سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۷ آذر
شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان
برگزاری نشست هماهنگی نحوه بازگشایی مدارس با مسئولان آموزش وپرورش
بازگشایی مدارس

همزمان با بازگشایی مدارس، نشست هماهنگی بین مسوولان مرکز بهداشت و نمایندگان آموزش و پرورش ، درمرکز بهداشت شهرستان ارسنجان، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان، معاون بهداشتی و رییس مرکز بهداشت ارسنجان، گفت: با ابلاغ سیاست های ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا برای بازگشایی مدارس و به منظور ایجاد محیطی سالم برای پیشگیری از سرایت کرونا ویروس جدید در زمان حضور دانش‌ آموزان و کادر آموزشی در مدارس، نشست مشترک نمایندگان آموزش و پرورش و مرکز بهداشت ارسنجان، برگزار شد.

 «محمد دوله»، افزود: دستور العمل های جدید بازگشایی مدارس بر لزوم فاصله ‌گذاری اجتماعی با تأکید بر انجام اقدامات هوشمند برای بازگشایی مدارس در شرایط فعلی تنظیم و تصویب شده که مرکز بهداشت به صورت مستمر بر اجرای آنها نظارت کامل داشته و همزمان با بازگشایی مدارس، کارشناسان بهداشت محیط و مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت ، رابطان مدارس و ناظر منطقه، ضمن بازدید از مدارس تحت پوشش خود چک لیست مربوط به این دستور العمل را بررسی و تکمیل می کنند .

کارشناس مسوول سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس مرکز بهداشت ارسنجان نیز، گفت:  الزامی بودن استفاده از ماسک باید قبل از شروع کلاس ها به والدین آنها اطلاع داده شود و دانش آموزان و کارکنان مدرسه باید با تمامی وسایل حفاظت فردی شامل ماسک، دستکش و ژل ضد عفونی کننده در کلاس ها حاظر شوند.

«نجمه  نعمتی» گندزدایی روزانه مدارس و تهیه صابون مایع و محلول ضد عفونی برای استفاده کارکنان مدرسه و دانش آموزان را ضروری عنوان کرد و افزود: دانش‌آموزان مدارس ابتدایی و متوسطه دارای جمعیت کمتر از 50نفر و هنرجویان هنرستان های فنی وحرفه ای و کاردانش در وضعیت زرد و آبی، می توانند از آموزش های حضوری بهره مند شوند.

برگزاری کلاس های درس با حضور حداکثر10 دانش آموز، تشکیل شورای مدرسه ،گروه بندی دانش آموزان ونحوه اجرای دستور العمل های بهداشتی، ازدیگر موارد بررسی شده دراین جلسه، بود.

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/11/07
تعداد بازدید:
384
نویسنده:
منبع:
Powered by DorsaPortal