سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند
به همت معاونت بهداشت دانشگاه برگزار شد: همایش پیاده روی خانوادگی به مناسبت هفته سلامت بانوان ایرانی
.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از برگزاری پیاده روی خانوادگی با همکاری شهرداری شیراز، هیات ورزش های همگانی استان فارس و دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مناسبت هفته سلامت بانوان ایرانی خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» در جمع خانواده های حاضر در پیاده روی بزرگ خانوادگی که در محل پیاده راه سلامت بلوار چمران شیراز برگزار شد، گفت: هفته ملی «سلامت بانوان ایرانی» امسال، با شعار ورزش، شادابی و نشاط، مزین شده است که این نامگذاری نشان دهنده اهمیت فعالیت بدنی برای بانوان به عنوان یک گروه هدف و در معرض خطر است.

او افزود: زنان، محور و مدیر سلامت خانواده و یار و همکار ارائه دهندگان خدمات در سیستم سلامت هستند و بخش مهمی از فعالیت‌ های مربوط به خودمراقبتی و مراقبت در منزل بر عهده آنان است، همچنین آنها به طور معمول مدیریت و برنامه ‌ریزی سلامت خانواده، از واکسیناسیون کودکان تا تغذیه نوجوانان و کاستن از استرس ‌های بزرگترها و ارائه خدمات به سالمندان را بر عهده دارند.

 

دکتر همتی ضمن تاکید بر این موضوع که زنان در مقایسه با مردان آسیب ‌پذیرترند و ناتوانی ‌های ناشی از بیماری‌ های مزمن در آنها به مراتب بیشتر از مردان است، گفت: بیماری ‌های قلبی‌ عروقی، بیماری ‌های عروقی مغز، سرطان‌ ها با تاکید بر سرطان پستان و سرطان دهانه رحم و همه عوامل خطرساز و زمینه‌ ای که به آنها منجر می ‌شوند مانند دیابت، فشارخون و چاقی، از اولویت ویژه ‌ای در سلامت زنان برخوردارند.

معاون بهداشت دانشگاه بیان کرد: سرطان پستان در زنان ایران همچنان در رتبه نخست سرطان ‌ها قرار دارد و همه‌ ساله به تعداد موارد بروز آن افزوده شده و به رقمی حدود هفت هزار مورد در سال رسیده است.

او یکی از مهم ‌ترین عوامل پیشگیری ‌کننده از همه اولویت ‌ها را شیوه زندگی سالم و مطلوب دانست و گفت: در زنان ایران، به‌ ویژه در مورد فعالیت جسمانی و تغذیه سالم و صحیح، مشکلات مهمی وجود دارد، آمار چاقی و عدم تحرک جسمانی در زنان بسیار بالا است، بنابراین اتخاذ شیوه سالم زندگی برای زنان ایرانی یک امر مهم در تامین، حفظ و ارتقای سلامت آنها است./105

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1398/08/17
تعداد بازدید:
693
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal