تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ شنبه ۲۹ خرداد
1399/05/02
به شکرانه سلامت پدر مهربان خانواده بهداشت فارس

از آغاز پاندمی ویروس کرونا در جهان و بروز اولین مورد در ایران عزیز بیش از پنج ماه میگذرد و در تمام این ایام،کارکنان نظام سلامت در کنار مردم عزیز کشورمان روزهای پرچالشی را سپری کرده اند.

در این ایام کشور ما کسانی را به خود دید که اگرچه در گذشته نیز روز و شب های خود را در عرصه خدمت سپری می کردند، اما این بار حضورشان ، تجلی بخش واژه قهرمان در دیده مردمان این خاک و بوم بود.

زنان و مردانی که خدمت را نه در ابعاد یک حرفه، بلکه به مفهوم واقعی یک نبرد تن به تن به بهای جان معنا کردند و در طول این پنج ماه، به راستی حماسه آفریدند.

مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با پیشینه قوی در دستیابی به شاخص های موفق بهداشتی، اندکی پس ازاعلام اپیدمی این بیماری در کشور چین، در برابر این ویروس لباس رزم پوشیده، به حالت آماده باش درآمده و با اقدامات گسترده مراقبتی و کنترلی در جای جای استان، همه همت خود را به کار گرفتند تا ما مردم فارس، در برابر این بیماری ایمن بمانیم.

اما این مهمان ناخوانده و منحوس تمامی این کره خاکی را دربر گرفت و بازهم کار برای مجموعه سلامت دشوارتر شد؛ هر کاستی در خدمات شبانه روزی مدافعان قهرمان سلامت در حوزه بهداشت می توانست ما را با بحرانی بسیار سخت و طاقت فرسا مواجه سازد که موجب می شد تا روزهایی به مراتب سخت تر برای یکایک ما رقم بخورد و از سویی دیگر، همکاران خدوم ما در حوزه درمان نیز با حجم قابل توجهی از بیماران مواجه باشند.

در تمام این روزها و شب های پر چالش، مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حوزه بهداشت، با مدیریت نیرویی پرتوان و کوشا که روزهای جوانی ش را در جبهه های دفاع مقدس گذرانده بود و در این روزهای بحرانی کشور نیز لباس رزم جبهه ای دیگر بر تن کرده کار را به پیش بردند و حامی سلامت مردم بودند.

دکتر «عبدالرسول همتی» که با حضور پرقدرت در همه صحنه های خدمت علی رغم رعایت همه پروتکل ها به علت عوارض ناشی از حضور در دفاع مقدس به این بیماری مبتلا شد و دل های بسیاری را نگران کرد.

به برکت دعای خیر مردم استان، بار دیگر، این پدر مهربان خانواده بهداشت فارس پرتوان به جمع خانواه سلامت فارس بازگشت تا بار دیگر، هشدارهای هر روزه سخنگوی دانشگاه در حوزه کرونا برای رعایت بهداشت، تلنگری برای ما و امید بیشتر به کاهش زنجیره های انتقال این بیماری باشد.

خداوند را برای این حضور دوباره مرد کوشای بهداشت فارس سپاس گفته و همراهی های همیشگی این همراه باهمت خانواده سلامت فارس را صمیمانه ارج می نهیم.

امید است در کنار این همدلی و تلاش شبانه روزی مجموعه بزرگ بهداشت و درمان فارس، مردم استان نیز با پایبندی به اصول بهداشتی، با لطف خداوند از گرفتار آمدن به چنگ این بیماری، در امان باشند و روزهای بهتری در انتظار یکایک ما باشد.

دکتر سید روح اله حسینی

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

تعداد بازدید:
4271
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:39
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal