سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۶ مهر
شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان
مراقبت از مادران باردار ارسنجانی در شرایط بحران کرونا
.
مادران باردار از جمله گروههای در معرض خطر بیماری کرونا هستند که در صورت ابتلا به این بیماری، سلامت مادر و نوزاد، قبل و بعد از تولد به طور جدی به خطر می افتد.
 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان، معاون بهداشتی این شبکه از مراقبت و پیگیری روند پیشگیری از ابتلای مادران باردار در طول دوره همه گیری کرونا در شهرستان خبر داد و بیان داشت : از اسفند سال 98 با توجه به شیوع بیماری کرونا در جهان و نیاز به مراقبت خاص گروه های آسیب پذیر، پیشگیری از وقوع عوارض و مرگ مادران باردار و شناسایی به هنگام مادران مبتلا به این بیماری، در تمامی ساعات شبانه روز   توسط کارشناسان سلامت مادران در ستاد این شبکه، آغاز شد.

«محمد دوله» افزود: در پی آموزش و غربالگری بیماری کووید 19 با هدف ایجاد حساسیت لازم در خصوص توجه به اصول بهداشتی و مراقبتی، در صورت پدیدار شدن خفیف ترین نشانه بیماری های حاد تنفسی در مادر، شرایط او در سامانه مرتبط گزارش داده می شود و پس از ارجاعات لازم نتیجه در سامانه مادران پرخطر ثبت می گردد.

"مریم محمودی" کارشناس سلامت مادران باردار نیز بیان کرد: مادران شناسایی شده به عنوان یک مادر باردار پرخطر، طبق دستورالعمل، تحت مراقبت ویژه دوران بارداری قرار می گیرند و تمامی خدمات استاندارد شامل مراقبت ها و انجام آزمایش های موردنیاز، پیگیری های ویژه، همراه با ثبت در سامانه «سیب» از سوی تمامی سطوح به صورت فعال انجام می شود.

او اضافه کرد: از ابتدای اسفند سال گذشته تاکنون، در شهرستان ارسنجان 10 مورد مادر باردار مشکوک شناسایی شدند که 6 مورد مثبت قطعی گزارش شده و از این تعداد 4 مورد بهبودی کامل یافتند و 2 مورد در بیمارستان بستری شدند که پس از ترخیص از بیمارستان در دوران قرنطینه خانگی از سوی کارشناس رابط مادران پر خطر مرکز بهداشت در حال پیگیری هستند. / مریم السادات حسینی

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/08/18
تعداد بازدید:
323
نویسنده:
مریم السادات حسینی
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal