سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۳ آبان
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان
پیام تبریک سرپرست مرکز بهداشت شهرستان ارسنجان به مناسبت بزرگداشت هفته ملی سالمند
دکتر محمد دوله سرپرست مرکز بهداشت شهرستان ارسنجان، بزرگداشت هفته ملی سالمند را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان، محمد دوله سرپرست مرکز بهداشت، هفته ملی سالمند را به تمام سالمندان کشور و بخصوص سالمندان شهرستان ارسنجان تبریک و تهنیت گفت.

 

در متن این پیام آمده است:

ای سالمند، موهای سپیدت حکایت از پیری وجودت دارد، ولی دلت زنده است و امیدوار از پیمودن موفقیت آمیز راه های پرپیچ و خم زندگی، از این که می توانی با اندوخته های ارزشمندت، جویندگان راه را از افتادن در بیراهه ها نجات بخشی و دلت شاداب است و خوشحال از این که امیدبخش جوانان در زندگی هستی و مایه پشت گرمی و آرامش خاطر آنان. بی شک همه روزه، روز شماست و احترام و ارتقاء سلامتی و آرامش شما وظیفه ای است همگانی.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان ارسنجان، ضمن بزرگداشت هفته ملی سالمند(13-9 مهرماه)، دوران سالمندی را یکی از اصلی ترین مراحل زندگی دانسته و بیان نمود که این مرحله نیز با انجام ورزش و تحرک، داشتن رژیم تغذیه ای مناسب، عدم استعمال دخانیات، باید توام با نشاط، سلامت و امید به زندگی بالا سپری شود.
محمد دوله، در ادامه به آمار منتشر شده از سوی سازمان جهانی بهداشت اشاره نمود و بیان داشت: طبق این آمار در سال‌های آینده، جهان با جمعیت عظیمی از سالمندان روبرو خواهد شد که کشور عزیز ما نیز از این لحاظ مستثنی نیست.لذا ضروری است با اجرای برنامه های آموزشی متنوع برای نسلهای مختلف جامعه، انجام اقدامات پیشگیرانه مناسب، غربالگری لازم و کاهش ریسک فاکتورهای مخل سلامت، زمینه را برای گذراندن کم عارضه و توام با سلامت و آرامش اقشار مختلف جامعه بویژه سالمندان فرآهم آورد.
او در ادامه اظهار داشت: دراین راستا مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه های تابعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان نسبت به انجام معاینات دوره ای رایگان برای سالمندان از جمله اندازه گیری وزن، قد، وضعیت تغذیه ای، بررسی خطر سنجی سکته های قلبی و مغزی در 10 سال آینده، بررسی خطر احتمال سقوط و عدم تعادل، غربالگری افسردگی، تغذیه، مکمل یاری ویتامین دی، مکمل یاری کلسیم و غربالگری کووید19 اقدام می نماید.

در پایان ایشان از خداوند متعال دوام عمر، صحت و سلامت و عاقبت بخیری را برای همه سالمندان عزیز آرزو نمود.

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/07/09
تعداد بازدید:
325
نویسنده:
مریم السادات حسینی
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal