سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۳ آبان
شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان
اهدای شیر مادر، اهدای زندگی به نوزادان پرخطر و نارس
.
نوزادان نارس برای ادامه زندگی خود به شیر مادر نیاز دارند، اما از آنجا که مادران‌شان در بیشتر مواقع قادر به شیردهی نیستند بنابراین شیر اهدایی از سوی سایر مادران شیرده می‌تواند جان آنها را نجات دهد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان، معاون بهداشتی این شبکه ضمن لزوم ترویج فرهنگ اهدای شیر مادر در شهرستان گفت: بانک شیر مادر مانند یک داروخانه قوی، به ویژه برای نوزادان بستری در بخش‌های NICU، نقش موثری در رشد و بهبودی نوزادان و پیشگیری از بسیاری بیماری‌ها دارد.

«محمد دوله» افزود: همه مادرانی که نوزاد دارند، می توانند در کنار مصرف شیر نوزاد خود، به مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان مراجعه کرده و برای اهدای شیر خود به این بانک راهنمایی شوند تا پس از انجام آزمایش و آموزش کافی در این زمینه، شیر خود را جمع آوری و اهدا کنند.
 
او بیان کرد: شیر اهدایی مادرها، حاوی ماده ایمنی برای نوزاد نارس است که این ماده در هیچ شیرخشکی یافت نمی­گردد، بنابراین شیر مادر بعد از انجام آزمایشات لازم، داخل بانک شیر پاستوریزه شده و سپس در اختیار نوزادان قرار می‌گیرد.

 معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان ضمن بیان اینکه مادران شیرده این شهرستان نیز به این امر خیر تمایل زیادی داشته و در اهدای آن از یکدیگر پیشی می­گیرند، تاکید کرد: گیرندگان شیر، معمولا نوزادان نارس و محروم از شیر مادر هستند که بعضی از آن‌ها ادامه حیاتشان به خوردن شیر مادر وابسته است.

پایان خبر

 

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/09/13
تعداد بازدید:
311
نویسنده:
مریم السادات حسینی
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal