سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۶ مهر
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان
پیام ریس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان به مناسبت روز جهانی قلب
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان، با ارسال پیامی، به مناسبت هفتم مهر روز جهانی قلب، بر اهمیت توجه به سلامت قلب، خصوصاً در بحران کرونا ویروس تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان، دکتر «اسمعیل اسکندری» در این پیام ضمن اشاره به بیماری منحوس کرونا، از بیماران قلبی-عروقی خواست تا در شرایط کنونی رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی تر بگیرند.

در متن این پیام آمده است:

بیماری های قلبی عروقی یکی از مهم ترین علل مرگ و میر در جهان و  همچنین نخستین علت مرگ در کشور ایران است. روز جهانی قلب، فرصتی است برای حساس سازی و آگاهی رسانی جامعه و زمینه سازی برای اصلاح شیوه‌های نامناسب زندگی و تشویق مردم به شیوه زندگی سالم تا عوامل خطر بیماری‌های قلبی و عروقی شامل فشار خون بالا، دیابت، کم تحرکی، مصرف دخانیات و تغذیه ناسالم به ویژه مصرف بالای نمک و چربی کنترل شود.

در مورد بیماران قلبی باید به این بیماران توصیه خاص شود که نسبت به روش‌های احتیاطی پیشگیری‌ اقدامات بیشتری انجام دهند به این علت که  مرگ و میر ناشی از کروناویروس در بیماران مزمن قلبی و عروقی و بیماران عروق مغزی خیلی بیشتر است به طوری که تا 50 درصد مواردی که بیماران با تشخیص کرونا بستری شده‌اند ، دارای بیماری های مزمن شامل بیماری های قلبی و عروقی و یا بیماری عروق مغزی بوده اند.

همه افراد جامعه موظفند از دوران کودکی از قلب خود، این مهم ترین ارگان بدن در برابر عوامل خطر ساز محافظت کنند و در این راستا به خود، به فرزندان و به جامعه خود قول دهند با رعایت رژیم غذایی سالم، تحرک بدنی کافی و ترک دخانیات از یک سو و از سوی دیگر مراجعه منظم به پزشک خانواده و مشاوره در زمینه عوامل خطر و بیماری های زمینه ساز بیماری های قلبی عروقی از جمله دیابت، اختلال چربی های خون، فشارخون بالا و اندازه گیری خطر 10 ساله حوادث قلبی، از بروز بیماری های قلبی عروقی جلوگیری کنند.

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/07/08
تعداد بازدید:
285
نویسنده:
مریم السادات حسینی
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal