید خواب، در معرض بالاترین میزان خطر تصادف قرار دارند.

او یادآور شد: خطر بروز حوادث ترافیکی در محدوده زمانی ساعت دو صبح تا پنج، بیشتر از ساعت های دیگر شبانه روز است، همچنین توصیه می شود که هرگز در حالی که عصبانی هستیم، رانندگی نکنیم.

این مفاهیم آموزشی برای داوطلبان متخصص ادارات مرکز بهداشت شهدای والفجر با عنوان «حوادث ترافیکی»، ارائه شد./103

پایان خبر

تاریخ:
1398/06/20
تعداد بازدید:
2926
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:5
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal