سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۱۵ آذر
بیمارستان امام خمینی (ره) استهبان
آغاز واکسیناسیون علیه بیماری کووید19 در بیمارستان استهبان
آغاز واکسیناسیون علیه بیماری کووید19 در بیمارستان استهبان
به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) استهبان؛ بعد از پیگیری های لازم و آماده سازی زیر ساخت مورد نیاز و با حضور مسئولین از جمله کمالی سروستانی فرماندار استهبان، نوبت اول واکسیناسیون گروه های پرخطر علیه بیماری کووید 19 در بیمارستان استهبان آغاز شد. در این مرحله که طبق برنامه ریزی های انجام شده 50 واحد واکسن در اختیار مجموعه بهداشت و درمان استهبان قرار داده شده بود دکتر فدایی رئیس شبکه بهداشت و درمان استهبان با هدف افزایش اعتماد عمومی و تاثیر پذیری جامعه، اولین دریافت کننده این واکسن در این شهرستان بود.

 
 

در ابتدای شروع این برنامه، کمالی سروستانی با ابراز خورسندی از تحویل اولین محموله واکسن کرونا به این شهرستان و تقدیر از دست اندارکاران به منظور پیگیری ها و آماده سازی زیرساخت های لازم در خصوص واکسیناسیون گروه های واجد شرایط گفت: در حال حاظر که یک سال از شروع بیماری کرونا در کشور می گذرد روزهای سختی بر کادر درمان موستولی شد و این عزیزان در این یک سال در خط مقدم مقابله با این بیماری از جان خود گذشتند تا بتوانند به مردم خدمت رسانی داشته باشند. ایشان در صحبت هایی از مردم خواست به خاطر رفاه حال خود و تقدیر از کادر درمان پروتکل های بهداشتی را همچنان رعایت کرده چرا که بدون رعایت پروتکل های بهداشتی این بیماری همچنان ادامه داشته و حتی با وجود واکسن ممکن است این بیماری از بین نرود. کمالی سروستانی در پایان ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر نوبت های بعدی واکسن کووید 19 به این شهرستان تحویل داده بشود و در نهایت به روزهایی برسیم که تمام مردم علیه این بیماری واکسینه بشوند.

 

همچنین دکتر فدایی رئیس شبکه بهداشت و درمان استهبان در صحبت هایی از تمامی افراد از جمله نماینده این شهرستان در دولت، رئیس ستاد کرونا و رئیس کمیته واکسیناسیون استهبان که شرایط آغاز واکسیناسیون علیه این بیماری را برای مردم فراهم آوردند تقدیر و تشکر کرده و خطاب به مردم گفتند: شروع واکسیناسیون پایان کرونا نیست و با توجه به اظهارات کارشناسان بعد از واکسیناسیون نوبت دوم حدود یک ماه طول خواهد کشید که فرد در مقابل این بیماری ایمن بشود پس باید همچنان مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری کنند.


 

دکتر مطوس رئیس بیمارستان استهبان در خصوص آغاز واکسیناسیون علیه بیماری کووید19 در این شهرستان گفت: واکسنی که به شهرستان تحویل داده شده از نوع واکسن روسی  که طبق اعلام کارشناسان 90 درصد ایمنی در فرد دریافت کننده ایجاد خواهد کرد. این واکسن باید در 2 دوز و  به فاصله 21 روز به دریافت کنندگان تزریق بشود. ایشان در ادامه افزود با برنامه ریزی هایی که وزارت بهداشت داشته است شروع تزریق واکسن از بیمارستان و پرسنل بخش های ICU کووید، بخش ویژه کووید و اورژانس خواهد بود و با دریافت پارت های بعدی واکسن کلیه پرسنل بهداشت و درمان علیه این بیماری واکسینه خواهند شد و سپس سایر اقشار جامعه این واکسن را دریافت خواهند کرد. دکتر مطوس در صحبت های پایانی خطاب به مردم شهرستان گفت: به عنوان کادر درمان شهرستان از مردم خواهش میکنیم کماکان پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند چرا که این ویروس از زمان شیوع جهش های فراوانی داشته و در حال حاظر نوع ویروس انگلیسی کووید 19 در جامعه دیده شده و واکسن هنوز تاثیر کافی در مقابل این بیماری را ندارد. ایشان در پایان ابراز امیدواری کردند با رعایت هر چه بیشتر پروتکل های بهداشتی توسط مردم شاهد قطع زنجیره انتقال این بیماری در جامعه باشیم.

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/12/10
تعداد بازدید:
277
نویسنده:
احسان توکلی- روابط عمومی
منبع:
روابط عمومی
Powered by DorsaPortal