سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۳ آبان
شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان
اجرای برنامه غربالگری و تشخیص زودهنگام سرطان روده بزرگ در ارسنجان
.
برنامه غربالگری و تشخیص زودهنگام سرطان روده بزرگ با هدف شناسایی بیماران پرخطر و دارای علاپم مشکوک از سال 96 تا کنون در شهرستان ارسنجان در حال اجرا می باشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسنجان، معاون بهداشتی این شبکه گفت: یکی از چالش های سلامتی در عصر حاضر، افزایش بروز موارد ابتلا و مرگ ناشی از بیماری‌های غیر واگیر (قلبی عروقی، دیابت و سرطان‌ها) است و از ویژگی‌های این بیماری‌ها بی علامت بودن در مراحل ابتدایی بیماری و نبود امکان درمان قطعی برای آن‌ها است.

«محمد دوله» افزود: مراقبان سلامت و بهورزان این مرکز، ابتدا با فراخوان و دعوت از افراد دامنه سنی 50 تا 69 سال به صورت دو سال یکبار، ضمن ارائه آموزش‌های لازم در این خصوص، به ارزیابی عوامل خطر در این افراد می­پردازند.

«زهرا خادمیان»کارشناس بیماریهای غیرواگیر این مرکز نیز بیان کرد: تشخیص زودهنگام و غربالگری این سرطان با تست فیت انجام می‌شود و سرطان روده بزرگ و پولیپ‌ باعث خونریزی و ایجاد خون در مدفوع می­شود ولی میزان این خون آن قدر کم است که با چشم دیده نمی‌شود و فقط با انجام آزمایش قابل تشخیص است.

او ادامه داد: در آخر بعد از انجام مراحل فوق، وارد مرحله تصمیم گیری برای فرد مورد نظر شده و در صورتی که تست خون مخفی در مدفوع مثبت باشد، فرد به پزشک ارجاع داده شده و در غیر اینصورت، توصیه مشود فرد پس از دو سال برای ارزیابی مجدد مراجعه کند./مریم السادات حسینی

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/09/16
تعداد بازدید:
269
نویسنده:
مریم السادات حسینی
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal