سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۶ مهر
شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان
پویش آموزش و اطلاع رسانی پیشگیری از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در ارسنجان
.
پیشگیری از مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن از اول آذرماه تا پایان زمستان ادامه دارد. این پویش حرکتی در راستای افزایش مراقبت از همشهریان، با هدف کاهش صدمات ناشی از مسمومیت با مونوکسید کربن است.
 
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان، معاون بهداشتی این شبکه، نسبت به غفلت شهروندان از مخاطره مسمومیت با گاز مونوکسید کربن و گازگرفتگی در بحبوحه کرونا هشدار داد و در خصوص حادثه مسمومیت با گاز مونوکسید کربن گفت: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا و اینکه همه حواس ها به سمت کرونا رفته نگرانی وجود دارد که متاسفانه از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن غافل شویم و آمار حوادث مثل سال های قبل بالا برود.

«محمد دوله» بیان کرد: برنامه های آموزشی کمپین پیشگیری از مسمومیت با گاز مونو کسید کربن در سطح شهرستان، با درج اطلاعیه، تراکت ها و پوسترهای هشدار دهنده از سوی واحد کاهش بلایای شبکه بهداشت و درمان ارسنجان و اعلام خطرات گاز مونو کسید کربن که به عنوان قاتل خاموش شناخته می شود در گروه های خبری مجازی و محلی این شهرستان در حال اجراست و تا پایان زمستان ادامه دارد.

او افزود: توسعه برنامه های متنوع آموزش ایمنی، استفاده بهینه و ایمن در مصرف گاز و آموزش و ترویج روش های ایمن در گرم کردن خانه یا هر فضای دیگر در ماه های سرد سال، ضرورتی انکارناپذیر است، بنابراین برگزاری پویش های آموزش و اطلاع رسانی در کاهش مسمومیت و مرگ ناشی از مونوکسید کربن می تواند  تاثیرگذار باشد.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان ادامه داد: علایم مهم و اولیه این نوع از مسمومیت که باید به آن شک کرد: سردرد، سرگیجه، ضعف و بی حالی، تهوع و استفراغ، عدم تعادل در راه رفتن، خواب آلودگی،  تند تند نفس کشیدن و حتی بی قراری می باشد.

 
 پایان خبر
نمایش فیلم
تاریخ:
1399/09/02
تعداد بازدید:
317
نویسنده:
مریم السادات حسینی
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal