سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ چهارشنبه ۵ تير
بهره برداری از اورژانس جدید بیمارستان حضرت قائم(عج) فیروزآباد با حضور وزیر بهداشت
.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دومین روز از سفر خود به استان فارس، عازم شهرستان فیروزآباد شده و در بیمارستان حضرت قائم(عج) فیروزآباد حضور یافت.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نخستین برنامه امروز وزیر بهداشت، افتتاح اورژانس جدید بیمارستان حضرت قائم(عج) فیروزآباد بود.

با توجه به مراجعه روزانه بیش از هفتصد نفر به اورژانس بیمارستان حضرت قائم(عج) فیروزآباد، در این خدمت جدید، 580مترمربع به اورژانس کنونی این بیمارستان افزوده شد.

 

در این پروژه، 12 تخت جدید به مجموعه اورژانس این بیمارستان افزوده می شود.

همچنین با حضور وزیر بهداشت، کلنگ پایگاه انتقال خون فیروزآباد در این شهرستان به زمین زده شد.

 

دکتر «سعید نمکی» وزیر بهداشت در ادامه از پروژه فاز دوم این بیمارستان دیدن کرد.

شهرستان فیروزآباد با 127 هزار و 243 نفر جمعیت و 37 هزار و 236 خانوار در جنوب غرب استان فارس واقع شده است. بیمارستان حضرت قائم(عج) این شهرستان با میانگین ماهانه 24 هزار مراجعه کننده بیماران سرپایی و دو هزار و 200 بیمار بستری، دارای ساختمانی به متراژ 11 هزار و 500 متر مربع و دارای 124 تخت است که با توسعه بیمارستان با چهار هزار و 400 متر مربع زیربنا، 88 تخت به این تعداد افزوده شده و مجموع تخت های این مرکز درمانی، به 212 تخت می رسد.

پروژه توسعه این بیمارستان، آذر سال 93، آغاز شده است.

 

این پروژه شامل 12 تخت در بخش NICU، 12 تخت در بخش ICU، 11 تخت در بخش CCU، 15 تخت در بخش POST CCU و قلب، 11 تخت در بخش بستری داخلی و جراحی مردان و همچنین 15 تخت در بخش بستری داخلی و جراحی زنان است.

بیمارستان حضرت قائم(عج) فیروزآباد، با حضور متخصصان قلب، چشم، پوست، ارتوپد، زنان، اعصاب و روان، گوش و حلق و بینی، کلیه و مجاری ادراری، داخلی، بیهوشی، رادیولوژیست، پاتولوژیست، فوق تخصص غدد، جراح مغز و اعصاب، نورولوژیست و داخلی، پذیرای بیماران است.

دیگر برنامه سفر وزیر بهداشت به شهرستان فیروزآباد، بازدید از پروژه ساخت کلینیک تخصصی این شهرستان بود./101

پایان خبر

تاریخ:
1398/01/22
تعداد بازدید:
710
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal