سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۶ مهر
شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان
برگزاری جلسه هماهنگی و برنامه ریزی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در ارسنجان
.
جلسه هماهنگی و برنامه ریزی اجرای طرح محله محور مبارزه با کووید19 (طرح حاج قاسم سلیمانی)، با حضور اعضای قرارگاه شهرستانی در محل شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان برگزار گردید.
 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان، سرپرست این شبکه گفت: این طرح مبتنی بر برنامه «هرخانه یک پایگاه سلامت» بوده که از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج مستضعفین طراحی شده و به زودی اجرا می شود.

دکتر«ابراهیم شهریاری» شرط موفقیت این طرح را تمرکز بر ویروس بجای تمرکز بر بیمارستان و ارائه خدمات فعال و خانواده محور بجای خدمات غیرفعال دانست و گفت: این طرح نمونه مشخصی از جلب مشارکت مردم، هماهنگی بین بخشی، برنامه ریزی بر اساس نیاز محلات و استفاده بهینه از توان نظام شبکه های بهداشتی درمانی کشور است.

«محمد دوله» معاون بهداشتی این شبکه نیز بیان کرد: استفاده از همه ظرفیت های شهرستان و بخصوص نیروهای بسیجی و هلال احمر با هدف اجرای طرح کنترل کووید19 از طریق مشارکت محله محوری و ایجاد هماهنگی و مدیریت پایگاههای بسیج فعال در محلات، پایگاه سلامت در مناطق شهری، خانه بهداشت در روستا و بسیج  محلات می تواند استراتژی مناسبی برای کنترل بیماری در سطح محلات شهرستان باشد.

 

او اظهار داشت: اطلاع رسانی به موقع و تشخیص مخاطرات در فوریت ها می تواند جان انسان های در معرض خطر را در شرایط اضطراری به شرط اعمال مداخلات موثر، سریع و هماهنگ، نجات بخشد بنابراین بهترین و موثرترین راه، جلب مشارکت اجتماعی از طریق بهره گیری از کمک نیروهای بسیج و داوطلب مردمی و سازماندهی محله محور مردم است.

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/09/09
تعداد بازدید:
325
نویسنده:
مریم السادات حسینی
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal