پرسش های متداول

چگونه میتوانم به عضویت کتابخانه های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز درآیم؟

تمامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بدو ورود به دانشگاه به صورت خودکار عضو کتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی شیراز می‏شوند. دانشجویان انتقالی یا مهمان و یا دانشجویانی که اطلاعات آنان به شکل اتوماتیک در نرم افزار ثبت نشده است می‏توانند از اینجا درخواست عضویت خود را وارد نموده و با در دست داشتن کارت دانشجویی معتبر یا فرم انتخاب واحد به همراه کارت شناسایی عکس دار جهت تایید عضویت به کتابخانه واحد مراجعه نمایند.

کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه (رسمی، پیمانی و قراردادی) که واحد محل خدمت آنان دارای کتابخانه است می‏توانند از طریق نرم افزار کتابخانه درخواست عضویت خود را وارد نموده و با مراجعه حضوری به کتابخانه واحد خود و ارائه کپی آخرین حکم کارگزینی عضویت خود را نهایی نمایند.

کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه (رسمی، پیمانی و قراردادی) که واحد محل خدمت آنان فاقد کتابخانه است می‏توانند با ارسال معرفی نامه از واحد، یک قطعه عکس و کپی آخرین حکم کارگزینی از طریق اتوماسیون اداری به گروه کتابخانه‏ و تامین منابع اطلاعات، در کتابخانه های دانشگاه عضو شوند. لازم به ذکر است که پس از ارسال نامه اتوماسیون، ضمن تماس با کارشناس گروه کتابخانه و تامین منابع اطلاعات (07132122386) از عضویت خود اطمینان حاصل نمایند.

جهت دسترسی به آیین نامه استفاده از منابع و خدمات کتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی شیراز اینجا کلیک کنید.  

 "آئین نامه استفاده از منابع و خدمات کتابخانه‏های دانشگاه علوم پزشکی شیراز"

 

من دانشجو،کارمند یا عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیستم. آیا می توانم از کتابخانه های این دانشگاه استفاده کنم؟

مراجعان متفرقه شامل دانشجویان دانشگاه های دیگر (دولتی)، فارغ التحصیلان رشته‏های پزشکی، پیراپزشکی، پزشکان و کادر درمانی غیر شاغل در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانش آموزان نخبه و خبره به صلاحدید مسئول کتابخانه می‏توانند با ارائه معرفی نامه و کارت شناسایی معتبر، مطابق با آیین نامه استفاده از منابع و خدمات کتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی شیراز در محل از منابع و خدمات کتابخانه‏ ها استفاده کنند. شایان توجه است که اولویت استفاده از منابع و خدمات کتابخانه با دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز است.

 

چگونه می توانم از منابع اطلاعاتی الکترونیک دانشگاه استفاده کنم؟

با ورود به سایت کتابخانه الکترونیک دانشگاه با آدرس (https://diglib.sums.ac.ir/) می توان به فهرست منابع اطلاعاتی الکترونیکی قابل دسترس از طریق دانشگاه علوم پزشکی شیراز دسترسی یافت. شایان ذکر است که برای استفاده از منابع اطلاعاتی الکترونیک غیر رایگان، لازم است در شبکه داخلی دانشگاه حضور داشته باشید. چنانچه خارج از دانشگاه هستید، می توانید با نصب وی پی ان دانشگاه بر روی رایانه یا گوشی خود از منابع اطلاعات الکترونیک استفاده نمایید.

 

وی پی ان دانشگاه را چگونه نصب کنم؟

جهت نصب وی پی ان میتوانید به قسمت آموزش سایت مرکز اینترنت دانشگاه با آدرس زیر مراجعه نمایید:

https://internet.sums.ac.ir/page-moenLogin/fa/53/form/pId2946

 

چگونه می توانم بدانم دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کدام یک از منابع اطلاعاتی الکترونیک مشترک است؟

برای کسب آگاهی از منابع اطلاعاتی تحت اشتراک دانشگاه می توان به سامانه منبع یاب به آدرس (https://rsf.research.ac.ir/) مراجعه و منبع اطلاعاتی مورد نظر را در آن جستجو کرد. چنانچه آیکون Details برای منبع مورد جستجو سبز رنگ باشد، به این معنی است که اشتراک آن برای دانشگاه علوم پزشکی شیراز فراهم است.

 

نحوه استفاده و بازیابی اطلاعات از منابع اطلاعات الکترونیک موجود را نمیدانم؟

کتابداران دانشگاه علوم پزشکی شیراز کارگاه های آموزشی نحوه استفاده از منابع اطلاعات الکترونیک را مرتبا برگزار می‏کنند. جهت اطلاع از کارگاه های در حال برگزاری میتوانید به اینجا مراجعه فرمایید.

همچنین راهنمای استفاده از پایگاه های اطلاعاتی از اینجا قابل بازیابی است.


چگونه میتوانم از فهرست منابع اطلاعاتی موجود در کتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی شیراز مطلع شوم؟

با ورود به نرم افزار کتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی شیراز با آدرس (http://elib.sums.ac.ir/cgi-bin/koha/opac-search.pl) میتوانید از فهرست منابع موجود مطلع شوید.

 

به اطلاعات تماس یکی از کتابخانه های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیاز دارم. چگونه میتوانم به آن دسترسی پیدا کنم؟

تمامی کتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی شیراز داری وب سایت هستند که شما میتوانید از طریق آدرس سایت به اطلاعات تماس آن کتابخانه دست پیدا کنید. جهت دریافت نام و آدرس کتابخانه های زیرمجموعه دانشگاه اینجا کلیک کنید.

تاریخ به روز رسانی:
1399/05/29
تعداد بازدید:
1057
Powered by DorsaPortal