سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ دوشنبه ۱ مهر
پیام تسلیت معاونان دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی
.

به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، معاونان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ارسال پیام های جداگانه ای، این ایام را تسلیت گفتند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت، دکتر «کوروش عزیزی» معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر «عبدالخالق کشاورزی» معاون درمان، دکتر «مصباح شمس» معاون آموزشی، دکتر «یونس قاسمی» معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه و دکتر «مهرداد شریفی» معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با ارسال پیام، تاسوعا و عاشورای حسینی را به مومنان و ارادتنمندان به خاندان نبوت و طهارت(ع)، تسلیت گفتند.

پیام تسلیت معاون بهداشت دانشگاه به مناسبت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را تسلیت گفته و «کلّ یوم عاشورا و کلّ ارض کربلا» را نشان دهنده پیوستگی و تداوم خط درگیری حق و باطل در همه زمان ها و مکان ها دانست.

در متن پیام دکتر «عبدالرسول همتی» آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

عاشورا و کربلا، یکی از بارزترین حلقه های این زنجیره طولانی است.

عاشورا، مائده بزرگ روح انسان است در تداوم اعصار، تجسم اعتلای وجدان است در دادگاه روزگار، صلابت شجاعت انسان است در تجلّی گاه ایمان، تجلّی کعبه است در میقات خون.

نهضت حسینی و حادثه جانسوز عاشورا، آنچنان بر قلب ها تأثیر گذارده است که هر سال با فرا رسیدن محرم، خون پاک شهیدان عظیم الشان کربلا، در رگ های تاریخ جوششی تازه می یابد و عاشقان دلسوخته را شوریده تر و تشنگان حقیقت را شیفته تر می سازد.

به راستی که عاشورا، فریادهای شورگستر پیامبران را دوباره در گوش های سنگین فرود آورد و برای همه اعصار و زمان ها، بر فراز قلّه رسالت احیای امر به معروف و نهی از منکر جای گرفت.

اینجانب فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و شهادت مظلومانه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایشان را به یکایک عزاداران حسینی تسلیت عرض کرده و امیدوارم، ادامه دهنده واقعی نهضت حسینی باشیم.

دکتر عبدالرسول همتی

معاون بهداشت دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت استان

 

پیام تسلیت معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه /تاسوعا و عاشورا فرصتی برای رسیدن به شعور و شور حسینی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را تسلیت گفته و عاشورا و عاشوراییان را همان مردان و زنانی دانست که حرکات و مشی زندگی خود را بر اساس زندگی امام حسین(ع) منطبق کرده و صدایشان هنوز طنین صدای چکاچک شمشیرها را به خاطر می آورد.

در متن پیام دکتر «کوروش عزیزی» آمده است:

«بسم الرب الشهداء والصدیقین»

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

سلام بر محرم، سلام بر عاشورا و سلام بر عاشورائیان

همان ها که حسین وار آماده اند تا از جان و فرزند؛ عزیزترین موهبت الهی، بگذرند، تا خود را شرمنده قرآن خداوند و عترت رسول الله(ص) نبینند.

همان ها که از روزها پیش از آغاز ماه محرم، چشم به راه آمدنش می مانند و چون که می آید نه با چشم و زبان بلکه با دل برای سیدالشهداء(ع) مویه می کنند و مرثیه می سرایند و آنگاه که می رود، با چشمانی نمناک و جگری خونین، باز به انتظار بازگشتش می ایستند.

محرم، رمز پیروزی و بقای شیعه بوده و خواهد ماند.

محرم، قطب نمای شیعیان در طول تاریخ بوده و خواهد ماند و حسین(ع)، این درخشان ترین ستاره آسمان کربلا، برای ابد راهنمای شیعیانش در تمامی تاریک ترین شب های تاریخ می ماند.

محرم، عاشورا و کربلا در همه دوران، ضمانت گر و بیمه دائمی و مادام العمر شیعه محسوب می گردند و همیشه پیش روی دشمنان و کینه توزان، آیینه ای تمام قد وا می دارند تا بدانند که اگر دست از پا خطا کنند چه پیش خواهد آمد و بدانند که ما مردم ایران زمین، همه حسینی هستیم و تمام خاک ایران زمین، همیشه برای ما کربلاست.

اگر باور ندارند، تاریخ را ورق بزنند و ببینند که در هشت سال دفاع مقدس، همین مردمان چه کردند و چه حماسه ها آفریدند؛ ببینند که مردان و زنان این ملک، چنان صحنه هایی را از کربلای حسین(ع) و عاشورای حسینیان برای دشمنان به نمایش گذاشتند که شرق و غرب عالم را انگشت به دهان به حیرت واداشت و کربلای ایران همانند عاشورای حسین(ع) برای تمام تاریخ، الگو و اسطوره گردید تا دشمنان هرگاه که به خیال تجاوز بیفتند به خاطر بیاورند مردان عاشورایی و کربلایی ایران را و فراموش نکنند که پهنه کربلای ایران، به وسعت تمام جغرافیای ملل اسلامی عالم گسترش دارد.

در این روزهایی که دشمن کینه توز، دوباره سر بر دسیسه پردازی سپرده است و در خیال خام خود و با عهدشکنی که در ذات او نهادینه شده است باز نقشه تضعیف و ضربه زنی بر پیکر مقتدر جمهوری اسلامی ایران را دارد؛ مرور آنچه در کربلای سال 61 هجری قمری گذشت و واکنش مولای ما حسین سیدالشهدا(ع) را به یاد بیاوریم و در خاطر داشته باشیم که راه حسین(ع) و تفکر حسینی همیشه گره گشای بزرگترین تنگناهای بشری خواهد بود.

آنان که با عشق حسین(ع) زندگی کرده اند، مرگ حسینی را نیز افتخار خود می دانند.

فراموش نکنیم فریاد رسای حسین(ع) را که در صحرای کربلا بانگ برآورد که: «اگر دین خدا نجات نمی یابد مگر با خون من، پس ای شمشیرها مرا دریابید».

دکتر کوروش عزیزی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 

پیام تسلیت معاون درمان دانشگاه/ تاسوعا و عاشورای حسینی؛ فرا رسیدن حماسه پیروزی خون بر شمشیر و تقابل حق و باطل

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را حماسه پیروزی خون بر شمشیر و تقابل حق بر باطل دانست.

متن پیام دکتر «عبدالخالق کشاورزی» بدین شرح است:

تاسوعا و عاشورای حسینی، فرا رسیدن حماسه پیروزی خون بر شمشیر و تقابل حق و باطل است؛ ‌آن روز که یزیدیان، قساوت و بی رحمی در وجودشان بود و بر فرزندان پیامبر و اصحاب با وفایش شوریدند.
ماه عزای حسینی، ماه فداکاری و گذشت، ماه انتشار امر به معروف و نهی‌ از منکر، ماهی که باید از آن درس های زندگی را آموخت و ماهی که باید واقعیت اسلام را دریافت. ماهی که باید با عزاداری و تکریم آن تاریخ همیشه زنده عاشورا را یادآور شد، ماهی که باید تاریخ را در ورای آن یافت.
حماسه محرم و تاسوعا و عاشورا حماسه ‌ای بس بزرگ از انسان های الهی است که اندیشه انسان مادی هیچ وقت نخواهد توانست به درک واقعی آن برسد.

تلاش ما در بزرگداشت مراسم و سوگواری حضرت سیدالشهداء (علیه السلام) و یاران باوفایش، زنده بودن نهضت حسینی و پویایی عاشورا و ماندگاری آن را به جهانیان نشان خواهد داد و رضایت حق‌ تعالی و حضرت بقیـة ‌الاعظم (عج) را در بردارد.

اینجانب فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را به عموم آزادگان جهان، به ویژه همکاران گرامی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز تسلیت عرض می نمایم.

دکتر عبدالخالق کشاورزی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 

پیام تسلیت معاون آموزشی دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را تسلیت گفت.

در متن پیام دکتر «مصباح شمس» آمده است:

«محرم»، همواره برای بیداردلان با اشاره به تداوم همیشگی درگیری حق و باطل در تمامی زمان ها آغاز می شود، در تاسوعا و عاشورا، با یادآوری بزرگترین حماسه ظلم ستیزی در طول تاریخ بشر، جهانیان به آزادگی و دینداری فرا خوانده می شوند.

تاسوعا و عاشورا فرصتی است مغتنم برای تمامی آزادگان جهان و به ویژه شیعیان، تا برای رسیدن به شعور و شور حسینی، هدف امام حسین (ع) و یاران با وفایش را یادآوری کنند و از راه آن امام معصوم برای رسیدن به رستگاری و دوری از ظلم پذیری تأسی جویند.

با عرض تسلیت، فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی به تمامی آزادگان دنیا، از پروردگار مهربان، آگاهی و توانایی فهم فلسفه عاشورا را برای تمامی شیعیان خواستارم.

دکتر مصباح شمس

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 

آموختن درس شجاعت و دینداری از مولا حسین (ع) و شناخت مصادیق حق و باطل

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز در پیام خود به این مناسبت، واقعه عاشورا را درس شجاعت و دینداری خواند.

متن پیام تسلیت دکتر «یونس قاسمی»، بدین شرح است:

بسم رب الشهداء و الصدیقین

ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة

محرم هر سال، یادآور حماسه پرشور سرور آزادگان جهان، حضرت اباعبدالله (ع) است. مطالعه حوادث منجر به واقعه جانسوز عاشورا، آموختن درس شجاعت و دینداری از مولا حسین (ع) و شناخت مصادیق حق و باطل، تکلیفی است بر دوش شیعیان در هر عصر و زمانی زیرا که:

کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا

اینجانب، فرا رسیدن این ایام سراسر حزن و اندوه را به تمام شیفتگان و دلدادگان حضرتش تسلیت عرض می نمایم و از درگاه باریتعالی خواستارم که زیارت حضرت سیدالشهداء را در دنیا و شفاعت آن بزرگوار را در آخرت نصیبمان بگرداند.

دکتر یونس قاسمی

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز

پیام تسلیت معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه/ درس آموزی و عبرت آموزی از نهضت عاشورا

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با تعزیت تاسوعا و عاشورای حسینی، درس آموزی و عبرت آموزی از نهضت عاشورا را یادآور شد.

در متن پیام دکتر«مهرداد شریفی» آمده است:

اَللّهُمَّ اجْعَلْ مَحْیاىَ مَحْیا مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ مَماتى مَماتَ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ

امام حسین علیه السلام، چراغ هدایت و کشتی نجات است و نهضت عاشورا، منبع ارزشمندی و بی نظیری برای درس آموزی و عبرت آموزی است که می توان با الگوگیری از آن، خودسازی و دگرسازی کرد.

عاشورا دامنه بسیار وسیعی از والاترین صفات و ارزش های انسانی و دینی همچون شکیبایی، ایثار، جوانمردی، وفا، عزت، آزادگی و بصیرت است.

عاشورا به ما درس اقدام کردن و نهراسیدن از خطرات و وارد شدن در میدان‌ هاى بزرگ می دهد.

سالار شهیدان؛ اباعبدالله الحسین علیه السلام، هدف نهضت خود را امر به معروف و نهی از منکر بیان فرمود و ارزش این فریضه دینی آنچنان است که امیر مومنان امام علی علیه السلام فرموده اند؛ «تمام کارهای نیکو، و جهاد در راه خدا، برابر امر به معروف و نهی از منکر، چونان قطره ای بر دریای مواج و پهناور است».

اینجانب با تعزیت این ایام، توفیق بیش از پیش شما دانشگاهیان گرامی در شناخت و عمل به آموزه های هدایت بخش نهضت حسینی را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

دکتر مهرداد شریفی

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 
 
نمایش فیلم
تاریخ:
1398/06/17
تعداد بازدید:
5773
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:24
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal