سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۶ مهر
شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان
پایش و ارزیابی اجرای طرح شهید سلیمانی در ارسنجان توسط ناظر وزارت بهداشت
حضور ناظر عالی وزارت بهداشت در ارسنجان

ناظر وزارت بهداشت در بازدید میدانی از اجرای طرح شهید  سلیمانی، شاخص های اجرای این طرح در ارسنجان را از نزدیک،  پایش و ارزیابی  کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان، دکتر« امیر احمد اخوان»، در بازدید از ستاد مرکز بهداشت و مراکز شهری و روستایی ، وضعیت اجرای برنامه های عملیاتی،تشکیل کمیته های زیر مجموعه قرارگاه شهید سلیمانی، عملکرد تیم های نظارت و رهگیری، نحوه انجام مراقبت ها، تعداد نمونه گیری روزانه و کیفیت مراقبت های تخصصی و غیر تخصصی را، بررسی نمود.

ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای "طرح شهید حاج قاسم سلیمانی" در استان های فارس وکهگیلویه، ابتدا در نشست شهرستانی کرونا شرکت کرده و پس از ارایه گزارش مسئولان این ستاد درشهرستان ارسنجان ،اجرای موفق وپایدارطرح شهید سلیمانی را عامل کاهش چشمگیر روند رو به رشد این بیماری در کشور عنوان کرد و افزود:در حالی که سازمان های جهانی مرگ  روزانه 1200 نفر در اثر ابتلا به کرونا را در ایران پیش بینی می کردند،کشور ما توانست با اجرای موفق طرح شهید سلیمانی، با شیوع این بیماری مقابله کرده و آمار مرگ ومیر روزانه ، دو رقمی شود.

او مشارکت دیگر ادارات ونهادها با مجموعه بهداشت ودرمان را روش موثری در کاهش سرایت  ومقابله با موج چهارم بیماری بعنوان کرد و ضمن تقدیر از اقدامات ستاد کرونای استان فارس و شهرستان ارسنجان،خواهان استمرار این همکاری ها، شد.

معاون بهداشتی وسرپرست مرکز بهداشت ارسنجان،در گزارشی از چگونگی اجرای طرح شهید سلیمانی، گفت: از زمان شروع طرح شهید سلیمانی و همکاری گسترده سپاه وبسیجیان با این طرح، بیش از هزار و270 تست تشخیصی و تست تشخیص سریع ( رپید تست ) توسط تیم های رهگیری و مراقبتی قرارگاه شهید سلیمانی انجام و 316 نفر از افراد مبتلا به کرونای مثبت، شناسایی شدند که این افزایش گستره نمونه گیری و بیماریابی، کمک شایانی به تشخیص زود هنگام بیماری و درنتیجه  ارائه مراقبت های تخصصی و غیر تخصصی و کنترل و مدیریت بیماری گردید .

«محمد دوله» افزود: از زمان راه اندازی قرارگاه شهید سلیمانی ،قریب به 220نفر از مراقبت های 12 تیم مراقبتی درون منزل بهره مند شده ، بیش از هزار و917  نفر از افراد در تماس با بیماران با 29 تیم مراقبت و  رهگیری مراقبت شده و سلامت آنان نیز مورد ارزیابی قرار گرفت .

 در این بازدید،دکتر «مسعود فرح بخش» قائم مقام معاون بهداشتی و دکتر«محمدرضا کریمی» معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی ودرمانی شیراز، ناظر عالی وزیر بهداشت را همراهی کرده و از مرکزجامع سلامت روستایی علی آباد و مرکز سلامت شهری ارسنجان، بازدید شد.

 

 

 
 
 
نمایش فیلم
تاریخ:
1399/12/02
تعداد بازدید:
375
نویسنده:
منبع:
روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان ارسنجان-جاویدی
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal