سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ چهارشنبه ۵ تير
بازدید شبانگاهی وزیر بهداشت از خدمات بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) داراب
.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سفر خود به استان فارس، عازم شهرستان داراب شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پس از شهرستان زرین دشت، به عنوان برنامه پایانی روز دوم سفر خود به استان فارس، به شهرستان داراب رفته و از بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) بازدید کرد.

وزیر بهداشت در این بازدید شبانگاهی در بخش های اورژانس، زایشگاه، CPCR، مرکز تروما و تریاژ حضور یافته و در گفت و گو با بیماران و همراهان آنان، از نزدیک بر روند ارائه خدمت نظارت کرد.

بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) داراب در سال 1381 با 96تخت مصوب و در زمینی به مساحت 90 هزار متر مربع و زیربنای اولیه 13هزار متر مربع راه اندازی شد، طی چند سال گذشته ظرفیت تخت های این بیمارستان به 140تخت مصوب افزایش پیدا کرد و با توجه به طرح توسعه، با جهشی چشمگیر تعداد تخت های مصوب بیمارستان به 200 تخت و تعداد تخت های فعال این بیمارستان به حدود 230تخت افزایش پیدا کرد.

زیربنای فعلی این بیمارستان در حال حاضر 30 هزار متر مربع است. این مرکز در اعتباربخشی های وزارت بهداشت حائز درجه یک بوده و با بهره گیری از متخصصان و کادر درمانی و پشتیبانی مجرب و همچنین دارا بودن تجهیزات به روز از قبیل ام آر آی و سنگ شکن برون اندامی در حال ارائه خدمت به قریب پنجاه هزار مراجعه کننده در ماه است.

 

در کلینیک تخصصی بیمارستان داراب کلینیک های قلب و عروق، داخلی، جراحی عمومی، نوروسرجری، چشم، گوش و حلق و بینی، پوست، روانپزشکی، زنان و زایمان، اورولوژی و همچنین کلینیک سلامت شامل دیابت، ckd، آموزش سلامت همگانی، مشاوره تغذیه، وارفارین و آموزش زخم وجود دارد و ماهانه به نزدیک به دو هزار مراجعه کننده خدمت ارائه می شود.

در بخش توانبخشی بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) داراب نیز واحدهایی نظیر فیزیوتراپی و شنوایی سنجی فعال است.

همچنین بخش های پاراکلینیک بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) داراب شامل آزمایشگاه و بخش تصویربرداری پزشکی با ارائه خدمات ام آر آی، سی تی اسکن، سونوگرافی، تراکم سنجی استخوان، رادیوگرافی فک و دهان و همچنین ماموگرافی دیجیتال است.

اتاق عمل بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) داراب نیز ماهانه با قریب به 500 عمل جراحی، یکی از پرکارترین اتاق عمل ها در شهرستان های استان محسوب می شود.

 

در این بازدید دکتر «قاسم جان بابائی» معاون درمان وزارت بهداشت، دکتر «علیرضا رئیسی» معاون بهداشت، دکتر «مریم حضرتی» معاون پرستاری، دکتر «محمدحسین حیدری» مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت، دکتر «کیانوش جهانپور» سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، دکتر «علی بهادر» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «رضا انصاری» نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی، دکتر «عبدالخالق کشاورزی» معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مهرداد شریفی» معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همچنین دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، وزیر بهداشت را همراهی می کردند./101

پایان خبر

تاریخ:
1398/01/22
تعداد بازدید:
678
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:7
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal