سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۱۵ آذر
شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان
تلاش برای نجات جان یک مادر باردار پر خطر در(روستای دوکوهک)ارسنجان
.

"مریم محمودی" کارشناس سلامت مادران مرکز بهداشت شهرستان ارسنجان، از تلاش نجات جان مادر باردار (پرخطر) در ارسنجان خبر داد. 

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان، کارشناس سلامت مادران این شبکه گفت: پیرو گزارشی در خصوص امتناع مادر باردار 9 ماهه با سابقه دو بار سقط و شنیده نشدن صدای قلب جنین در مدت دو هفته اخیر توسط بهورز و تیم دهگردشی مرکز شوراب، تیم پیگیری مادران پرخطر مرکز بهداشت شهرستان با جدیت تمام  وارد عمل شد.

محمودی افزود: پس از بررسی های صورت گرفته در تماس با بهورز مربوطه مشخص شد؛ تلاش مراقبان سلامت منطقه در مدت این دو هفته نتیجه­ ای نداشت و مادر باردار پرخطر از مراجعه کردن به بیمارستان، برای پیگیر شدن علائم حیاتی جنین خود و اطمینان از زنده یا مرده بودن او، در این مدت خودداری کرده است.

او بیان کرد: تیم مرکز بهداشت شهرستان، با مراجعه حضوری درب منزل مادر باردار، ضمن هماهنگی و جلب رضایت همسر ایشان، اقدام به انتقال مادر از منزل به مرکز بهداشتی درمانی شوراب نموده و پس از معاینه توسط ماما و اطمینان از شنیده نشدن صدای قلب جنین، مادر به زایشگاه بیمارستان شهرستان منتقل گردید.

 

کارشناس سلامت مادران مرکز بهداشت ادامه داد: پس از انجام معاینات و آزمایشات لازم توسط مامای زایشگاه، تشخیص نهایی؛ جنین مرده داده شد که به دلیل عدم حضور متخصص زنان در شهرستان، برای پایان دادن به بارداری و ادامه درمان، مادر پرخطر به بیمارستان زینبیه شیراز ارجاع شد و بعد از دریافت درمان با حال نسبتاً خوب، با رضایت شخصی از بیمارستان حضرت زینب(س) ترخیص گردید./مریم السادات حسینی

پایان خبر
نمایش فیلم
تاریخ:
1399/09/15
تعداد بازدید:
538
نویسنده:
مریم السادات حسینی
منبع:
Powered by DorsaPortal