سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۳ آبان
شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان
تعطیلی 8 مرکز لیزرتراپی غیر مجاز در شهرستان ارسنجان
.

8مرکز زیبایی لیزرتراپی متخلف در ارسنجان بدلیل حضور نداشتن پزشک و مداخله غیر مجاز در امر درمان، توسط کارشناس نظارت بر درمان شبکه بهداشت با همکاری اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی پلمب گردید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان، رییس این شبکه گفت: این مراکز بر اساس گزارش های رسیده و به دنبال نظارت و پیگیری­های کارشناس نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان، شناسایی و پس از بررسی های انجام شده، مشخص شد که فعالیت آنها بدون حضور پزشک متخصص یا دوره دیده انجام می شود.
کارشناس نظارت بر درمان این شبکه نیز تاکید کرد: انجام هرگونه اعمال زیبایی از طریق لیزر تراپی باید در اماکن مجوز دار از جمله مطب یا کلینیک صورت گیرد و مسوول فنی این مراکز نیز باید یک پزشک متخصص مرتبط یا دوره دیده و دارای گواهینامه معتبر آموزشی باشد.
«ساناز اسکندری» افزود: انجام لیزر نیاز به اطلاعات وسیعی در زمینه بیماری پوست دارد و افرادی که بدون مجوزهای لازم در این زمینه فعالیت دارند، ممکن است آسیب­های جبران ­ناپذیری به سلامت مردم وارد نموده و بر اساس قوانین وزارت بهداشت، تنها پزشکان دارای مجوز می­توانند در این حوزه مداخله درمانی داشته باشند.

او ادامه داد: با توجه به اینکه فعالیت مراکز غیر مجاز و یا افراد فاقد صلاحیت در حیطه درمان موجب تهدید سلامت عمومی می شود، ضروریست تا شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با مراکز شبانه روزی پایش­های مراقبت­های درمانی با شماره 1819 تماس بگیرند./مریم السادات حسینی

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/09/25
تعداد بازدید:
321
نویسنده:
مریم السادات حسینی
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal