سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد
خبر امروز / 23 بهمن
.

غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای شیراز با حضور جمعی از کارکنان بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، مدیر و جمعی از کارکنان بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) با حضور در گلزار شهدای شیراز، مزار شهدا را عطرافشانی کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «پرنیان نیک منش» مدیر بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) گفت: یاد و خاطره تمامی عاشقان مدرسه عشق و شهادت را گرامی می داریم و به پاسداشت ایثار، جانفشانی و حضور غرورآفرین مردان و زنان ایران اسلامی که صحنه های بی بدیلی را از آغاز انقلاب تاکنون به نمایش گذارده اند، آمده ایم تا بیعتی دوباره با آرمان های بلند انقلاب داشته باشیم.

در این مراسم کارکنان مرکز آموزشی درمانی حضرت علی اصغر(ع) ضمن تجدید میثاق با آرمان های امام راحل (ره) و انقلاب اسلامی با نثار شاخه گل به مقام ارزشمند شهدای انقلاب و شهدای هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کردند./105

 
شناسایی افراد در معرض خطر فشارخون در نماز جمعه قیروکارزین

مسوول واحد غیرواگیر شبکه بهداشت و درمان قیروکارزین، از حضور گروه غربالگری فشارخون این شبکه بهداشت و درمان در نماز جمعه با هدف شناسایی افراد در معرض خطر، خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «جعفر جعفری» گفت: در این برنامه، 80 نفر غربالگری شدند و افراد در معرض خطر ابتلا به پرفشاری خون، به مراقبان سلامت ارجاع می شود.

او افزود: بیماری پرفشاری خون از جمله عوامل خطر بیماری های قلبی و عروقی و سکته های قلبی و مغزی است و شناسایی زودهنگام آن، تاثیر زیادی در کاهش روند این بیماری ها دارد.

جعفری اضافه کرد: تغییر سبک زندگی، ورزش، رژیم غذایی مناسب و پرهیز از مصرف دخانیات و مواد مخدر، از جمله راه های پیشگیری از بیماری های غیرواگیر به ویژه پرفشاری خون است.

این برنامه، نوزدهم بهمن در محل برگزاری نماز جمعه شهرستان قیروکارزین، برگزار شد./102

 

شکوه چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی با حضور رئیس و کارکنان شبکه بهداشت و درمان منطقه کامفیروز در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن

همزمان با سراسر کشور، راهپیمایی یوم الله 22 بهمن در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور رئیس و کارکنان شبکه بهداشت و درمان منطقه کامفیروز، مردم و مسوولان در شهر خانیمن و در زیر بارش شدید باران برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس منطقه بهداشت و درمان کامفیروز گفت: روز 22 بهمن عید انقلاب بود و ملت قدرشناس با دسته گل هایی از لبخند و مهربانی بار دیگر به قرار ملی ایرانیان آمده و با فریادهای انقلابی گواهی دادند تا هنگامی که یاد امام خمینی(ره) در این سرزمین جاری است و عطر ایثار شهیدان قلب های ملت را سرمست وفاداری و عشق می کند، ایران همچنان سرافراز و سربلند پیش می رود، زیرا این حقیقت انقلاب است.

دکتر«سعید احمدی» با بیان اینکه حضور اقتدار آفرین ملت ایران در جشن فجر 1397، بار دیگر جلوه ای از اتحاد، حماسه و آزادگی را به جهانیان نشان داد، افزود: 22 بهمن روزی است که جهان باید ببیند مردم ایران بر عهد انقلابی خود مانده اند.

در پایان این مراسم، با قرائت قطعنامه ای مبنی بر محکوم کردن جنایات و تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران، بر پایداری مردم نسبت به آرمان های امام و انقلاب تاکید شد./103

 

برگزاری نشست هماهنگی اجرای گشت و بازدیدهای مشترک از سطح بازار شهرستان مهر

نشست هم اندیشی مدیران دستگاه ها و نهادهای نظارتی شهرستان مهر با محوریت هماهنگی اجرای گشت و مانورهای مشترک بازرسی در سطح بازار، در اتاق دادستان این شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر با بیان اهمیت برگزاری این جلسه در زمینه ساماندهی بازار کالاهای مصرفی ضروری مردم در راستای کنترل و کاهش نوسان قیمت ها و کیفیت کالاها همزمان با بزرگداشت دهه فجر و در آستانه عید نوروز، گفت: در این نشست، روسای مجموعه بهداشت و درمان، دستگاه های امنیتی، انتظامی و اماکن، تعزیرات، جهاد کشاورزی، اتاق اصناف و صنعت، معدت و تجارت با حضور دادستان شهرستان مهر، حضور داشتند و مسایل مختلف در این زمینه را بررسی کردند.

«سید حسن خلیلی» افزود: پس از برگزاری این نشست هم اندیشی، برنامه بازرسی میدانی اجرا شده و از مراکز عمده و فروشگاه های بزرگ تهیه و عرضه مواد غذایی، انبارها و سردخانه های نگهداری مواد غذایی و رستوران های مرکز شهرستان و شهر گله دار، بازدید شد.

او اضافه کرد: در این بازدید، تمامی مدیران حاضر بر اساس چک لیست ارزیابی، شاخص های مربوط به این مراکز حساس را پایش کردند و در فراخوانی از سوی مسوول بهداشت و درمان، بازرسان بهداشت محیط برای پایش و اعمال نظر کارشناسی، با این تیم بازرسی همراه شده و ضمن ارایه راهکارهای بهداشتی به متصدیان این مراکز، کالاهای تاریخ گذشته و بدون اعتبار و مجوزهای بهداشتی، توقیف و جمع آوری شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر ادامه داد: مدیران نهادهای اجرایی از جمله دستگاه های امنیتی، انتظامی و اماکن با تایید عملکرد مطلوب و تاثیرگذار مجموعه بهداشت و درمان، تشدید نظارت کارشناسی حوزه بهداشتی را خواستار شدند که پیرو این درخواست، تلفن 190 برای رسیدگی به شکایات مردمی، به عنوان اهرمی قوی و کمک کننده برای رسیدگی به امور بهداشتی اعلام شد.

خلیلی بیان کرد: شهروندان در صورت مشاهده رعایت نشدن موازین بهداشتی از جمله رعایت نکردن بهداشت فردی کارکنان، بهداشت محل کار، بهداشت ابزار و وسایل کار، بهداشت مواد غذایی، فروش مواد غذایی بدون مشخصات، تاریخ تولید و انقضای نامعتبر، نگهداری در شرایط نامناسب بهداشتی و سایر تخلفات بهداشتی در مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی شامل رستوران ها، آشپزخانه ها، فست فودها، نانوایی، قنادی و فروشگاه های بزرگ مواد غذایی، اماکن عمومی شامل مساجد و حسینیه ها، آرایشگاه ها، استخر و سایر اماکن عمومی، با سامانه 190 تماس بگیرند تا کارشناسان بهداشت محیط در کمترین زمان ممکن، برای رسیدگی به موضوع تخلف در محل حاضر شوند.

او یادآور شد: در این بازدید میدانی، دستور تعطیلی دو مرکز متخلف عرضه مواد غذایی، صادر شد./102

 

دستاوردی دیگر همزمان با 40 سالگی انقلاب اسلامی/ بهره برداری از چهارمین مرکز اورژانس 115 شهرستان مهر

پایگاه اورژانس 115 جاده ای شهر وراوی به عنوان چهارمین مرکز اورژانس 115 شهرستان مهر، با زیربنای 120 مترمربع در زمینی به مساحت دو هزار مترمربع با هزینه دو میلیارد و ششصد میلیون ریال، به بهره برداری رسید.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر در این آیین، گزارشی آماری و مقایسه ای از خدمت رسانی حوزه سلامت از جمله تعداد پزشکان عمومی و متخصص حاضر در سطح استان فارس و شهرستان مهر، تعداد مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت، درصد پوشش واکسیناسون، تعداد مرگ و میر نوزاد و مادر و شاخص امید به زندگی، پیش و پس از انقلاب اسلامی ایران، ارایه داد.

 «سید حسن خلیلی» بهره برداری از مرکز اورژانس 115 جاده ای شهر وراوی را ادامه روند رو به رشد خدمت رسانی در عرصه سلامت عنوان کرد و گفت: نزدیک به 170 هزار ماموریت و خدمت رسانی در 9 ماه نخست سال 97 در حوادث و سوانح از سوی مراکز اورژانس 115 استان فارس رقم خورده است که برگ زرینی در حوزه سلامت این استان پهناور است.
معاون مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان فارس نیز در آیین بهره برداری از این پایگاه اورژانس گفت: بهره برداری از این پروژه، جز با تلاش و همت والای مسوولان و نیک اندیشان عرصه سلامت، میسر نبوده است.

دکتر «مسلم فلاحی» افزود: خدمت رسانی مرکز اورژانس جاده ای 115 وراوی تا شعاع 40 کیلومتری شهرستان مهر را شامل می شود.

او از عموم مردم خواست تا در زمینه دریافت آموزش پایه کمک های اولیه و ارتقای آگاهی عمومی به عنوان کلید اساسی در امر کمک رسانی به مصدومان و سانحه دیدگان تا زمان رسیدن چند دقیقه ای خادمان حوزه اورژانس، همت ویژه ای داشته باشند.

این آیین با حضور نماینده مردم شهرستان های مهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و معاونان سیاسی و عمرانی فرمانداری مهر، معاون مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان فارس، رییس گروه ستاد گسترش شبکه های بهداشتی درمانی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سرپرست و کارکنان شبکه بهداشت و درمان، رییس و اعضا شورای خیرین تامین سلامت، خانواده یکی از نیک اندیشان حوزه سلامت، مدیران دستگاه ها و نهادها، رییس و اعضا شورای اسلامی شهر وراوی و اقشار مختلف مردم، برگزار شد./102

 

برگزاری جشنواره غذا در شهرستان قیروکارزین

کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان قیروکارزین، از برگزاری جشنواره غذای سالم و سنتی به مناسبت دهه فجر در یکی از مهدهای کودک شهر قیر، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «مریم محمدپور» گفت: این جشنواره همزمان با دهه فجر و با هدف فرهنگ ‌سازی برای اصلاح الگوی مصرف قند، نمک و چربی و عادت های صحیح غذایی، برگزار شد.

او افزود: کودکان با آوردن غذاهای سالم و سنتی در این جشنواره شرکت کرده تلاش شد، بانوان به عنوان موثرترین افراد خانواده، نقش موثرتر و ارزشمندی برای تغییر ذائقه مثبت خانواده در راستای اصلاح الگوی مصرف قند، نمک و چربی، داشته باشند./102

 
به همت مرکز بهداشت شهدای والفجر انجام شد: ارائه خدمات معاینه رایگان تخصصی به مردم مناطق حاشیه نشین شهر شیراز

به مناسبت دهه مبارک فجر و به همت مرکز بهداشت شهدای والفجر، ویزیت رایگان متخصصان ارتوپدی، زنان و داخلی به مردم مناطق حاشیه نشین شهر شیراز ارایه شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رییس مرکز بهداشت شهدای والفجر گفت: با هدف تسهیل دسترسی مردم مناطق حاشیه شهر به خدمات تخصصی پزشکی، به همت مرکز بهداشت شهدای والفجر و با همکاری جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و خیریه مرحوم دکتر «حجت راعی»، بیماران نیازمند در منطقه قلعه نو به صورت رایگان معاینه شدند.

دکتر «احمد رضازاده» افزود: در این برنامه پزشکان خانواده منطقه، بیماران نیازمند خدمات تخصصی را به متخصصان داخلی، ارتوپدی و زنان مستقر در مرکز خدمات جامع سلامت حضرت احمدبن موسی(ع) ارجاع دادند.

او ضمن قدردانی از همکاری پزشکان در ارایه ویزیت رایگان به بیماران نیازمند، ابراز امیدواری کرد که در آینده بتوان از این خدمات تخصصی در دیگر مناطق حاشیه شهر نیز بهره برد./105

 

دیدار کارکنان سلامت با خانواده معظم شهدا همزمان با دهه مبارک فجر در کازرون

با برنامه ریزی واحد امور فرهنگی شبکه بهداشت و درمان کازرون، به مناسبت چهلمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی، سرپرست و جمعی از کارکنان این شبکه بهداشت و درمان با خانواده شهدای کارکنان این شبکه، دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به مناسبت دهه مبارک فجر، کارکنان شبکه بهداشت و درمان کازرون در دیدار با خانواده شهدا، بار دیگر با آرمان های امام(ره)، انقلاب و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.

 

در این دیدار، دکتر «بندر برامکی» رییس شبکه بهداشت و درمان کازرون ضمن تجلیل از صبر و فداکاری های خانواده معظم شهدا، تکریم و احترام به آنها را از وظایف مهم مسوولان این سرزمین، در ادای دین نسبت به امام(ره)، خون پاک هزاران شهید گلگون کفن و جانبازان دفاع مقدس دانست و گفت: آسایش و آرامش امروز جامعه، مرهون ایثارگری های جهادگران و شهدای هشت سال دفاع مقدس است.

 

در ادامه حجت الاسلام «نوروزی» امام جماعت شبکه بهداشت و درمان کازرون ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع خانواده شهدا و تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، پشتیبانی از ولایت فقیه، ادای نماز اول وقت و برپایی نماز جمعه را از توصیه های شهدای والامقام عنوان کرد./105

 

تاکید کارشناس واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت فیروزآباد بر داشتن برنامه ورزشی و رعایت اصول تغذیه ای صحیح

کارشناس واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت فیروزآباد بر داشتن برنامه ورزشی و تحرک بدنی مرتب، در کنار رعایت اصول تغذیه ای مناسب برای جلوگیری از بروز سرطان ها تاکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد در جمع رابطان سلامت شهرستان گفت: با توجه به روند رو به افزایش ابتلا به سرطان از دهه پیش و پیش بینی افزایش بیشتر ابتلا به آن در دهه های بعد در جهان، اهمیت شیوه زندگی و اصول تغذیه صحیح در پیشگیری از این بیماری، برنامه های مختلفی برای آگاه سازی عموم مردم در رابطه با عوامل تغذیه ای و سبک زندگی صحیح وجود دارد که نیازمند همکاری عموم مردم به ویژه پدر و مادرها برای مشارکت بیشتر افراد در نشست های آموزشی است.

«مریم کمالی» افزود: عادت های تغذیه ای نادرست مانند مصرف زیاد چربی ها، قند، شکر و نمک، روش های نادرست تهیه و طبخ مواد غذایی و رعایت نکردن تعادل و تنوع در دریافت غذاهای موردنیاز بدن، عوامل تغذیه ای تاثیرگذار در ابتلا به سرطان است.

او با اشاره به اینکه برنامه مرتب ورزشی و رعایت تعادل و تنوع در برنامه غذایی روزانه احتمال بروز سرطان ها را کاهش می دهد، اضافه کرد: با افزایش مصرف میوه، سبزی و فیبرها و کاهش مصرف چربی، فست فود، نوشابه و مواد قندی و همچنین افزایش استفاده از لبنیات کم چرب و روغن های مایع گیاهی و منابع غنی از امگا 3 و داشتن برنامه ورزشی مرتب می توان احتمال بروز سرطان ها را کاهش داد./103

 

برگزاری جشن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در شبکه بهداشت و درمان کازرون

با برنامه ریزی واحد امور فرهنگی شبکه بهداشت و درمان کازرون، جشن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در این شبکه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون، در این آیین که به مناسبت یوم الله دهه مبارک فجر برگزار شد، نماینده ولی فقیه در عقیدتی سیاسی سپاه کازرون، ضمن تبریک این ایام خجسته، یکی از رویدادهای مهم کشور ما را شکل گیری انقلاب اسلامی دانست و گفت: این حرکت، مرهون خون شهدا و ایثارگری جوانان این مرز و بوم است.

 

حجت الاسلام و المسلمین «رسول محمدی» بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و تجدید میثاق با آرمان های والای امام راحل، شهدا و مقام معظم رهبری تاکید کرد.

در این آیین از مقام آوران تیم فوتسال شبکه بهداشت و درمان کازرون و برگزیدگان مسابقه کتاب «نماز مفتاح الجنه» قدردانی شد./105

 

توزیع چهارمین مرحله سبد غذایی بنیاد علوی هدیه مقام معظم رهبری در شهرستان فراشبند

چهارمین مرحله سبد غذایی برنامه حمایت تغذیه ای مادران باردار و شیرده نیازمند دارای سوء تغذیه در سال جاری، از سوی بنیاد علوی از هدایای ویژه مقام معظم رهبری بین 140 مادر باردار و شیرده واجد شرایط توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند با اشاره به اینکه این برنامه حمایتی بر اساس تفاهم نامه مشترک دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت و بنیاد علوی هر دو ماه یک بار در بین مادران باردار و شیرده نیازمند دچار سوء تغذیه اجرا می شود، گفت: مادران نیاز به حمایت، از ماه چهارم حاملگی تا شش ماهه نخست شیردهی از این سبد غذایی برخوردار می شوند.

 

دکتر «حسن کرمی» هدف از انجام این برنامه را فراهم ساختن دسترسی مادران باردار نیازمند و دچار سوء تغذیه به مواد غذایی با هدف بهبود روند وزن گیری این مادران در طی مدت زمان بارداری و همچنین کاهش احتمال تولد نوزادان زیر دو کیلو و 500 گرم عنوان کرد.

او افزود: مادران باردار علاوه بر داشتن شرایط اقتصادی نامطلوب باید دست کم یکی از فاکتورهای نمایه توده بدنی کمتر از پنج و 18 دهم، وزن قبل از بارداری کمتر یا مساوی با 45 کیلوگرم، موارد دو یا چند قلویی، نمودار ورن گیری نامطلوب بر اساس جداول استاندارد وزن گیری مادران و هموگلوبین در زمان شروع بارداری کمتر از 11 میلی گرم در دسی لیتر کم خونی را دارا باشند.

کارشناس بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند نیز اظهار کرد: بهترین راه برای اطمینان از مصرف متعادل و متنوع مواد غذایی در روز، استفاده از همه گروه های اصلی مواد غذایی است و مادران باردار و شیرده برای دستیابی به سلامت خود و جنین، باید از همه گروه های غذایی استفاده کنند.

«زهرا ضیایی» با توجه به اهمیت و نقش حیاتی و غیرقابل انکار تغذیه در دوران بارداری بر سلامت مادر و جنین گفت: این سبد غذایی به بهبود وضعیت تغذیه و منحنی وزن گیری زنان باردار، بهبود وضعیت رشدی کودکان تازه متولد شده و کاهش کم وزنی زمان تولد کمک می کند.

او با تاکید بر رعایت نکات تغذیه ای برای وزن گیری مناسب در دوران بارداری توصیه کرد: در مواردی که مادر، دارای اضافه وزن و یا وزن گیری او بیشتر از مقدار مطلوب است، کاهش مصرف چربی، مواد قندی و نشاسته ای و افزایش مصرف مواد پروتئینی و غذاهای حاوی فیبر مثل میوه و سبزی و همچنین پیاده روی منظم روزانه می تواند به تنظیم وزن کمک کند.

ضیایی با بیان این که این سبد غذایی شامل 13 قلم مواد غذایی است عنوان کرد: گفت: برنج، ماکارونی، بلغور جو، عدس، لوبیا چیتی، لوبیا قرمز، نخود، لپه، سویا، پنیر، مرغ، روغن مایع، خرما از جمله اقلام این سبد غذایی است که مواد غذایی کامل را در اختیار مادر قرار می دهد./105

 

انجام واکسیناسیون فلج اطفال تزریقی کودکان در شهرستان فیروزآباد

واکسیناسیون واکسن فلج اطفال تزریقی کودکان متولد ابتدای فروردین سال 1395 تا شانزدهم اردیبهشت سال 1397 در واحدهای واکسیناسیون مرکز بهداشت شهرستان فیروزآباد انجام شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، کارشناس بیماری های مرکز بهداشت شهرستان فیروزآباد گفت: پیرو نامه مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت و مدیریت بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برای واکسیناسیون تمامی کودکان جامانده از تزریق واکسن پولیو تزریقی در سن چهار ماهگی، یعنی در فاصله بهار سال 1395 تا شهریور سال جاری، برای دریافت یک دوز واکسن پولیو تزریقی، در واحد بیماری های واگیر این مرکز بهداشت، برنامه ریزی، تدارکات و هماهنگی موردنیاز دراین زمینه انجام شد.

«پرویز مردانی» اضافه کرد: تا پایان بهمن سال جاری، کودکان جامانده از تزریق واکسن پولیو تزریقی، باید یک دوز پولیو تزریقی را دریافت کنند، به طوری که در مجموع، تمامی کودکان متولد شهریور سال 1394 به بعد، سابقه یک دوز واکسن پولیو تزریقی داشته باشند.

او افزود: با برنامه ریزی انجام شده در تمامی مراکز واکسیناسیون شهرستان فیروزآباد، واکسیناسیون گروه جامانده از ابتدای بهمن شروع شده و تاکنون بیش از دو هزار و 500 کودک، یک دوز واکسن پولیو تزریقی را دریافت کرده و این عملیات تا پایان بهمن سال جاری ادامه دارد تا همه کودکان یاد شده واکسن پولیو تزریقی را دریافت کنند.

این کارشناس بیماری ها در ادامه از پدران و مادران درخواست کرد تا برای انجام واکسیناسیون واکسن فلج اطفال تزریقی، با کودکان متولد ابتدای فروردین سال 1395 تا شانزدهم اردیبهشت سال 1397، تا پایان بهمن امسال به نزدیکترین مرکز واکسیناسیون شهرستان مراجعه کنند./103

 

اجرای هفدهمین طرح بنیاد علوی با توزیع سبد غذایی بین مادران باردار کامفیروزی

با همکاری شبکه بهداشت و درمان منطقه کامفیروز و با حضور کارشناس تغذیه، هفدهمین مرحله طرح توزیع سبد غذایی مادران باردار و شیرده واجد شرایط در کامفیروز به همت بنیاد علوی انجام شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، کارشناس بهداشت خانواده شبکه بهداشت و درمان منطقه کامفیروز گفت: این سبد کالا به 30 مادر باردار و شیرده که از سوی ماماها، بهورزان و کارشناسان واحد سلامت خانواده و جمعیت این مرکز بهداشت شناسایی شده بودند، تحویل داده شد.

«مرضیه کُردی» افزود: پیش از توزیع این سبد کالا، دریافت کنندگان راجع به اهمیت مصرف مواد غذایی ضروری در دوران بارداری و نقش تغذیه سالم در پیشگیری از دنیا آمدن نوزاد کم وزن و سوء تغذیه در دوران بارداری آموزش دیده اند..

او درباره این سبد غذایی توضیح داد: این سبد غذایی شامل برنج، ماکارونی، نخود، لوبیا چیتی، لپه، عدس، بلغور جو، سویا، پنیر، تن ماهی، خرما، روغن، حلوا ارده، مرغ و عسل است./103

 

افتتاح خانه بهداشت روبهقان شهرستان خرامه همزمان با دهه مبارک فجر

همزمان با دهه مبارک فجر، خانه بهداشت روستای روبهقان شهرستان خرامه، با حضور جمعی از مسوولان استان و شهرستان افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس شبکه بهداشت و درمان خرامه با اعلام این خبر گفت: طرح تحول نظام سلامت، فرصتی برای بهبود شرایط بهداشت و درمان ایجاد کرد تا بتوان خدمات شایسته ای را به مردم ارائه دهیم.

«مصطفی دانش» افزود: خانه بهداشت روستای روبهقان با مساحتی به متراژ 110 مترمربع و با اعتبار یک میلیارد و یکصد میلیون ریال به بهره برداری رسید و روستاهای «قمر»، «گرمنجان» و «دهقانان» را تحت پوشش دارد که خدماتی از قبیل مراقبت مادران باردار و شیرده، بهداشت محیط، بهداشت مدارس، مراقبت های تغذیه ای، شناسایی کارگاه های تحت پوشش و مراقبت بیماری های واگیر و غیرواگیر را ارایه می دهد.

این خانه بهداشت با حضور «سید علی نقی طیب لقمانی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، دکتر «گودرزی» رئیس گروه گسترش شبکه های بهداشتی درمانی دانشگاه، «فرهاد جهانخواه» فرماندارشهرستان خرامه و جمعی از مسوولان ادارات این شهرستان افتتاح شد.

 

دکتر علیرضا گودرزی با تقدیر از تلاش های مسوولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرامه در راه اندازی این خدمت جدید گفت: یکی از ثمره های انقلاب اسلامی در حوزه سلامت راه اندازی خانه های بهداشت در تمامی روستاها است.

افتتاحیه با اهدای لوح تقدیر از تلاش های رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرامه تقدیر شد./105

 

افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت روستایی دهشیخ لامرد همزمان با دهه مبارک فجر

همزمان با دهه مبارک فجر، با حضور نماینده شهرستان های لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان و سایر مسوولان شهرستانی، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی دهشیخ به بهره برداری رسید.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رییس شبکه بهداشت و درمان لامرد گفت: در این مراسم دکتر «علوی» نماینده شهرستان های لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی به همراه فرماندار شهرستان با تقدیر از تلاش های کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان، توسعه فضاهای بهداشتی درمانی را در این شهرستان ممتاز اعلام کرد.

دکتر«محمد احمدی» با بیان اینکه این مرکز خدمات جامع سلامت، با زیربنای نزدیک به 500 متر مربع و با هزینه ای نزدیک به 10میلیارد و چهارصد میلیون ریال ساخته و تجهیز شده است، افزود: عملیات کلنگ زنی این مرکز در سال 1395 انجام شده و در بهمن سال 1397 نیز به بهره برداری رسید./103

 

برگزاری اردوی جهادی تیم سلامت در شهرستان خرامه

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرامه از برپایی اردوی جهادی تیم سلامت در شهرستان خرامه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «مصطفی دانش» با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: به مناسبت گرامیداشت این ایام فرخنده و در راستای طرح تحول نظام سلامت، تیم سلامت شهرستان متشکل از متخصصان پوست و جراحی، دندانپزشک، پزشک عمومی، ماما، کارشناس بهداشت محیط، کارشناس بیماری ها، تزریقات و دارویار برای خدمات رسانی در عرصه سلامت به مناطق محروم روستایی و عشایری شهرستان خرامه اعزام شدند.

 

او هدف از اجرای این برنامه جهادی را حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و کمتر برخوردار جامعه در زمینه دسترسی به خدمات سلامت و خدمت رسانی به روستاییان و عشایر دانست و گفت: یکی از مهمترین ویژگی های بسیج جامعه پزشکی، برگزاری اردوهای جهادی است که علاوه بر کمک به محرومیت زدایی در مناطق محروم، ارائه حرکتی معنوی و ارزشمند است و می توان با هدف خودسازی به آن توجه داشت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان خرامه افزود: این طرح با استقبال مردم مناطق محروم روستای «مظفری»، «خارستان» و «حاجی آباد» از توابع بخش «کربال» شهرستان خرامه مواجه شده است و شبکه بهداشت و درمان و بسیج جامعه پزشکی نیز به ‌عنوان خدمتگزار مردم تا پایان سال این طرح را اجرا می‌ کنند.

دانش ادامه داد: به مناسبت ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با هدف خدمت به مردم در این ایام، شبکه بهداشت و درمان و بسیج جامعه پزشکی با همکاری هلال احمر شهرستان، این طرح را در مناطق محروم این شهرستان اجرا کرد.

او اضافه کرد: علاوه بر ویزیت و ارائه دارو و خدمات بهداشتی در صورت نیاز، بیماران به بیمارستان جوادالائمه (ع) خرامه ارجاع داده می ‌شوند، همچنین در این برنامه، علاوه بر معاینه پزشکی و توزیع دارو، خدمات مامایی و مشاوره ای شامل مشاوره خانواده و مشاوره های لازم درباره فشارخون و دیابت و بیماری های مزمن، آموزش بهداشت محیط به ساکنان مناطق روستایی و عشایری ارائه شد.

فرماندار شهرستان خرامه، بخشدار بخش مرکزی و بخش کربال، بازرسان استانی هلال احمر و مسوولان ادارات شهرستان از نحوه برپایی این اردوی جهادی بازدید کردند./105

 

همزمان با دهه مبارک فجر انجام شد: بازدید امام جمعه شهرستان خرامه از مرکز بهداشت و پایگاه اورژانس سلطانشهر

امام جمعه خرامه به همراه مسوولان ارشد این شهرستان، از نحوه ارائه خدمات بهداشتی درمانی در مرکز سلطانشهر و خانه بهداشت و پایگاه اورژانس 115بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، امام جمعه شهرستان خرامه در این بازدید گفت: امنیت و سلامت دو نعمت بزرگ الهی است و سلامت از دیدگاه اسلام از اهمیت بسیاری برخوردار است.

حجت الاسلام والمسلمین «محمد صباحی» افزود: نقش سلامت در پویایی و رشد هر جامعه بسیار حائز اهمیت است و متولیان امر سلامت نیز دارای جایگاه بالایی هستند.

 

او ضمن قدردانی از زحمات مسوولان و کارکنان شبکه بهداشت و درمان خرامه در راستای ارتقای سطح سلامت و بهداشت شهرستان، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرامه را از جمله مدیران کوشا و فعال در سطح ادارات و نهادهای تابعه شهرستان معرفی کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان خرامه گفت: توصیه ها و رهنمودهای امام جمعه شهرستان در خصوص اجرای برنامه ها، همواره مورد دلگرمی و راهنمایی مجموعه شبکه بهداشت و درمان بوده و هست.

«مصطفی دانش» گزارشی از عملکرد فعالیت های مرکز بهداشتی و درمانی سلطانشهر و خانه های بهداشت تحت پوشش و چگونگی نحوه خدمت رسانی در روستاهای تحت پوشش ارائه کرد و افزود: تمامی خدمات بهداشتی درمانی در قالب طرح تحول نظام سلامت به صورت رایگان و با تعرفه دولتی ارایه می شود.

او با تقدیر از تلاش های امام جمعه شهرستان در پیشبرد اهداف بهداشتی درمانی منطقه گفت: موفقیت های کنونی شبکه بهداشت و درمان با همکاری مسوولان شهرستانی به دست آمده است.

این بازدید با حضور امام جمعه شهرستان خرامه، شهردار و شورای شهر سلطانشهر انجام شد./105

 

گشایش خانه پزشک گرمه در دهه مبارک فجر

در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، خانه پزشک مرکز خدمات جامع سلامت روستای گرمه با حضور نماینده مردم شهرستان های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، رییس شبکه بهداشت و درمان منطقه کامفیروز، بخشدار و جمعی از مسوولان منطقه، افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در این مراسم رئیس شبکه بهداشت و درمان منطقه کامفیروز، با گرامیداشت دهه مبارک فجر گفت: این خانه پزشک با زیربنای نزدیک به 100مترمربع و صرف اعتبار بیش از 130 میلیون تومان اعتبار به بهره برداری رسید.

دکتر «سعید احمدی» با بیان اینکه در یک سال گذشته همگام با طرح تحول سلامت، خدمات قابل توجهی در منطقه کامفیروز توسعه یافته است، توضیح داد: مرکز خدمات جامع سلامت گرمه در فاصله 130 کیلومتری از شهرستان مرودشت قرار دارد که چند ماه پیش به عنوان خدمتی از طرح تحول سلامت به بهره برداری رسید و آماده خدمت رسانی به منطقه محروم شده است.

در این مراسم، مهندس «محمدمهدی برومندی» نماینده مردم شهرستان های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی از تلاش های انجام شده برای ساخت این پروژه و سایر پروژه های در حال ساخت تقدیر کرد.

«رهام پیکری» فرماندار شهرستان مرودشت نیز با تقدیر از خدمات انجام شده در این منطقه محروم گفت: این مردم شایسته بهترین خدمات و دسترسی آسان به امکانات در همه زمینه ها هستند که امیدواریم به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در آینده شاهد خدمات بیشتری برای محرومیت زدایی باشیم./103


کلنگ زنی اورژانس جاده ای خیر ساز بخش ایزدخواست همزمان با دهه مبارک فجر

مراسم کلنگ زنی اورژانس جاده ای خیرساز بخش ایزدخواست، با حضور فرماندار، امام جمعه، مسوولان و روسای ادارات و نیکوکاران عرصه سلامت برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان زرین دشت گفت: ساختمان اورژانس جاده ای بخش ایزدخواست بین روستاهای «درهشور»، «پنج چاه» و «گلکویه» در جاده و مسیر ارتباطی شهرستان زرین دشت به لارستان، در زمینی به مساحت 500 مترمربع و زیربنای 140 مترمربع با اعتبار چهار میلیارد ریال در مدت 15 ماه ساخته می شود.

مهندس «علی فداکار» در این مراسم از «سلیمانی ورست» به پاس کمک به ساخت این خدمت جدید سلامت قدردانی کرد./103

 

توسعه خدمات سلامت در شهر وراوی همزمان با دهه مبارک فجر

رییس ستاد گسترش شبکه های بهداشتی درمانی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز که به نمایندگی از سوی معاون بهداشتی دانشگاه در آیین گشایش مرکز اورژانس 115 جاده ای شهر وراوی در شهرستان مهر حضور داشت، از شبانه روزی شدن خدمات مرکز بهداشتی درمانی شهدای شهر وراوی در نهمین روز از دهه فجر سال جاری خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر«علیرضا گودرزی» با قدردانی از تلاش های شبانه روزی مسوولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر اعلام کرد: مسوولان حوزه سلامت به حرمت خون شهدا، خود را ملزم به ارائه خدمات در خور مردم میهن اسلامی می دانند.

او افزود: برای شبانه روزی شدن خدمات یک مرکز بهداشتی درمانی، باید طبق ضوابط جاری وزارت بهداشت، دو شرط اصلی «بالاتر از دوازده هزار نفر بودن جمعیت شهر» و «بیشتر از 25 کیلومتر بودن فاصله شهر تا نزدیک ترین مرکز شبانه روزی» محقق شود.

 

دکتر گودرزی ادامه داد: با توجه واجد شرایط نبودن مرکز بهداشتی درمانی شهدای وراوی، مدیران استانی و شهرستانی در راستای تکریم و ایجاد رضایتمندی مردم این شهر از خدمات حوزه سلامت، به این مهم پرداخته و پیگیری های لازم را در دستور کار قرار داده اند که امکان اجرایی شدن این مهم فراهم شد.

رییس ستاد گسترش شبکه های بهداشتی درمانی معاونت بهداشتی دانشگاه افزود: به مجرد دریافت تاییدیه نهایی از معاونت توسعه نیروی انسانی وزارت بهداشت مبنی بر جذب نیروی انسانی، نسبت به ساماندهی بهینه استقرار پزشک و کارکنان آموزش دیده و کارآمد در مرکز بهداشتی درمانی شهدای شهر وراوی اقدام می شود.

او هدف از این اقدام را دستیابی به هدف نهایی مسوولان و ارائه خدمات بهداشتی درمانی شایسته مردم شهر وراوی دانست.

رییس ستاد گسترش شبکه های بهداشتی درمانی معاونت بهداشتی خواستار همراهی و همدلی مردم شهر وراوی تا زمان ساماندهی نهایی استقرار نیروهای موردنیاز در مرکز بهداشتی درمانی شهدای وراوی با مدیران و مسوولان حوزه سلامت شد./103

 

بهره برداری از سالن آموزشی مرکز خدمات جامع سلامت شهید جهانی فیروزآباد با مشارکت نیک اندیشان حوزه سلامت

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزآباد از بهره برداری سالن آموزشی مرکز خدمات جامع سلامت شهید جهانی فیروزآباد با مشارکت نیک اندیشان عرصه سلامت همزمان با ایام الله دهه پر فروغ فجر خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر«خدابخش چگینی» با تقدیر از تلاش های نیک اندیشان عرصه سلامت «جواد خورشیدی» و خانواده مرحوم مهندس «محسن فریدونی» برای مشارکت در ساخت سالن آموزشی مرکز مشاوره بهار نکو در این شهرستان گفت: این سالن آموزشی با 185 مترمربع زیربنا و با اعتبار 230 میلیون تومان در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به بهره برداری رسید.

 

در این مراسم «کوروش کرمپور» نماینده مردم شهرستان های فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین «سید عزیزالله هاشمی زاده» امام جمعه، «سیدکمال علوی» فرماندار، «جواد خورشیدی» و خانواده مرحوم مهندس «محسن فریدونی» از نیک اندیشان عرصه سلامت شهرستان و جمعی از مسوولان حضور داشتند./103

 

برپایی اردوی جهادی بسیج دانشکده پرستاری ام البنین(س) لامرد در مناطق روستایی

به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر، معاونت فرهنگی دانشجویی دانشکده پرستاری ام البنین(س) لامرد با همکاری ناحیه مقاومت بسیج لامرد اقدام به برگزاری اردوی جهادی در قالب اعزام تیم درمان پزشکی به روستای «کمالی» بخش علامرودشت از توابع شهرستان لامرد کرد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون فرهنگی دانشجویی دانشکده ام البنین(س) گفت: در این اردو تیم درمانی شامل پزشک عمومی، پرستار، ماما، فیزیوتراپ، تکنسین بهداشت دهان و دندان و 10 دنشجوی دانشکده پرستاری لامرد، با حضور در جمع مردم روستای «کمالی» به آنان خدمات معاینه، معالجه، تحویل دارو، تست FBS و سنجش فشار خون ارائه دادند.

«جواد سلامی» افزود: در این خدمت جهادی، آموزش های خودمراقبتی در زمینه های جسمی، روحی روانی و اجتماعی به صورت رایگان به حدود 200 نفر از اهالی روستای کمالی و روستای همجوار ارائه شد./101

 

بازدید دانشجویان دانشکده پرستاری ام البنین(س) از مؤسسه توانبخشی سینا به مناسبت دهه مبارک فجر

به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب، رییس، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشکده پرستاری ام البنین(س) لامرد از مؤسسه توانبخشی سینا دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «حسین صفری» رییس دانشکده پرستاری ام البنین(س) گفت: دانشجویان و کارکنان در این بازدید از نزدیک با فعالیت ها و خدمات این مرکز در زمینه خدمت رسانی به بیماران کم توان ذهنی و نیازمند به توانبخشی آشنا شدند.

 

«مصطفی قاسمی» مدیر توانبخشی سینا نیز با بیان اینکه معلولیت یعنی انعکاس نور و قدرت خداوندی در مخلوقی به ظاهر ناقص ولی با قابلیتی بی نهایت گفت: توجه به راه های پیشگیری از بروز ناهنجاری های ذهنی، به ویژه مشکلات ناشی از بی توجهی خانواده ها به بارداری های پرخطر و تاکید بر مراقبت مادران باردار، به ویژه مراقبت های پیش از بارداری، ضمن آگاهی دادن به واجدان شرایط بارداری در راستای کاهش تولد نوزادان معلول جسمی و ذهنی اهمیت بالایی دارد.

او افزود: مصرف نکردن داروهای مکمل قبل از بارداری و زمان بارداری و بی توجهی به موارد پرخطر بارداری از جمله عوامل زمینه ساز بروز معلولیت هاست.

 

قاسمی ادامه داد: در این مرکز حدود 18 کودک معلول ذهنی و حدود 150 خانواده دارای شرایط تحت پوشش هستند و به کودکان انجام فعالیت های روزمره نظیر درست غذا خوردن، آداب معاشرت، نحوه لباس پوشیدن و تشخیص رنگ ها آموزش داده می شود./101

پایان خبر

 
 
تاریخ:
1397/11/23
تعداد بازدید:
334
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal