سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۲ مرداد
معاون آموزشی دانشگاه خبر داد: موفقیت دانشجویان کلان منطقه 5 در المپیاد علمی دانشجویان علوم‌پزشکی کشور با کسب 15 مدال رنگین
.

دانشجویان علوم پزشکی کلان منطقه پنج موفق به کسب 15 مدال رنگین و 19 دیپلم افتخار در مراحل انفرادی و گروهی در یازدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور شدند.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون آموزشی دانشگاه گفت: فاز دوم یازدهمین دوره المپیاد دانشجویان علوم‌ پزشکی در مرداد امسال به میزبانی دانشگاه علوم‌پزشکی ایران در 6 حیطه برگزار شد.

دکتر «مصباح شمس» ضمن تبریک به دانشجویانی که موفق به کسب رتبه در این المپیاد شده ‌اند، افزود: دانشجویان دانشگاه ‌های علوم ‌پزشکی کلان منطقه پنج در این المپیاد موفق به کسب چهار مدال طلا، سه مدال نقره و هشت مدال برنز شدند.

او ادامه داد: این المپیاد در حیطه های کار آفرینی در بستر دانشگاه‌ های هزاره سوم، ‌آموزش پزشکی، استدلال بالینی، تفکر علمی در علوم پایه، مدیریت و در نهایت حیطه مطالعات میان رشته ‌ای علوم انسانی و سلامت برگزار شد که دانشجویان کلان منطقه پنج موفق به کسب مدال در پنج حیطه و دیپلم افتخار در هر شش حیطه شدند.

دکتر شمس با اشاره به کسب دو مدال طلای گروهی از شش مدال ممکن گروهی برای دانشجویان کلان منطقه پنج، اضافه کرد: مرحله نخست یازدهمین المپیاد دانشجویان علوم ‌پزشکی کشور به صورت سراسری همراه با دیگر دانشگاه ‌های علوم ‌پزشکی در اردیبهشت سال جاری در شیراز برگزار شد که پس از اعلام نتایج پذیرفته‌ شدگان مرحله نخست در کلان منطقه های سراسر کشور، دانشجویان برگزیده در قالب گروهی مشغول به فعالیت شده و در مرحله دوم در تهران به رقابت پرداختند.

 

رییس اداره استعدادهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با معرفی برگزیدگان، گفت: در این المپیاد در حیطه کارآفرینی در بستر دانشگاه ‌های هزاره سوم، تیم «میلاد احمدی مرزاله»، «یاسمن چراغی»، «فرزان عضدی» و «علی محمدی» جزو راه یافتگان به 10 تیم برتر، موفق به دریافت مدال طلای گروهی شد.

دکتر «امیر آزادی» افزود: در این حیطه «علی نامجو مقدم»، «یاسمن چراغی» و «طاهره شفقت» از دانشگاه علوم پزشکی شیراز به ترتیب برنده مدال‌ های انفرادی طلا، نقره و برنز شدند، همچنین 9 نفر از دانشجویان نیز موفق به دریافت دیپلم افتخار شدند که «میلاد احمدی مرزاله»، «سمیرا زاهد روزگار»، «علی محمدی» از دانشگاه علوم‌ پزشکی شیراز، «حسام محیطی گندمانی» از دانشگاه علوم ‌پزشکی جهرم، «محمدرضا جوشن»، «علیرضا حاتمی»، «عبدالحسین جهانبخش» از دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، «محمدحسین مهاجر بسطامی» از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و «فرزان عضدی» از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هستند.

او ادامه داد: در حیطه‌ آموزش پزشکی هر دو تیم منتخب از قطب پنج شامل «علی اردکانی»، «افروز فیلی»، «زهرا رحیمیان»، «زهرا داوری شهرکی»، «خاطره روزبهی»، «ایمان بازیار» و «فائزه قوی»، جزو 10 تیم برتر انتخاب شده بودند و از این بین، تیم متشکل از «علی اردکانی»، «افروز فیلی»، «زهرا رحیمیان»، و «زهرا داوری شهرکی» موفق به کسب مدال طلای گروهی شدند.

دکتر آزادی اضافه کرد: همچنین در مرحله انفرادی حیطه‌ آموزش پزشکی «علی اردکانی» از دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق به دریافت مدال نقره انفرادی و «خاطره روزبهی» از دانشگاه علوم ‌پزشکی یاسوج موفق به دریافت مدال برنز انفرادی شدند و دیپلم افتخار در این حیطه نیز به «افروز فیلی» و «زهرا رحیمیان» از دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعطا شد.

رییس اداره استعدادهای درخشان دانشگاه بیان کرد: در حیطه استدلال بالینی تیم‌‌ «فاطمه پورسلیم» و «بیژن نجفی» و تیم «زهرا ضیاء»، «فرید محمدی»، «اهورا صالحی نوبندگانی» و «پرهام حبیب ‌زاده» موفق به راهیابی به 10 تیم برتر این حیطه شدند که از این بین تیم دوم به رتبه دوم گروهی این دوره و مدال نقره دست یافت.

او افزود: در حیطه استدلال بالینی «زهرا ضیاء»، «پرهام حبیب‌زاده» و «علیرضا ذهبی اردکانی» از دانشگاه علوم ‌پزشکی شیراز و «فرید محمدی» از دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم موفق به دریافت مدال برنز انفرادی شده‌ اند، همچنین «محمدحسین جبه ‌داری»، «فاطمه پورسلیم» و «بیژن نجفی» از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و «اهورا صالح نوبندگانی» از دانشگاه علوم ‌پزشکی فسا برنده دیپلم افتخار شدند.

سرپرست یازدهمین المپیاد علمی دانشجویان کلان منطقه پنج نیز تیم راه یافته به 10 تیم برتر در حیطه تفکر علمی در علوم پایه را تیم متشکل از «محمدامین سپهری اسکویی»، «داریوش هوشیار»، «پردیس حبیبی»، «فاطمه آموزگار» عنوان کرد و مدال آوران انفرادی در این حیطه را «محمدعارف باقرزاده» از دانشگاه علوم‌پزشکی جهرم و «رضا سیفوری ‌پور» از دانشگاه علوم ‌پزشکی شیراز معرفی کرد که به ترتیب مدال طلا و برنز انفرادی را کسب کردند.

دکتر «طاهره کلانتری» بیان کرد: در حیطه تفکر علمی در علوم پایه، «محمدامین سپهری اسکویی» از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان موفق به دریافت دیپلم افتخار شد.

او افزود: در حیطه مدیریت نیز گروه «علی جاجرمی ‌زاده»، «زهرا سادات دستغیب» و «محمد کیا» و همچنین گروه «محمدهادی اوج ‌فرد»، «صدیقه سادات طباطبائی ‌فر» و «لیلا حافظی کفشگری» جزو راه یافتگان به 10 تیم برتر بودند که از این بین گروه نخست موفق به کسب مدال برنز گروهی شده و «لیلا حافظی کفشگری» و همچنین «زهرا سادات دستغیب» از دانشگاه علوم ‌پزشکی شیراز برنده دیپلم افتخار شدند.

دکتر کلانتری ادامه داد: در حیطه مطالعات میان رشته ‌ای علوم انسانی و سلامت نیز تیم «حسین سرایی ‌آرا»، «مهدی کرمی» و «مهدی پورغلام» جزو 10 تیم برتر بوده اند که در این حیطه «حسین سرایی ‌آرا» و «مهدی پورغلام» از دانشگاه علوم‌ پزشکی بوشهر و «سارا روستایی» از دانشگاه علوم ‌پزشکی فسا موفق به دریافت دیپلم افتخار شدند.

کلان منطقه پنج کشور شامل دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی شیراز، فسا، جهرم، هرمزگان، بوشهر، یاسوج، لارستان و گراش است./105

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1398/05/22
تعداد بازدید:
2483
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:5
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal